Najlepiej zarabiające gry Steam w 2022 roku


Steam opublikował listę najlepszych gier 2022 roku według przychodów brutto. Na liście znalazły się darmowe tytuły, takie jak CS:GO i Dota 2, a także Call of Duty Modern Warfare II.

Najlepiej zarabiające gry Steam w 2022 r

PUBG: Pola bitew

Opracowane przez: PUBG Studios

Opublikowane przez: Krafton

„Wyląduj w strategicznych miejscach, zdobądź broń i zapasy i przetrwaj, aby stać się ostatnią drużyną stojącą na różnych, zróżnicowanych polach bitew.

Zbierz drużynę i dołącz do Battlegrounds, aby przeżyć oryginalne doświadczenie Battle Royale, które może zaoferować tylko PUBG: BATTLEGROUNDS”.

PUBG: Battlegrounds, wcześniej znany jako PlayerUnknown’s Battlegrounds, to gra typu battle royale, pierwotnie wydana pod koniec 2017 roku. Przez kilka pierwszych lat swojego istnienia była grą płatną. Od początku tego roku stał się darmowy dla systemu Windows i wszystkich innych platform.

PUBG: Battlegrounds znajduje się na szczycie kolejnej listy Steam jako jedna z najczęściej granych gier w tym roku, doświadczając w tym roku ponad 330 000 równoczesnych graczy. Od czasu dostosowania modelu free-to-play większość przychodów, jakie generuje gra, pochodzi z przepustki bojowej i pakietów skórek.

Przeznaczenie 2

Opracowane i opublikowane przez: Bungie

„Zanurz się w świat Destiny 2, aby odkrywać tajemnice Układu Słonecznego i doświadczyć responsywnej strzelanki pierwszoosobowej. Odblokuj potężne zdolności żywiołów i zbieraj unikalny sprzęt, aby dostosować wygląd i styl gry swojego Strażnika. Ciesz się filmową fabułą Destiny 2, wymagającymi misjami w trybie współpracy i różnymi trybami PvP w pojedynkę lub ze znajomymi. Pobierz za darmo już dziś i zapisz swoją legendę w gwiazdach.”

Destiny 2, podobnie jak poprzedni tytuł, zaczęło się jako płatna gra w swojej pierwszej wersji w 2017 roku, zanim stała się darmową grą w 2019 roku. Od tego czasu hybrydowa gra FPS-MMO cieszy się stabilną bazą graczy, która wynosiła średnio około 80 000 jednoczesnych graczy W tym roku. Po przejściu na model free-to-play Destiny 2 generuje przychody przede wszystkim dzięki przepustce rocznej i innym pakietom, które są regularnie dostępne dla stałej społeczności.

Legendy Apexa

Opracowane przez: Respawn Entertainment

Wydawca: Electronic Arts

„Podbijaj bohaterami w Apex Legends, darmowej* strzelance z bohaterami, w której legendarne postacie o potężnych zdolnościach łączą siły, by walczyć o sławę i fortunę na obrzeżach Pogranicza.

Opanuj stale rosnącą listę różnorodnych legend, taktyczną rozgrywkę drużynową i odważne, nowe innowacje, które wykraczają poza doświadczenie Battle Royale — a wszystko to w surowym świecie, w którym wszystko jest dozwolone. Witamy w kolejnej odsłonie Hero Shooter.”

Apex Legends to jeden z najlepszych tytułów e-sportowych na świecie i jedna z najsłynniejszych gier typu battle royale. Od czasu premiery w 2020 roku Apex Legends stało się podstawą zarówno dla graczy rywalizujących, jak i zwykłych graczy, którzy lubią drużynowe bitwy królewskie. W tym roku również odrodziła się z 300 000 graczy jednocześnie, prawie podwajając swoją liczbę od 2021 roku. Jako jedna z najczęściej granych gier na Steam, Apex Legends jest również obecna na więcej niż jednej liście przebojów Steam w 2022 roku.

Gra Apex Legends jest darmowa i zarabia głównie na skrzynkach z łupami, przepustce bojowej i walucie premium za skórki.

Counter Strike globalna ofensywa

Opracowane przez: Valve i Hidden Path Entertainment

Opublikowane przez: Valve

„Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) rozwija zespołową rozgrywkę akcji, której był pionierem, gdy został wydany 19 lat temu.

CS: GO zawiera nowe mapy, postacie, broń i tryby gry oraz zapewnia zaktualizowane wersje klasycznej zawartości CS (de_dust2 itp.).”

Jako jeden z OG, CS:GO nadal jest jedną z najlepiej zarabiających gier na Steamie w tym roku. Jest to najstarsza gra z tej grupy, wydana w 2012 roku na bazie Counter-Strike: Source. W 2018 roku, po pełnych 6 latach od premiery, przystosowała się również do modelu free-to-play, a większość swoich przychodów pochodzi ze skórek broni i graczy oraz skrzynek z łupami. Ma jedną z najbardziej aktywnych scen e-sportowych na świecie.

Dota 2

Opracowane i opublikowane przez: Valve

„Każdego dnia miliony graczy na całym świecie wchodzą do bitwy jako jeden z ponad stu bohaterów Dota. I nieważne, czy to ich dziesiąta, czy tysięczna godzina gry, zawsze jest coś nowego do odkrycia. Dzięki regularnym aktualizacjom, które zapewniają ciągłą ewolucję rozgrywki, funkcji i bohaterów, Dota 2 zaczęła żyć własnym życiem”.

Na liście znajduje się kolejny tytuł Valve, tym razem Dota 2 z 2013 roku. W popularną grę MOBA gra średnio 500 000 jednoczesnych graczy, co czyni ją również jedną z najczęściej granych gier w sklepie. Dota 2 jest również grą darmową i rozwinęła własną ekonomię dzięki Arcanas i innym akcesoriom. Ma również system przepustek bitewnych i od czasu do czasu skrzynki z łupami, ostatnio „Swag Bag” z okazji The International 2022.

Pierścień Eldenów

Opracowany przez: FromSoftware Inc.

Opublikowane przez: FromSoftware Inc. i Bandai Namco Entertainment

„Powstań, Tarnished i daj się prowadzić łasce, aby wymachiwać mocą Elden Ring i stać się Elden Lord w Krainach Pomiędzy”.

Oczywiście na liście znajduje się Elden Ring. Wydany w lutym tego roku osiągnął rekordowy poziom prawie 1 miliona tylko na Steamie. Elden Ring również otrzymał tytuł Gry Roku 2022, a jego ogromny sukces sprawił, że stała się jedną z najbardziej dochodowych gier na Steamie w tym roku. Obecnie jest 30% taniej w ramach Zimowej Wyprzedaży Steam, więc jest to również świetny czas na zakup udanej gry Souls-like firmy FromSoft.

Call of Duty: Modern Warfare II

Opracowane przez: Infinity Ward, Activision Shanghai i nie tylko

Opublikowane przez: Activision

„Call of Duty®: Modern Warfare® II rzuca graczy w bezprecedensowy globalny konflikt, w którym powracają kultowi operatorzy z grupy zadaniowej 141. Od taktycznych operacji infiltracyjnych na małą skalę o wysoką stawkę po ściśle tajne misje, gracze będą uczestniczyć razem z nimi przyjaciółmi w prawdziwie wciągającym doświadczeniu.

Infinity Ward zapewnia fanom najnowocześniejszą rozgrywkę, z całkowicie nową obsługą broni, zaawansowanym systemem sztucznej inteligencji, nowym rusznikarzem oraz zestawem innych rozgrywki i innowacji graficznych, które wznoszą serię na nowe wyżyny.

Odnosi się to do wydanej kilka miesięcy temu kontynuacji restartu z 2022 roku, której nie należy mylić z Modern Warfare 2, tytułem z 2009 roku. Call of Duty: Modern Warfare II pobiło wiele rekordów serii jako najszybsza gra Call of Duty, która wygenerowała 1 miliard dolarów przychodu. Oczywiście jego sukces na Steamie odegrał w tym niemałą rolę, co czyni go jedną z najbardziej udanych gier na Steamie pod względem przychodów w tym roku, mimo że ma zaledwie kilka miesięcy.

POWSTANIE ŁOWCY POTWORÓW

Opracowane i opublikowane przez: CAPCOM Co., Ltd.

„Podejmij wyzwanie i dołącz do polowania! W Monster Hunter Rise, najnowszej odsłonie wielokrotnie nagradzanej i najlepiej sprzedającej się serii Monster Hunter, zostaniesz łowcą, odkryjesz zupełnie nowe mapy i użyjesz różnorodnej broni, aby pokonać przerażające potwory w ramach zupełnie nowego fabuła. Wersja na komputery PC zawiera również szereg dodatkowych optymalizacji wizualnych i poprawiających wydajność”.

Chociaż nie ma tak wielu graczy, jak większość gier z tej listy, Monster Hunter Rise ma oddaną społeczność. Odbija się od około 20 do 30 tysięcy jednoczesnych graczy i osiągnął swój szczyt wszechczasów w czerwcu 2022 r. Z imponującą liczbą 230 000 graczy w związku z wydaniem Sunbreak.

Dying Light 2 Pozostań człowiekiem

Opracowane i wydane przez: Techland

„Ponad dwadzieścia lat temu w Harran walczyliśmy z wirusem – i przegraliśmy. Teraz znowu przegrywamy. Miasto, jedno z ostatnich dużych osiedli ludzkich, targane jest konfliktem. Cywilizacja cofnęła się do Ciemnych Wieków. A jednak wciąż mamy nadzieję”.

NARAKA: PUNKT OSTRZA

Opracowane przez: 24 Entertainment

Wydawca: NetEase Games Global

„NARAKA: BLADEPOINT to mityczna gra akcji PvP dla maksymalnie 60 graczy z walką wręcz inspirowaną sztukami walki, mobilnością przeciwstawiającą się grawitacji, rozległym arsenałem broni białej i dystansowej, legendarnymi, konfigurowalnymi bohaterami o epickich zdolnościach – inspirowanymi legendami Dalekiego Wschodu ”.

Yu-Gi-Oh! Mistrzowski pojedynek

Opracowane i wydane przez: Konami Digital Entertainment

„Ostateczna cyfrowa edycja konkurencyjnej gry karcianej, która ewoluuje od ponad 20 lat! Pojedynek na najwyższym poziomie z pojedynkowiczami z całego świata.”Źródło : https://clutchpoints.com/top-earning-steam-games-2022