Modern Warfare II na szczycie list przebojów Steam, gdy jest jeszcze w fazie beta


Po uruchomieniu otwartej bety i zaledwie miesiąc do oficjalnej premiery Call of Duty: Modern Warfare II jest już na szczycie list przebojów Steam.

Od czasu publicznego udostępnienia bety na wszystkich platformach, Modern Warfare II szybko zyskał na popularności przed jego pełną premierą 28 października. Do tego stopnia, że ​​jego status na listach przebojów Steam zapowiada kolosalną premierę tegorocznego Call of Duty.

Statystyki Steam pokazują, że MWII beta ma około 125 000 jednoczesnych graczy, umieszczając grę tuż poniżej Grand Theft Auto 5 i Lost Ark. Dla porównania, Counter-Strike: Global Offensive, król Steam nadal pozostaje z około 750 000 równoczesnymi graczami. Chociaż nie obejmuje to graczy PlayStation, Xbox i Battle.net.

Należy również zauważyć, że MWII znajduje się niezwykle wysoko na liście bestsellerów Steam, a nawet w pewnym momencie znajdował się na pierwszym miejscu.

Jak dotąd beta

W tej chwili stan gry jest dość podzielony wśród fanów, ponieważ deweloper Infinity Ward wyjaśnił, że minimapa beta nie ulegnie zmianie, aby zawierała czerwoną kropkę ze zwykłej rozgrywki, a także boczne osłabienie anulowania slajdu.

Jako ktoś, kto grał w wersję beta, mogę powiedzieć, że bardzo przypomina to oldschoolowe CoD-y. Chociaż wciąż mamy taktyczny sprint, coś w nieco niezgrabnym ruchu i strzelaninie po prostu przypomina tradycyjne Call of Duty (pakiety przed odrzutowcem).

Jak dotąd moja jedyna skarga dotyczyła czasu do zabicia (TTK). TTK wydaje się bardzo niekonsekwentny, ponieważ większość moich zgonów to zbyt szybka, bez szansy na zmierzenie się z strzelaniną. Nie oznacza to, że powinni podążać śladami Treyarcha, podbijając zdrowie do 150 HP, ale raczej skrócić czas potrzebny na zabicie wroga o kilka milisekund.

Call of Duty: Modern Warfare II będzie pierwszym COD od 2007 roku – z Call of Duty 4: Modern Warfare – który przerwie roczny cykl nowych gier Call of Duty, ponieważ MWII będzie miał dwuletni cykl życia zamiast zwykłego rok.

W tym dwuletnim cyklu życia możemy oczekiwać, że Infinity Ward zobowiąże się do naprawienia wszelkich problemów, jakie możemy mieć i wszelkich błędów, które mogą wystąpić, problemem będzie utrzymanie gry w świeżości. Jestem pewien, że w ciągu najbliższych dwóch lat możemy spodziewać się znacznie większej ilości treści, które pomogą odświeżyć nasze doświadczenia związane z CoD.Źródło : https://www.kakuchopurei.com/2022/09/modern-warfare-ii-tops-steam-charts-while-its-still-in-beta/