Najlepsze ustawienia Counter-Strike 2 dla minimalizacji opóźnień wejścia

Najlepsze ustawienia w Counter-Strike 2, które minimalizują opóźnienia wejściowe

Kiedy chodzi o gry konkurencyjne, gracze robią wszystko, aby uzyskać przewagę, nawet jeśli oznacza to zmniejszenie jakości grafiki i zmianę proporcji obrazu, aby osiągnąć jak najwięcej FPS i zminimalizować opóźnienia wejściowe.

Rozczulanie się nad jakością grafiki nie ma znaczenia

Wielu najlepszych graczy Counter-Strike poświęca wiele czasu na precyzyjne dostosowanie swoich ustawień do jak najniższej jakości, aby jak najbardziej zminimalizować opóźnienia wejściowe.

Wywołuje to jednak pytanie, jak bardzo każde ustawienie wpływa na opóźnienia, gdy jest ustawione na maksymalną wartość? Jeden gracz miał na to ciekawą odpowiedź, przeprowadzając testy w fazie beta Counter-Strike 2.

Najważniejsze ustawienie, o którym powinieneś zapomnieć

Według przeprowadzonych testów przez gracza o nazwie Piwielle na subreddit CSGO, największe opóźnienie wejściowe generuje opcja Vertical Sync (VSync), która dodaje dodatkowe 15 milisekund opóźnienia. Dlatego zawsze warto to wyłączyć, jeśli chcesz osiągnąć więcej klatek na sekundę (FPS).

Inne ustawienie, które może wpływać na opóźnienia wejściowe, to zwiększenie trybu wielopunktowego wygładzania krawędzi (MSAA) do 8x. Powoduje to dodatkowe 0,89 milisekundy opóźnienia, ale jest o wiele lepsze niż włączenie VSync.

Jakie jest rzeczywiste znaczenie wysokiej jakości grafiki?

Zaskakująco, gdy podniesie się ustawienia graficzne, takie jak modele, cieniowanie czy szczegóły cząsteczek, opóźnienia wejściowe wzrastają minimalnie, o zaledwie 0,15 milisekundy.

Natomiast podniesienie jakości cieni globalnych (Global Shadow Quality) i nasycenia otoczenia (Ambient Occlusion) okazuje się najgorsze ze wszystkich opcji, dodając odpowiednio 0,30 ms i 0,33 ms opóźnienia.

Oczywiście, opóźnienia wprowadzane przez te ustawienia są minimalne w porównaniu do VSync, więc jeśli chcesz cieszyć się piękną grafiką w Counter-Strike 2, opłaca się zostawić je na wysokim poziomie.

Źródło : www.dexerto.com