Najpopularniejsze gry 2021


Pandemia Covid-19 sprawiła, że ​​w zeszłym roku wiele osób znalazło nowe sposoby na rozrywkę, powodując znaczny wzrost w branży gier wideo.

Rok 2021 nie był inny, ze składaną roczną stopą wzrostu (CAGR) prognozowaną dla sektora na poziomie 9,64% do 2026 r., według raport z Yahoo Finance.

Według danych Superdry, Fortnite był najpopularniejszą grą w 2021 roku, z dwukrotnie większą liczbą wyszukiwań drugiego Minecrafta.

Co ciekawe, trzy najlepsze gry według wskaźników Superdry zostały wydane wiele lat temu, chociaż ich twórcy nadal wydają dla nich nowe aktualizacje.

Najnowsze tytuły w pierwszej piątce to Genshin Impact i Valorant, wydane odpowiednio we wrześniu i czerwcu 2020 roku.

Poniżej wymieniono pięć najpopularniejszych gier 2021 roku.


1. Fortnite

Wydany w 2017 roku Fortnite to darmowa gra w stylu battle royale z niespodzianką. Oprócz gier w stylu pierwszoosobowych strzelanek, gracze mogą również budować swoją osłonę i obronę.

Strzelec — który był najczęściej wyszukiwana gra w 106 krajach — składa się z meczów zawierających 100 graczy, w których użytkownicy walczą, dopóki nie zostanie jeden gracz lub drużyna.

Gracze mogą kupować w grze przedmioty, takie jak skórki, okłady na broń i muzykę. Fortnite daje również graczom możliwość zakupu sezonowej przepustki bojowej za 950 waluty w grze, Vbucks.

Wypracowując około 9,50 USD (R152) za przepustkę bojową, oferuje graczom możliwość odblokowania ekskluzywnych przedmiotów w grze.

Gra Battle Royale jest regularnie aktualizowana o nową zawartość, skórki i tryby gry. Gracze mogą również budować własne mapy w trybie kreatywnym Fortnite.


2. Minecraft

Minecraft jest opisywany jako gra sandboksowa, w której na graczy nakłada się minimalne ograniczenia, a oni znajdują własne kreatywne sposoby na osiąganie celów w grze.

Istnieją dwa podstawowe tryby gry — przetrwanie i kreatywność.

Tryb przetrwania wymaga od graczy poszukiwania żywności i zasobów, podczas gdy tryb kreatywny skupia się głównie na budowaniu i tworzeniu map.

Gracze mogą grać w Minecraft samodzielnie lub online z innymi graczami na różnych urządzeniach, w tym na komputerach PC z systemem Windows i Mac, smartfonach z systemem iOS i Android oraz konsolach Xbox, PlayStation i Nintendo.

Minecraft był najczęściej wyszukiwaną grą w 51 krajach.


3. Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V (GTA V) to gra z otwartym światem, w której gracze wykonują misje w trybie fabularnym lub wieloosobowym.

Firma Rockstar North początkowo wydała GTA V — piętnastą odsłonę serii Grand Theft Auto — we wrześniu 2013 roku, a od czasu premiery gra doczekała się kilku aktualizacji i ulepszeń.

Od czasu premiery GTA V zdobyło kilka nagród dla graczy, w tym Najbardziej oczekiwaną grę na Spike Video Games Awards w 2012 roku i Game of The Year na Inside Gaming Awards w 2013 roku.

Rockstar North sprzedał ponad 11 milionów egzemplarzy w dniu premiery, a GTA V zarobił dla firmy 1 miliard dolarów (16 miliardów R) w ciągu trzech dni.

Akcja gry toczy się w mieście Los Santos, a w trybie fabularnym wcielamy się w trzech bohaterów: Michaela Townleya, Franklina Clintona i Trevora Phillipsa.

GTA V posiada ocenę 96% na Metacritic oraz 10/10 na IGN.


4. Uderzenie Genshin (remis 4.)

Genshin Impact to RPG akcji z otwartym światem, opracowane i wydane przez miHoYo — chińskie studio gier.

Gra jest dostępna wyłącznie online i łączy tryb fabularny z rozgrywką wieloosobową.

Genshin Impact jest obecnie kompatybilny z systemami Android, iOS, PC, PlayStation 4 i PS5 i ma pojawić się na Nintendo Switch w przyszłości.

Gra jest również wieloplatformowa, pozwalając społeczności grać ze sobą niezależnie od używanego systemu gier.

Genshin Impact posiada obecnie 4,1/5 w sklepie Google Play i 85% na Metacritic.


4. Valorant (remis 4.)

Valorant to drużynowa strzelanka pierwszoosobowa składająca się z konfiguracji rund od pierwszego do 13 (najlepsze z 25).

Rozgrywki rozgrywane są w pięcioosobowych zespołach, przy czym każdy członek wybiera postać o różnych umiejętnościach. Gracze mogą również kupić broń i umiejętności na początku meczu.

Valorant został pierwotnie zapowiedziany w październiku 2019 roku i łączy elementy Counter-Strike: Global Offensive, Overwatch i League of Legends.

Gra jest obecnie kompatybilna tylko z Windows PC, ale główny projektant Valorant powiedział, że Riot Games jest „otwarte na odkrywanie nowych możliwości dla innych platform”.

Valorant ma ocenę 80% na Metacritic i 90% na PC Gamer.


Teraz przeczytaj: Twórcy gier z RPA nie będą publikować we własnym kraju — oto dlaczegoŹródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=B834C3D1D852405E8BC8F28439EECD0B&url=https%3A%2F%2Fmybroadband.co.za%2Fnews%2Fgaming%2F427020-most-popular-games-of-2021.html&c=16255454127907724636&mkt=fr-fr