Najlepsze alternatywy dla Counter-Strike 2: Valorant, Rainbow Six Siege, Escape from Tarkov, Counter-Strike Source, XDefiant, Ready or Not, Squad

Powieść o Counter-Strike 2 – kilka alternatyw dobrych dla CS2

Valorant

Valorant to rywalizacyjny strzelanina grupowa od Riot Games, która szybko zyskała popularność po premierze w 2020 roku. Łączy ona Agenta z unikalnymi zdolnościami z klasyczną rozgrywką typu FPS, tworząc zabawną mieszankę taktycznego i MOBA-podobnego działania. Nie ma wątpliwości, że Valorant wiele zawdzięcza swojemu rodowodowi strzeleckiemu Counter-Strike. Wystarczy spojrzeć na broń Valorant, aby dostrzec oczywiste nawiązania do CS. Jednym z najbardziej wyraźnych przykładów jest Operator, którego skrócona nazwa OP brzmi przerażająco podobnie do AWP z CS. Wielu profesjonalistów z CS:GO i CS2 próbowało także swoich sił w Valorant, i łatwo zrozumieć dlaczego. Gra jest również darmowa, więc nie ma ryzyka, żeby jej wypróbować.

Rainbow Six Siege

Pochodzące z umysłu Toma Clancy’ego i wydane przez Ubisoft w 2015 roku Rainbow Six Siege to metodyczna strzelanina taktyczna. Podobnie jak w CS2, zespoły składają się z pięciu graczy, nazywanych Operatorami. Każdy z nich ma swoją rolę do odegrania i można wyposażyć swojego Operatora w różne gadżety, z których większość będzie znajoma dla fanów CS. Nawet ponad to, pod względem rozgrywki i fabuły wiele rzeczy będzie rozpoznawalnych dla graczy CS. Główną różnicą jest możliwość niszczenia środowisk w R6S, co daje więcej możliwości dla jeszcze bardziej taktycznego podejścia do misji. Jednak, aby grać w Rainbow Six Siege, trzeba ją najpierw kupić, zazwyczaj kosztując około 20 dolarów w sklepie Ubisoft.

Escape from Tarkov

Escape from Tarkov stanowi odstępstwo od standardowego gatunku strzelanin taktycznych, z którymi gracze CS2 mogą być zaznajomieni. Gra nie została jeszcze w pełni wydana, z rozszerzonym trybem Beta reprezentującym obecną grywalną wersję. Zamiast klasycznych meczów FPS, Tarkov łączy w sobie elementy strzelanki z typową dla MMO rozgrywką. Istnieje eksploracja, NPC handlowcy, zbieranie łupów i wiele więcej. System uzbrojenia jest skomplikowany, i możesz stracić wszystko, co zdobyłeś podczas rajdu. Najbardziej znajomym elementem dla graczy CS2 będzie strzelanie i gadżety, co umożliwia dobre przeniesienie umiejętności z jednej gry do drugiej. Jednak, jest pewne ale. Mimo, że Tarkov nie został jeszcze oficjalnie wydany, nie można go znaleźć na żadnych launcherach. Zamiast tego, trzeba go kupić bezpośrednio ze strony – i jest dość drogi.

Counter-Strike: Source

Jeśli chcesz zobaczyć, skąd wywodzi się gra, sięgnij po Counter-Strike Source. Jest to ulepszona i zremasterowana wersja oryginalnego Counter-Strike wydanego przez Valve, który wychodzi aż do 2004 roku.Nearly everything in CS Source will look and feel familiar to CS2 players – na przykład, niektóre mapy są niemal identyczne z ich nowoczesnymi odpowiednikami. Podobnie jest z wieloma opcjami broni. Co najlepsze, nawet po wszystkich tych latach, CS Source nadal posiada żywą i zdrową społeczność, więc nie będzie trudno znaleźć mecz. Counter-Strike Source można łatwo zdobyć na Steam za około 10 dolarów.

XDefiant

XDefiant to jedna z najnowszych strzelanin zespołowych FPS na rynku. Pochodzącą od Ubisoft, XDefiant jest szybką grą akcji z drużynami składającymi się z pięciu graczy każda, podobnie jak w CS2. Drużyny składają się z postaci z różnych tytułów Ubisoft, podzielonych na Frakcje, z różnym zestawem umiejętności. Wszystkie dzielą się tą samą pulą broni, z wieloma wpisami jako bezpośrednimi odpowiednikami broni z Counter-Strike. Jednak każdą broń można ulepszyć, by odblokować osprzęt i zmienić swoje budowle. Na koniec, XDefiant oferuje wiele trybów gry i kilka map, by je pomieścić, sprawiając, że każdy mecz jest inny. Gra jest darmowa, jak CS2, i można ją zdobyć za pośrednictwem Launchera Ubisoft Connect.

Źródło : www.bing.com