Największe e-sportowe skandale ostatnich 10 lat


E-sport to branża zbudowana przez rzeszę kompulsywnych, rywalizujących ze sobą graczy, którzy osiągnęli niewyobrażalną fortunę i sławę dzięki potędze grania w gry wideo. Jest finansowana przez galerię łobuzów megabogatych właścicieli obiektów sportowych, którzy z radością czerpią z tego przedsięwzięcia wszystkie jego lukratywne korzyści, bez żadnych długoterminowych inwestycji w kulturę lub hobby. Fani, których kultywują, są wygłodniali, sekciarscy i obsesyjni – znani z analizowania najsłabszych wątków dramatu zza kulis z uwagą szczególnie skrupulatnego fana Taylor Swift. Mając wszystkie te elementy na swoim miejscu, co może pójść nie tak?

Tak, e-sport był miejscem wielu kontrowersji w ciągu ostatnich 12 lat. Niektóre z nich są małe i mieszczą się w odrębnej niszy, a inne są chaotycznymi i przestępczymi z pogranicza, zdolnymi do atakowania całych organizacji. Razem ta lista służy jako kapsuła czasu z rozpalonego do białości zenitu branży w połowie 2010 roku, kiedy nieprzyzwoita ilość gotówki została wrzucona do bańki pro-gamingowej, pozwalając na niezliczone przypadki nadmiernego ujawnienia, oszustwa i nieświadomego zarządzania . W 2022 roku takie historie stają się coraz rzadsze. Szaleństwo karmienia ruszyło dalej, dając więcej miejsca prawdziwym, zaprawionym w bojach organizacjom e-sportowym – a te oddolne firmy są mniej zainteresowane schematem pompowania i wyrzucania. To dobrze, nawet jeśli czasami tęsknię za tym wiekiem bezmyślnego pobłażania sobie. Czytaj dalej i rozpaczaj.

Forsaken wprowadza aimbota do turnieju Counter-StrikeŹródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63c4d2cc0c614eba8b003ce73cebfeb8&url=https%3A%2F%2Fwww.pcgamer.com%2Fthe-biggest-esports-scandals-of-the-past-10-years%2F&c=2023149585267752344&mkt=fr-fr