Najlepiej sprzedające się i najczęściej grane gry Steam w 2021 r.


Gdy 2021 zbliża się do końca, Valve opublikowało coroczne listy najlepszych gier Steam, ujawniając tegoroczne bestsellery, najlepsze nowości, najczęściej grane gry i nie tylko. Dane Valve pokazują, że wiele najpopularniejszych gier Steam w danym dniu, w tym tytuły sprzed prawie dekady, takie jak Counter Strike globalna ofensywa oraz Grand Theft Auto 5, nadal sprzedawać i grać więcej niż nowicjusze na platformie PC.

Każda lista z podsumowania Valve na koniec roku zawiera garść gier z losowo wymienionymi zamówieniami, więc nie jest jasne, która gra była najlepiej sprzedającą się lub najczęściej graną w danej kategorii. Gry z poziomu platynowego znajdują się w pierwszej dwunastce, a gry z poziomu złotego zajmują miejsca 13-24. Gry srebrne to rangi od 25 do 40, a gry z poziomu brązowego to rangi 41-100. Te listy pochodzą z wewnętrznych danych Valve od 1 stycznia 2021 do 15 grudnia 2021.

Najważniejszą pozycją na liście najlepszych gier 2021 na Steamie są bestsellery, dzięki którym gracze wiedzą, jakie gry tego roku odniosły największy sukces. Najlepiej sprzedającymi się grami 2021 roku z poziomu platynowego były, w losowej kolejności dostarczonej przez Valve:

W poście na blogu Valve wezwało kilku interesujących recydywistów. Dota 2, CS:GO, oraz GTA 5 wszyscy znajdują się na liście najlepiej sprzedających się przez sześć lat z rzędu, z PUBG: Pola bitwy oraz Rainbow Six Siege każdy na liście po raz piąty z rzędu. Przeznaczenie 2 utworzył listę trzy lata z rzędu, a rok 2019 był pierwszym rokiem na Steamie po opuszczeniu Battle.net Blizzarda.

Na liście jest również kilku zwycięzców po raz pierwszy. Nowe gry, takie jak Pole bitwy 2042, Nowy Świat, oraz Valheim wszystkie łaski na liście. Legendy Apex jest również godna uwagi, ponieważ jest to gra spoza 2021 roku, która zadebiutowała na Steam pod koniec ubiegłego roku.

Nowe wydania to kolejna interesująca kategoria, w której wyróżniono 25 najlepszych nowych gier roku. Najlepsze nowości 2021 poziomu platynowego, w losowej kolejności dostarczonej przez Valve:

Valve zaoferowało również zestawienie miesięcy, w których pojawiły się nowe wydania w porównaniu do roku 2020. Ubiegły rok miał przyzwoity marzec i kilka mocnych miesięcy jesiennych. 2021 był nieco bardziej sporadyczny, z trzema dużymi miesiącami z czterema lub pięcioma uczestnikami każdy: maj, wrzesień i listopad.

Na koniec przyjrzymy się najpopularniejszym grom na Steam, które są podzielone na wiele kategorii przez równoczesnych graczy. Oto 2021 gier, w których złamano 200 000 jednoczesnych graczy, losowo uporządkowanych przez Valve:

  • Counter Strike globalna ofensywa
  • Nowy Świat
  • Dota 2
  • Valheim
  • PUBG: Pola bitwy
  • Legendy Apex
  • Aureola Nieskończony
  • Rdza
  • Cyberpunk 2077
  • GTA 5

Wiele z tych gier pojawiło się na zeszłorocznej liście, m.in. Dota 2, GTA 5, PUBG, oraz CS:GO. Rdza jest absolwentem listy 100 000 z zeszłego roku, co daje mu jeszcze lepszy rok 2021 niż 2020.

Kilka z zeszłorocznych 200 tys. gier również spadło do niższych kategorii. Przeznaczenie 2 oraz Wśród nas w 2021 r. znalazł się w kategorii 100 tys. Gra 200K 2020 Terraria spadł na listę 60 tys. Łowca potworów: Świat, kolejna najchętniej grana gra 2020 roku, spadła na listę 30 tys. Życie jest dziwne 2 oraz Mount & Blade 2: Bannerlord, obie 200 tys. gier w 2020 r., nie pojawiają się nigdzie w najczęściej granych grach 2021 r.

Lista najlepszych z 2021 r. na Steam oferuje również kilka dodatkowych kategorii, których tutaj nie wymienimy. Jeśli interesują Cię najlepsi absolwenci studiów wczesnego dostępu, najlepiej sprzedające się gry VR i najlepsze gry na kontrolery, możesz sprawdzić oficjalny wpis na blogu Valve.Źródło : https://globalcirculate.com/the-best-selling-steam-games-and-most-played-games-of-2021/