Największy turniej gier wideo na świecie rozpoczyna się dziś w Rijadzie, Arabia Saudyjska

Turniej gier wideo rozpoczyna się dzisiaj w Rijadzie, w Arabii Saudyjskiej, a przyciąga najlepszych esportowych mistrzów z całego świata. W Boulevard City, 1500 zawodników będzie rywalizować przez osiem tygodni o rekordową pulę nagród w wysokości 60 milionów dolarów.

Rewolucyjny turniej esportowy

Dyrektor generalny Fundacji Esports World Cup, Ralf Reichert, nazwał turniej Esports World Cup wydarzeniem historycznym w światowej historii esportu. To historyczne połączenie dwóch uniwersalnych języków – gier i sportu – ma na celu zjednoczenie społeczności globalnej poprzez gry, przeskoczenie rozwoju branży esportowej i generowanie wzrostu w całym ekosystemie.

Podczas turnieju gracze będą rywalizować w 21 popularnych grach, wśród których znajdują się m.in. Apex Legends, Call of Duty, Counter-Strike 2, Dota 2, League of Legends i Fortnite. Warto zaznaczyć, że takiego rodzaju turniejów esportowych nie ma obecnie w świecie esportu, jak podkreśla George Osborn, autor Video Games Industry Memo, w rozmowie z Sky News.

Pula nagród bijąca rekordy

Zwycięzcy turnieju podzielą się niespotykaną dotąd pulą nagród wynoszącą 60 milionów dolarów. Jednocześnie jest to rozczarowujący czas dla świata esportu, jak zauważa pan Osborn, autor Video Games Industry Memo. Niedawne zwolnienia w organizacjach esportowych czy zamknięcie drużyn i turniejów miało spory wpływ na branżę.

Pula nagród z World Cup w części trafi do klubów, których drużyny sprawdzają się w turnieju, a nie tylko gdy te drużyny osiągają sukcesy w poszczególnych grach. To ważne wsparcie finansowe dla organizacji w trudnym czasie i ma duże znaczenie dla całego ekosystemu esportowego.

Spektakularna ceremonia otwarcia, z udziałem influencerów Tyler1 i brytyjczyka Danny’ego Aaronsa, to tylko początek ośmiotygodniowej „festiwalowej” atmosfery gier w Rijadzie, na którą liczy Fundacja Esports World Cup. Esport staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. W 2019 roku około 197 mln osób określiło się jako entuzjaści esportu, zgodnie z danymi firmy Newzoo. W tym roku spodziewa się wzrostu tej liczby do 285,7 mln ludzi.

Źródło : www.bing.com