Najlepsza część anime NYC? Była tam moja ulubiona gra


Gdybyś poprosił mnie o wymienienie moich trzech ulubionych konwentów, Anime NYC znalazłoby się gdzieś na tej liście. Każdej jesieni blokuję cały weekend mojego życia, aby sprawdzić parkiet i zobaczyć, co pojawia się w szerokim i cudownym świecie anime weebdom. Zawsze jest super, zwłaszcza dla mojego portfela.

Wiele rzeczy w Anime NYC 2022 nie zaskoczyło mnie w tym roku. Człowiek z piłą łańcuchową był ogromny. HoYoversa Uderzenie Genshina Linia stoisk handlowych była szalona. A VTubers, tacy jak Projekt Melody, pojawili się znacząco w towarach i odzieży, od nagich naklejek po całe samochody udekorowane ich awatarami. Jak na lesbijską fankę anime, taką jak ja, miałam mnóstwo okazji do robienia zakupów.

Ale w tym roku zaskoczyła mnie jedna rzecz. Waleczny miał skromną, ale godną uwagi obecność wśród fanów i artystów. Nie spodziewałem się, że ta hardkorowa strzelanka pojawi się na koncercie i może to po prostu zasygnalizować coś o rosnącej popularności gry w świecie maniaków.

Co jest Waleczny?

Waleczny to taktyczna strzelanka pierwszoosobowa stworzona przez Riot Games, kalifornijskie studio deweloperskie Liga Legend. Zainspirowany przez Counter Strike globalna ofensywa, dwie pięcioosobowe drużyny kupują broń klasy wojskowej i na zmianę bronią lub atakują punkty celu na niewielkim zakresie z góry określonych map. Rozgrywka polega wyłącznie na eliminowaniu przeciwników lub podkładaniu/rozbrajaniu futurystycznej bomby zwanej Spike. Drużyna, która wygra najlepszą z 25 rund, wygrywa, a na rundę przypada tylko jedno życie. Twoja broń ma również wzorce odrzutu i możesz bardzo łatwo zginąć od dwóch tylko jednego lub dwóch dobrze rozmieszczonych pocisków. Tak, to jest bardzo trudna gra.

Istnieją dwie unikalne cechy, które sprawiają, że Waleczny wyróżniać się. Po pierwsze, gra łączy niektóre elementy strzelanki bohaterskiej z gier takich jak Overwatch oraz Tęczowa szóstka z Kontratak-jak rozgrywka, aby urozmaicić wszystko. Każdy gracz wybiera na początku konkretną postać (zwaną Agentem), a w zależności od swojego bohatera gracze mogą rozstawiać zasłony dymne, trujące kałuże, oślepiające spojrzenia i ściany z czystego ognia, żeby wymienić tylko kilka.

Za widza stoją Reyna i Killjoy z Valorant.
Gry Riot

Po drugie i najważniejsze, Riot dołożył wszelkich starań, aby stworzyć wyjątkową gamę interesujących postaci kobiecych. Jest Jet, zapalczywa pojedynkowiczka, która potrafi rzucać nożami we wrogów, zabijając ich natychmiastowo. Killjoy to (zaskakująco realistyczny) wizjoner technologii, który ubiera się jak hipster z Bushwick i mówi jak berliński raver. A potem jest Viper, torturowany i straumatyzowany naukowiec, który stał się zagrożeniem dla kobiet, który jest moim osobistym ulubieńcem.

Waleczny dobrze nadaje się do fandomowej miłości dzięki ciekawym postaciom i unikalnej (choć dziwnej) fabule, w której agenci walczą ze sobą w świecie, w którym ludzie zdobyli supermoce (także wielowymiarowość, kryzys klimatyczny i kobieta, która może cię zabić twoimi własnymi lękami). Ale pomimo Valoranta ogromny wzrost popularności, kiedy po raz pierwszy pojawił się u szczytu pandemii COVID-19, nigdy tak naprawdę nie widziałem Waleczny wykonaj skok do konwencji IRL. Widziałem tylko jeden Waleczny cosplayer na New York Comic Con 2021, a kiedy poszedłem pochwalić jej strój Vipera, oboje podzieliliśmy się szokiem, że nie było Waleczny cosplay na pokazie w ogóle. Prawie nie widziałem niczego związanego z grą na Anime NYC w tym samym roku i Waleczny brakowało również w PAX East 2022.

Zmieniło się to w tym roku, kiedy pojechałem do Anime NYC. Widziałem kilka Waleczny cosplayerów w piątek i sobotę, w tym wielu Killjoys. Dwa oddzielne stoiska miały zasięg Waleczny gadżety, zwłaszcza naklejki i talizmany oparte na Agentach, i wiem o trzecim stoisku, które również miało Waleczny uroki, które całkowicie mi umknęły. Sprawdź fajny wisiorek Reyna, który dostałem od LOKIIart, aby zobaczyć wysokiej jakości rzeczy, które były na sprzedaż.

Jest Waleczny Naprawdę tak popularne?

Zawieszka Reyna od LOKIIart na plecaku Any Valens.
Ana Valens

Walecznyżeby było jasne, naprawdę był ukrytym klejnotem na Anime NYC 2022. Riot nie był obecny, towary były relegowane do niewielkiej liczby stoisk, a cosplayerzy byli stosunkowo rzadcy ⁠ — zwłaszcza w porównaniu z najmodniejszymi tegorocznymi anime, takimi jak Człowiek z piłą łańcuchową oraz Szpieg x Rodzinajak pisałem dla siostrzanej strony Mamy to objęte wcześniej w ten weekend. Nawet Wieża Fantazjitrochę niejasne Uderzenie Genshina klon, prawdopodobnie miał większą obecność dzięki ogromnemu stoisku z przodu hali expo.

Ale gdybyś szukał Waleczny, było tam. I to ma sens. Mimo niedawnego spadku popularności Waleczny po prostu cieszyła się najdłuższym nieprzerwanym zainteresowaniem w Google od czasu premiery gry. Valorant Champions Tour 2022, oficjalny turniej e-sportowy gry, właśnie zakończył się w połowie września — i był to prawdopodobnie największy i najbardziej udany turniej od czasu premiery gry. W międzyczasie Riot wciąż tworzy nowe treści, w tym coraz więcej agentek, które są tak interesujące, że dają Overwatch projekt postaci jest wart swojej ceny.

Nie mogę powiedzieć na pewno, czy Waleczny będzie stale i coraz bardziej obecny na kongresach w nadchodzącym roku. Nawet jeśli Waleczny jest bardziej popularny niż Liga Legend w Google to wciąż nowa gra, która wymaga niszowego zestawu umiejętności i intensywnej liczby godzin, aby się w niej dobrze opanować. Ale potem znowu, Liga tego też wymaga i Liga cosplay i gadżety są obecne na konwentach od lat. Wystarczy kilka lat i oddana, stała baza graczy, aby przekonać artystów do tworzenia Waleczny towar. Podwójnie, jeśli Riot upadnie Tajemna path i tworzy plik Waleczny Serial Netflixa (miejmy nadzieję, że z jeszcze większą reprezentacją queer).

Więc gdybym musiał zabezpieczyć swoje zakłady, podejrzewam Waleczny będzie jeszcze bardziej obecny na konwentach w 2023 roku. Tymczasem cieszę się, że mała Reyna zwisa z mojego Fjällräven.

(Wyróżniony obraz: Anime NYC, Priscilla Bampoh i Riot Games, remiks autorstwa Any Valens)

Masz wskazówkę, którą powinniśmy znać? [email protected]

Źródło : https://www.themarysue.com/chainsaw-man-is-nice-but-my-favorite-part-of-anime-nyc-was-this-hidden-gem/