Największe mistrzostwa gier wideo na świecie ruszają dzisiaj w Rijadzie, Arabia Saudyjska

Wielki turniej gier wideo zaczyna się w Rijadzie, Arabii Saudyjskiej

Dzisiaj rozpoczyna się największe na świecie mistrzostwo w grach wideo w Rijadzie, w Arabii Saudyjskiej. Około 1,500 globalnych mistrzów esportu zmierza do Boulevard City, by rywalizować przez osiem tygodni o rekordową pulę nagród w wysokości 60 milionów dolarów (47 milionów funtów).

Esports World Cup łączy gaming i sport

„Puchar Świata Esportu to ważny moment w historii esportu,” powiedział Ralf Reichert, dyrektor generalny Fundacji Esports World Cup. „To historyczne połączenie dwóch uniwersalnych języków, gier i sportu, które łączą społeczność globalną przez gry, przyspieszają rozwój branży esportowej i napędzają wzrost w całym ekosystemie.”

Turniej obejmuje 21 popularnych gier

Podczas turnieju gracze będą rywalizować w 21 popularnych grach, w tym Apex Legends, Call of Duty, Counter-Strike 2, Dota 2, League of Legends i Fortnite.

Rekordowa pula nagród

Zwycięzcy turnieju podzielą się niespotykanymi wcześniej 60 milionami dolarów (47.2 miliona funtów) puli nagród. To ogromne wsparcie finansowe dla organizacji esportowych w obecnych trudnych czasach.

Oczekuje się, że Rijad przez osiem tygodni zamieni się w „radośnie celebrujący festiwal” gier, zgodnie z Fundacją Esports World Cup.

Jak zacząć przygodę z esportem

Ze 21 różnymi grami granych przez osiem tygodni, może być trudno zdecydować od czego zacząć. Dla nowicjuszy w esporcie, pan Osborn zaleca obejrzenie meczów Rocket League.

„Rocket League to w zasadzie piłka nożna z samochodami,” powiedział. „Każdy zespół gra pięciominutowe mecze. Masz trzy samochody w każdym zespole i poszczególnych graczy. Tworzą oni część szerszego zespołu, który może zdobywać niesamowite bramki, popełniać straszne błędy. To szybkie. To szalone.”

Esport staje się coraz bardziej mainstreamową branżą. W 2019 roku szacuje się, że 197 milionów ludzi identyfikowało się jako entuzjaści esportu, według firmy danych gamingowych i esportowych Newzoo. W tym roku oczekuje się, że ta liczba wzrośnie do 285.7 miliona osób.

Źródło : www.bing.com