Najlepsze przedmioty do rzucania w grach


Broń, którą można znaleźć w grach wideo, jest tak różnorodna, jak same gry. Pistolety laserowe, przeklęte miecze i wszystko pomiędzy można znaleźć w arsenale broni gier wideo.


Powiązane: Gry z najlepszą personalizacją broni

Jednym z takich rodzajów broni, o którym nie każdy myśli na początku, jest broń do rzucania. Tymi granatami, toporami do rzucania, shurikenami, a nawet innymi wrogami można rzucić we wszystko, co stoi między tobą a twoim celem. Nawet zawężenie ich do jednego rodzaju broni pozostawia długą listę potencjalnych broni. Które obiekty do rzucania są najbardziej ikoniczne w grach?

WIDEO DNIA GRACZÓW

15 Granat Nuka – Fallout

Nuka-Cola to napój, który ugasi pragnienie w postapokaliptycznym świecie serii Fallout. Jednak niektórzy wykorzystali jego właściwości radioaktywne do nowych, niebezpiecznych celów.

Granat Nuka można znaleźć w grach Fallout i zazwyczaj jest on ulubieńcem fanów, gdy już go zdobędziesz. Jest coś w radioaktywnej sodzie, która zamienia się w broń do walki ze zmutowanymi potworami, co jest tak Falloutowe, że jest po prostu śmieszne.

14 Antlion Pheropod – Half-Life 2

feropod antlionów półżycia przekazany Gordonowi

Seria Half-Life zawiera kilka kultowych broni. Jednym z nich, o którym wielu może początkowo nie pomyśleć, jest Antlion Pheropod.

Te małe worki feromonów, zebrane z martwych mrówkolewów, mogą być używane do przyciągania dużych owadów do obszarów, zapobiegania atakom, a nawet oznaczania innych jako celów ich wściekłości. Jest to zdecydowana zmiana gry w serii Half-Life, w której wcześniej zabicie błędów często wymagało wiele czasu. Teraz są twoimi przyjaciółmi.

13 Koktajl Mołotowa – Wiele gier

Tommy ogląda eksplozję z koktajlem Mołotowa w dłoni w Grand Theft Auto Vice City

Koktajl Mołotowa, który można znaleźć w wielu grach, od survival horrorów po gry FPS, może być tani w produkcji, ale jest niewiarygodnie śmiercionośną opcją dla twojego arsenału.

Powiązane: Najlepsza broń na start w grach wideo

Niezależnie od tego, czy używasz go na najeźdźczą armię superżołnierzy, czy też rozbijasz najbliższą hordę zombie, Mołotow jest z pewnością brutalną bronią. Jest natychmiast rozpoznawalny w swojej prostocie i niszczycielskiej sile, co zdecydowanie zapewnia mu miejsce na tej liście.

12 Dowolna broń – Counter-Strike: Global Offensive

Postać w CS:GO trzymająca broń.

Istnieje wiele strategii, których profesjonalni gracze w CS:GO używają, aby uzyskać przewagę nad przeciwnikiem. Jedną z takich strategii, która jest strasznie diabelska, jest strategia rzucania bronią.

Oszukanie gracza, by pomyślał, że rzuciłeś hukiem błyskowym tylko po to, by stał się pustym pistoletem, przynosi satysfakcję, a jednocześnie zabija i kpi ze strony przeciwnej drużyny. Chociaż tak, tak naprawdę nie zadają obrażeń, nadal jest to sprytny sposób na użycie broni miotanej.

11 Lasso – Red Dead Redemption 2

czerwony martwy koń lasso

Być może żadna gra nie jest bardziej zachodnia niż Red Dead Redemption 2 i być może żadne narzędzie kowbojów nie jest bardziej synonimem gatunku western niż lasso.

Choć nie został wymyślony jako broń, RDR2 trochę to zmienia, pozwalając ci w dowolnym momencie chwycić lasso i ciągnąć wokół wrogów. Jest coś tak satysfakcjonującego w rzucaniu liną w kierunku szczególnie irytującego wroga i krępowaniu go lub po prostu ciągnięciem go przez chwilę.

10 Cegła – Ostatni z nas

ostatni z nas joel rzucający cegłą

Postapokaliptyczny świat The Last Of Us zdecydowanie ma niesprawiedliwą równowagę broni przeciwko grzybiczym zombie. Dlatego musisz wykazać się kreatywnością, aby nawet proste klocki stały się bronią.

Podczas gdy Joel i Ellie mają do dyspozycji garść broni, czasami to te najprostsze dają największy efekt. Uderzenie zarażonego jednym z nich z pewnością wprawi go w pętlę, dając ci wystarczająco dużo czasu na czystą ucieczkę lub przystąpienie do zabójstwa. Nie wspominając o tym, że mogą to być również dobre narzędzia do rozpraszania kliknięć.

9 Beczki – Donkey Kong

Gra zręcznościowa Donkey Kong 1981

Zmora wielu dzieci w latach 80. Donkey Kong widział Mario, który miał nadzieję uratować księżniczkę Peach ze szponów gigantycznego goryla. Jedynym haczykiem są dziesiątki beczek, które Kong rzuca w ciebie, gdy się wznosisz.

Beczki mogą nie być pierwszą rzeczą, o której myślisz, gdy zastanawiasz się, czym zaatakuje cię goryl, ale jeśli pamiętasz, jak podchodziłeś do automatu i wszystkie te ćwiartki, które straciłeś; wtedy na pewno zrozumiesz, jak skuteczne były.

8 Teczka – Hitman

Hitman 3 Aktówka na ziemi

Agent 47 ma w swoim arsenale mnóstwo narzędzi. Od zaawansowanych technologicznie gadżetów po broń klasy wojskowej, ale najczęściej używa tych, które znajduje w swoim otoczeniu.

Te zaimprowizowane bronie są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, ale ten Hitman używa ich wszystkich z ogromnym uprzedzeniem. Chociaż żadna nie jest tak imponująca jak skromna teczka. Dzięki niefortunnemu błędowi w grze Hitman 3 był w stanie wyśledzić wrogów z nieustępliwą wytrwałością, choć przy raczej niskich prędkościach.

7 Topór Lewiatana – Bóg wojny

Kratos atakujący wrogów w God of War

Kratos przetrwał wiele prób i udręk w swoich przygodach w serii God Of War. Często dzięki całej różnorodnej broni, którą zastosował.

Jedną z takich broni, która staje się synonimem byłego boga, jest jego nowy Lewiatan Topór. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać proste, ale ma kilka sztuczek. Jedną z nich jest możliwość rzucania, a następnie przywoływania z powrotem do posiadacza. To dość brutalne zakopywanie topora we wrogu z odległości kilku jardów tylko po to, by natychmiast wrócił do twojej ręki.

6 Flashbang – Call Of Duty

Granat hukowo-błyskowy Call of Duty: Cold War

Dostępny w wielu strzelankach, huk błyskowy to broń, która może nie wyrządzać żadnych szkód, ale może zmienić grę, jeśli jest używana prawidłowo.

Powiązane: Kultowe bronie w horrorach

Nie ma nic bardziej irytującego niż natychmiastowe oślepienie w trakcie meczu, a kilka sekund później zabicie go przez wroga, którego nawet nie widziałeś. Chociaż nic nie jest tak satysfakcjonujące, jak zestrzelenie wroga za pomocą granatu błyskowego i zabicie go, tak aby cię nawet nie zobaczył.

5 Kunai Skorpiona – Mortal Kombat

Skorpion używający swojego kunai w Mortal Kombat 11

Brutalne momenty są często kluczowym punktem w serii Mortal Kombat, a brutalna broń jest często ich przyczyną.

Jedną z broni, która jest natychmiast rozpoznawalna w serii, jest kunai Scorpiona (lub włócznia, w zależności od tego, kogo zapytasz). Prosta broń do przekłuwania przymocowana do liny, wszyscy widzieliśmy tę brutalną śmiertelność z tą kultową linią głosową, która od dziesięcioleci budzi strach w sercach przeciwników.

4 Granat plazmowy – halo

Granaty plazmowe w Halo Infinite

Halo gwałtownie zmieniło gatunek FPS. Opowiadanie historii, tryb dla wielu graczy, a nawet sama rozgrywka odegrały kluczową rolę w stworzeniu gier takich, jakimi są teraz.

Istnieje wiele broni i narzędzi z gier Halo, które są natychmiast rozpoznawalne, a jednym z nich jest granat plazmowy. Używane przez Przymierze, Master Chief polubił je ze względu na ich wybuchowe i lepkie właściwości.

3 Kule ognia – Super Mario

Okładka z Super Mario Bros, przedstawiająca Fire Flower Mario skaczącego i strzelającego kulą ognia

W serii Super Mario jest wiele sposobów na pokonanie Armii Bowsera. Jednym z najlepszych sposobów jest jednak kula ognia.

Powiązane: Najlepsza broń środowiskowa w grach

To wzmocnienie jest przyznawane po zjedzeniu ognistego kwiatu. Po krótkiej zmianie stroju Mario (lub Luigi) może rzucać kulami ognia, które odbijają się od celu. To świetnie nadaje się do eliminowania wrogów na odległość i gromadzenia punktów w zastraszającym tempie.

2 Granat odłamkowy — wiele gier

Gracz PUBG rzucający granatem

Granaty są podstawą tak wielu gier wideo i istnieją już od dziesięcioleci. Nic nie jest tak powszechnie spotykane w arsenałach gier wideo jak granaty odłamkowe.

Wybuchowy, śmiercionośny, łatwy do rzucania, idealne narzędzie do wysadzania rzeczy na odległość. Lub nawet wielu wrogów, jeśli masz dobrą rękę. Mogą mieć różne projekty w różnych grach wideo, ale ich cel jest zawsze ten sam: wysadzanie wrogów w powietrze.

1 Pokeball – pokemony

Trzy PokeBalls z Pokemon Go

Pokemon to seria, która od wielu pokoleń fascynuje miliony. Bez względu na to, w ile serii grałeś, na pewno rozpoznasz Pokeball.

Zarówno urządzenie do przechwytywania nowych Pokemonów, jak i przytulny dom dla tych, których obecnie trenujesz, Pokeball to technologia, która uczyniła serię tym, czym jest dzisiaj. Bez względu na to, jakiego Pokeballa wolisz pozwać, na pewno rozumiesz niepokój i nagrodę, widząc, jak twój Pokeball się trzęsie, zastanawiając się, czy w końcu złapiesz tego nowego towarzysza.

Dalej: Bronie do gier, które są zbyt fajne dla praw fizykiŹródło : https://www.thegamer.com/best-throwable-objects/