Najdroższa skóra AK-47 w grze Counter-Strike sprzedana za ponad milion dolarów

HISTORIA AK-47, najdroższa skóra w grze Counter-Strike

Najdroższa skóra w historii

Jedna ze skór do popularnego AK-47 w grze Counter-Strike właśnie stała się najdroższą publicznie sprzedaną skórą w historii tej gry. Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy skóra z kultowego strzelaka Valve osiągnęła wysoką cenę, ale cena przekraczająca milion dolarów jest najwyższą sumą, jaką kiedykolwiek osiągnęła.

Skóra Blue Gem AK-47

Skórka, o której mowa, to StatTrak Factory New AK-47 w wzorze Blue Gem 661, co zostało ujawnione przez dziennikarza Jake’a Lucky’ego na platformie X (dawniej Twitter). Chociaż wiemy, że właśnie sprzedano ją za ponad milion dolarów, dokładna kwota nie została ujawniona. Ta konkretna skórka to absolutnie unikalny kosmetyk, który został wprowadzony do CS:GO w 2013 roku, a pomimo że w dziczy widziano wersje skórki w stanie „Minimal Wear”, nikt nie widział wariantu „Factory New” do czasu, gdy odkrycie tej skórki stało się publiczne wcześniej w tym roku. Wtedy streamerzy i gracze Counter-Strike szacowali, że jeśli zostałby wystawiony na sprzedaż, mógłby osiągnąć cenę nawet do miliona dolarów. Ostatni raz akurat wersja StarTrak 661 została wystawiona na sprzedaż w 2020 r., kiedy wersja „Minimal Wear” sprzedała się za 400 000 dolarów.

Niezwykła wartość

Wartość tej skórki wynika głównie z jej unikalnego koloru Blue Gem, który nadaje AK-47 błyszczący niebieski metaliczny wygląd. Skórki Blue Gem mają historię bycia najrzadszymi i przez to najdroższymi skórkami w Counter-Strike. Jake Lucky opublikował efektowne wideo prezentujące skórkę w działaniu, aby każdy mógł przyglądać się z wrażeniem (lub obrzydzeniem), ile ktoś za nią zapłacił. Wcześniej właściciel noża Blue Gem odrzucił ofertę w wysokości około 1,5 miliona dolarów, co czyniło go najdroższą skórką w grze Counter-Strike (przynajmniej w szacowanej wartości). Bez sprzedaży tej rzadkiej skórki noża, pozostaje zobaczyć, czy astronomiczny rekord milionowej sprzedaży tej najnowszej skórki zostanie kiedyś pobity w przyszłości.

Źródło : www.bing.com