Najlepsze darmowe gry na PC w Steam 2024

Wprowadzenie: Odkryj najciekawsze darmowe gry PC na platformie Steam w 2024 roku!

Counter-Strike 2

Counter-Strike: Global Offensive od dłuższego czasu utrzymuje się jako jedna z najlepiej sprzedających się gier akcji za wszystkich czasów. Valve powraca z Counter Strike 2, który oferuje nowoczesną i realistyczną grafikę z silnikiem Source 2. Gra zawiera większą i bardziej zróżnicowaną mapę z nową grafiką i efektami dźwiękowymi. Ponadto, różne przedmioty i bronie z CS:GO pojawiły się ponownie w Counter Strike 2.

DOTA 2

DOTA 2 to jedna z najpopularniejszych gier na Steam, która codziennie przyciąga miliony graczy. Gra składa się z dwóch zespołów po pięciu graczy w jednym meczu, gdzie każdy zespół stara się zdobyć bazę przeciwnika, jednocześnie broniąc swojej. Gra zawiera ponad 100 postaci o nazwie „Bohaterowie” z różnymi stylami gry i unikalnymi zdolnościami.

Apex Legends

Apex Legends od Respawn Entertainment to kolejna rekomendowana darmowa gra PC, która zadebiutowała w 2020 roku. Każdy mecz w grze będzie uczestniczyło 20 zespołów składających się z 3 graczy. Gracze mogą współpracować ze swoimi przyjaciółmi lub zostać losowo przydzieleni do innych graczy. Możesz wybrać jednego z różnych „Legend” podzielonych na pięć klas, z własnymi unikalnymi cechami, takimi jak Natarcie, Obrońca, Rozpoznawca, Kierownik i Wsparcie.

Yu-Gi-Oh! Master Duel

Czy oglądałeś anime Yu-Gi-Oh! kiedy było emitowane w telewizji? Dziś możesz grać w tę grę na swoim ulubionym PC za darmo! Yu-Gi-Oh! Master Duel to gra strategiczna w formie pojedynków kartowych z imponującą grafiką HD i dynamicznym ścieżką dźwiękową. Możesz tworzyć i dostosowywać swoją talie z ponad 10 000 unikalnymi kartami w każdym ekscytującym turnieju.

The Finals

Marzysz o grze FPS PvP w świeżym i pełnym życia środowisku? Musisz spróbować tej gry, The Finals. The Finals ma koncepcję gry telewizyjnej, w której wejdziesz na arenę walki z licznymi widzami, którzy będą reagowali na wszystkie twoje działania w meczu. Każdy mecz będzie także miał swojego własnego komentatora. Dostępne są 3 klasy postaci z unikalnymi zdolnościami, których można wybrać, czyli Light, Medium i Heavy, które wpłyną na model postaci.

Brawlhalla

Brawlhalla to darmowa gra walki opracowana przez Blue Mammoth Games z funkcjami cross-play na różnych platformach. Głównym celem w większości trybów gry jest zepchnięcie przeciwnika do jednej z czterech obszarów poza granicami mapy zwanej „Strefą eksplozji”. Akcję realizuje się poprzez zmuszanie ich do jednego z obszarów za pomocą ataków, uniemożliwiając im powrót na scenę.

SCP: Secret Laboratory

Z gry z gatunku walki przechodzimy do gry horroru, a mianowicie SCP: Secret Laboratory stworzonej przez Northwood Studios. Gra ta rozgrywa się w ośrodku badawczym SCP Foundation, zawierającym różne dziwne i przerażające anomalie. Zostaniesz tu umieszczony jako obiekt testowy o nazwie D-9341, który stara się opuścić SCP Foundation. Podczas podróży będziesz zwiedzał ten obiekt badawczy, unikając pościgu ze strony wielu jednostek SCP i MTF. Czy uda ci się ocalić?

Fishing Planet

Następną rekomendowaną darmową grą PC jest Fishing Planet. Ta gra symulująca wędkowanie ma realistyczną grafikę i ponad 170 atrakcyjnych gatunków ryb. Do wędkowania gracze mogą używać kajaków i trzech rodzajów łodzi o różnych specyfikacjach. Możesz rywalizować online z innymi graczami w wydarzeniach lub meczach, aby osiągnąć szczyt listy graczy. Z imponującymi detalami obrazu i realistycznymi środowiskami, Fishing Planet doskonale sprawdzi się towarzysząc ci w relaksującym czasie podczas nadchodzących wakacji.

Fallout Shelter

Fallout Shelter to gra survivalowa z elementami budowy bazy, która wymaga od ciebie przeżycie podczas budowy podziemnego schronu o nazwie Vault. Możesz budować różne specjalne pomieszczenia, takie jak laboratoria naukowe, studia radiowe i biblioteki, zgodnie z potrzebami Mieszkańców, którzy są mieszkańcami twojego Vault. W miarę upływu czasu Mieszkańcy mogą zostać zaatakowani przez różne zagrożenia, a twoim zadaniem jest ich obrona. Gotowy na rozwijanie niesamowitego Vaultu?

Doki Doki Literature Club!

Ostatnią rekomendacją darmowej gry PC jest Doki Doki Literature Club! stworzona i wydana przez Team Salvato w 2017 roku. Podobnie jak w innych grach wizualnych powieści, Doki Doki Literature Club! ma interaktywną rozgrywkę, która pozwala wybierać różne opcje, wpływając tym samym na przebieg historii. Nie daj się zwieść uroczym postaciom, ponieważ ta gra przygotowuje wiele innych niespodzianek.

Źródło : www.vcgamers.com