Najlepsze gry alternatywne dla Counter-Strike 2

Najlepsze alternatywy dla Counter-Strike 2

Counter-Strike 2 to ewolucja sprawdzonej formuły Valva, która trwa od ponad dwóch dekad. Premiera miała miejsce w 2023 roku jako ulepszona wersja Counter-Strike: Global Offensive, stanowiąca kontynuację największej gry typu FPS na świecie. Znany z rozwiniętego środowiska esportowego oraz wydawania tysięcy dolarów na skórki i skrzynki, założenie, że CS2 i jego poprzednicy stanowią gamingowe zjawisko, jest jak najbardziej słuszne. Jeśli z jakiegoś powodu chciałbyś oderwać się od zwykłej formuły CS2, istnieją kilka innych gier, które możesz wypróbować, a mamy kilka sugestii od siebie.

Valorant

Valorant to konkurencyjna gra zespołowa od Riot Games, która szybko zyskała popularność po premierze w 2020 roku. Łączy Agenty z unikalnymi zdolnościami z klasycznym gameplayem typowym dla gier FPS, tworząc ciekawy mix taktycznej akcji przypominający MOBA. Warto zauważyć, że Valorant wiele zaczerpnął z Counter-Strike pod względem strzelania. Wystarczy spojrzeć na zestawienie broni w Valorant, aby zauważyć oczywiste nawiązania do CS. Jednym z najbardziej zrozumiałych przykładów jest Operator, którego skrót OP brzmi dość podobnie do AWP z CS. Wielu profesjonalistów CS:GO i CS2 próbowało swoich sił także w Valorant, i łatwo zauważyć dlaczego. Gra jest darmowa, więc nie ma ryzyka związanego z jej wypróbowaniem.

Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege, stworzony przez Ubisoft w 2015 roku, to metodyczny strzelanka taktyczna. Podobnie jak w CS2, zespoły składają się z pięciu graczy każdy, zwanymi Operatorami. Każdy z nich ma swoją rolę do odegrania i możesz wyposażyć swojego operatora w różne gadżety, z których większość będzie znajoma fanom CS. Nawet poza tym, wiele elementów rozgrywki i koncepcji będzie rozpoznawalnych dla każdego kto grał w CS. Główna różnica polega na tym, że środowiska w R6S są niszczone – czego brakuje w Counter-Strike – co daje dodatkowe możliwości taktycznego podejścia do misji. Jednak, aby zagrać w Rainbow Six Siege, musisz najpierw kupić grę, zwykle w cenie około 20 $ w sklepie Ubisoft.

Źródło : www.bing.com