Najczęściej grane gry w 2022 r., uszeregowane według średniej liczby graczy miesięcznie


Chociaż w ciągu ostatnich kilku lat nie brakowało gier wydanych, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że większość z nich najczęściej grane gry w 2023 roku są w rzeczywistości dużo starsze. Tutaj podsumowujemy pierwszą dziesiątkę, którą opracowaliśmy na podstawie danych dostarczonych przez różne strony analityczne, w tym activeplayer.io, statista i mmo-population.

Uwaga edytora: Metryka używana do uszeregowania gier na tej liście została ostatnio zmieniona z maksymalnej liczby jednoczesnych graczy na średnią miesięczną aktywność graczy. Twinfinite uważa, że ​​to lepiej wskazuje najczęściej grane gry w bieżącym roku. Należy jednak pamiętać, że dane te nie są oficjalne i są jedynie szacunkami. Ponadto niektóre gry mogą wydawać się bardziej popularne niż inne tylko dlatego, że są dostępne na większej liczbie platform — zwłaszcza tych, które mają wersje mobilne.

10. Waleczny – 22 miliony

Najczęściej grane gry w 2023 roku

Źródło obrazu: Riot Games

Pierwsza własność intelektualna Riot Games poza uniwersum League of Legends odniosła ogromny sukces od czasu jej premiery w czerwcu 2020 r. Pomimo ostrej konkurencji ze strony Counter-Strike: GO i Overwatch, Valorant wytyczył własną ścieżkę — jak na ironię, pożyczając elementy projektu z obu tych popularnych franczyz. Ale nic nie gra tak jak Valorant i być może żadna inna gra wideo na świecie nie jest wspierana przez tak ambitny program e-sportowy, który napędza jej ogromną popularność.

Społeczność Valorant wciąż rośnie i obecnie liczy nieco ponad 20 milionów aktywnych graczy miesięcznie. Ponieważ scena e-sportowa wkracza w nowy rozdział z zespołami franczyzowymi w 2023 r., a Valorant nadal dominuje na scenie streamingowej, należy spodziewać się, że liczba aktywnych graczy będzie nadal rosnąć.

Powiązany: Najlepsze darmowe gry Google Play na Dot Esports

9. Counter-Strike: GO – 35 milionów

Najczęściej grane gry w 2023 roku

najczęściej grane gry 2021 roku
Źródło obrazu: zawór

Counter-Strike: GO to FPS, który po prostu się nie poddaje. W kwietniu 2020 r. odnotowano najwyższą w historii jednoczesną liczbę graczy, która przekroczyła 1,3 miliona. Byłoby to bardzo imponujące w przypadku każdej współczesnej gry, ale niezwykłe jest to, że CS:GO rozwija tego rodzaju wydajność od ośmiu lat.

Silna obecność w e-sporcie i siła marki stworzona przez franczyzę, która istnieje od późnych lat 90., sprawiły, że CS: GO wyprzedza nowsze wydania. Pozostaje szczególnie w Europie, gdzie kraje takie jak Rosja w ogromnym stopniu przyczyniają się do ogólnej wielkości aktywnej społeczności, która liczy ponad 30 milionów aktywnych graczy miesięcznie. Valve nie wspiera CS: GO w taki sam sposób, jak inni wydawcy w przypadku tytułów „na żywo”, takich jak Fortnite, Valorant i Overwatch, ale jest to pokoleniowy fandom dla serii Counter-Strike, który ma i trwa aby było aktualne.

8. Call of Duty Warzone 2 – 50 milionów

Najczęściej grane gry w 2023 roku

Źródło obrazu: Activision

Seria Call of Duty zawsze była gigantem branży gier wideo, ale jej popularność gwałtownie wzrosła, gdy franczyza uruchomiła darmowy spin-off typu battle royale. Warzone stało się jedną z najpopularniejszych gier na świecie w rekordowym czasie i nie wykazuje oznak odpuszczania — zwłaszcza teraz, gdy wydano kontynuację.

Społeczność Warzone 2 jest ogromna i rozprzestrzeniona na platformy PlayStation, Xbox i PC — choć z pewnością najczęściej gra się w nią na konsolach, gdzie franczyza zawsze była bardzo popularna. Liczby dla Warzone 2 są szacunkowe, oparte na fakcie, że wiemy, że cała franczyza ma 94 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie według wezwania do zarobków Activision w drugim kwartale 2022 roku. Liczba ta jest w rzeczywistości niewielkim spadkiem w stosunku do szczytu gry wynoszącego ponad 100 milionów w poprzednich latach.

7. Wpływ Genshina – 62 miliony

Najczęściej grane gry w 2023 roku

Źródło obrazu: HoYoverse

Kiedy Twinfinite recenzowało Genshin Impact w 2020 roku, wiedzieliśmy, że to coś wyjątkowego. Genialne połączenie eksploracji w stylu Zeldy, opowiadania w stylu anime i doskonałej mechaniki odgrywania ról było po prostu zbyt dobre, aby nie odnieść sukcesu — zwłaszcza, gdy wszystko było całkowicie za darmo! Ale czy podejrzewaliśmy, że Genshin Impact stanie się jedną z największych franczyz w grach? Zdecydowanie nie.

Kiedy jednak spojrzysz na to, jak programista miHoYo wspierał grę od czasu jej premiery, być może nie jest zaskakujące, dlaczego jego publiczność tak bardzo kocha to doświadczenie. Dodano niesamowitą ilość nowej zawartości, obejmującej zupełnie nowe historie, postacie, obszary do odkrycia oraz wszelkiego rodzaju różne wydarzenia i wyzwania, które uzupełniają pakiet.

Jakość gry Genshin Impact sprawia, że ​​każdego miesiąca gra w nią ponad 60 milionów graczy.

6. Apex Legends – 63 miliony

Najczęściej grane gry w 2023 roku

najczęściej grane gry 2021 roku

Ukrywanie się Respawn w Apex Legends wypadło znikąd, a następnie szturmem podbiło gatunek battle royale. Okazał się idealną receptą na fascynującą rozgrywkę, jakość produkcji AAA i model biznesowy free-to-play, dzięki któremu udało mu się tymczasowo zdetronizować Fortnite i PUBG jako najczęściej grane i najczęściej oglądane gry wieloosobowe.

Od pierwszego miesiąca, w którym grało 2 miliony graczy jednocześnie, społeczność została i pomogła zbudować spójną bazę graczy, która liczy ponad 60 milionów aktywnych graczy miesięcznie. Można śmiało powiedzieć, że Apex wdarł się do gatunku i zapewnił sobie miejsce w dającej się przewidzieć przyszłości.

5. League of Legends – 120 milionów

Najczęściej grane gry w 2023 roku

Według Riot Games niemal każdego dnia w League of Legends gra około 8 milionów osób. Kto powiedział, że gatunek MOBA umiera, co?

Podobnie jak w przypadku CS:GO, silna scena e-sportowa pomogła League of Legends utrzymać swoją społeczność, która rutynowo pojawia się w milionach, by oglądać konkurencyjne turnieje online. Mistrzostwa Świata League of Legends 2019 pobiły jednocześnie rekordy oglądalności Twitcha z 1,7 miliona widzów, którzy oglądali mecz FunPlus Phoenix, który zmiażdżył G2 Esports.

4. Minecraft – 170 milionów

Najczęściej grane gry w 2023 roku

Minecraft to moloch, który wciąż się toczy. Niekończąca się swoboda tworzenia, odkrywania i interakcji z innymi graczami w Minecrafcie sprawia, że ​​nie jest to gra, a bardziej rodzaj metaverse, w którym gracze logują się, aby po prostu spędzać wolny czas. Taka jest głębia różnych doświadczeń opartych na społeczności, które możesz mieć w Minecrafcie, jest popularny z różnych powodów dla różnych ludzi. W każdym razie istnieją działka fanów Minecrafta.

W 2015 roku, kiedy miesięczna liczba aktywnych użytkowników Minecrafta wynosiła około 40 milionów, gra odnotowała w pewnym momencie niesamowite 1,4 miliona jednoczesnych graczy. Populacja gry jest teraz czterokrotnie większa!

3. Roblox – 202 miliony

Najczęściej grane gry w 2023 roku

Popularność Roblox gwałtownie wzrosła od czasu jego premiery w 2006 roku, zwłaszcza w ciągu ostatnich pięciu lat. W 2016 roku prezesem był David Baszuski dumnie reklamując 700 000 jednoczesnych graczy i ogłoszenie 1 miliona kamieni milowych było tuż za rogiem. Szybko do przodu do 2020 roku, a 7. doroczne nagrody Roblox Bloxy Awards zgromadziły niesamowite 4 miliony graczy oglądających je jednocześnie w grze.

Jeśli chodzi o miesięcznych aktywnych graczy, liczba jest oczywiście większa. Dużo większy. W Roblox regularnie gra około 200 milionów graczy na komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych. Podobnie jak Minecraft, jest uwielbiany ze względu na swoją niemal metawersyjną jakość, ponieważ zapewnia wiele różnych wrażeń z rozgrywki, z których większość została zaprojektowana przez członków społeczności.

2. Fortnite – 250 milionów

Najczęściej grane gry w 2023 roku

najczęściej grane gry 2021 roku

Kochaj lub nienawidz Fortnite, z pewnością musi upaść jako jedna z najważniejszych gier wideo, jakie kiedykolwiek powstały. Gra Battle Royale firmy Epic Games całkowicie przekalibrowała, co to znaczy tworzyć i wspierać udaną grę wideo „usługi na żywo”.

Fortnite to ciągle zmieniająca się jednostka, zmieniająca się za pomocą różnych funkcji i sztuczek w miarę pojawiania się nowych trendów. Zasadniczo jest to nowa gra co miesiąc dzięki zawartości przepustki bojowej, a także udało jej się osadzić w popkulturze, współpracując z muzykami i figurantami celebrytów, aby zachować aktualność.

Podczas koncertu astronomicznego w 2020 roku Fortnite osiągnął szczytową liczbę 12,3 miliona jednoczesnych graczy, gdy gracze gromadzili się, by zobaczyć, jak Travis Scott debiutuje nowym singlem. Epic Games zwykle nie mówi o liczbie graczy poza tymi dużymi wydarzeniami, ale szacunki dotyczące średniej miesięcznej liczby graczy w grze to około 250 milionów.

1. PUBG – 280 milionów

Najczęściej grane gry w 2023 roku

najczęściej grane gry 2021 roku

PUBG, gra, która zapoczątkowała szał, który spowodował, że cały krajobraz gier wieloosobowych zmienił się w ciągu ostatnich kilku lat, nadal cieszy się ogromną popularnością, mimo że gatunek Battle Royale został zalany tytułami naśladowców.

Przede wszystkim oczywiście został skopiowany, a następnie zastąpiony przez Fortnite firmy Epic Games. Model premium PUBG i jego spóźnienie w pojawieniu się na konsolach spowodowały, że dość szybko został w tyle, gdy Fortnite zaczął nabierać rozpędu. Wszystko się jednak zmieniło, gdy stało się darmowe i uruchomiono wersję mobilną.

PUBG znów rządzi nie tylko trybem battle royale, ale także upragnionym tytułem najczęściej granej gry na świecie — w każdym razie według activeplayer.io. Jeśli mamy być szczerzy, jesteśmy nieco sceptycznie nastawieni do danych. Liczby wydają się nie zgadzać z tym, co widzimy na wykresach Steam dla dziennych i miesięcznych jednoczesnych graczy, które są imponujące i wynoszą około 500 000 w duże dni, ale nigdzie nie można się spodziewać, jeśli naprawdę jest tak wielu graczy miesięcznie.

Teraz może się zdarzyć, że baza graczy w grze jest w przeważającej mierze mobilna. Raport AppAnnie z 2019 roku oszacował, że miesięczna liczba graczy w wersji mobilnej wyniosła ponad 100 milionów (nie licząc Chin), ale to było zanim gra została zakazana w Indiach, regionie, w którym była bardzo popularna. Będziemy nadal badać dane i aktualizować ten artykuł tam, gdzie to możliwe.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=640a48d49c364c43953f8b9386a9493d&url=https%3A%2F%2Ftwinfinite.net%2F2023%2F03%2Fmost-played-games%2F&c=8280892859518317212&mkt=fr-fr