Mistrzostwa świata w grach komputerowych ruszają dzisiaj w Rijadzie

Turniej Esports World Cup w Riadzie

Największe na świecie mistrzostwa w grach komputerowych ruszają dziś w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej. Około 1500 globalnych mistrzów esportu zmierzy się w Boulevard City, rywalizując przez osiem tygodni o rekordową pulę nagród w wysokości 60 milionów dolarów.

„Esports World Cup to ważny moment w historii esportu” – powiedział Ralf Reichert, dyrektor generalny Fundacji Esports World Cup. „To historyczne połączenie dwóch uniwersalnych języków, gier i sportu, które mają na celu zjednoczenie globalnej społeczności, przeskoczenie barier w przemyśle esportowym i stymulowanie wzrostu całego ekosystemu.” Podczas turnieju gracze będą rywalizować w 21 popularnych grach, w tym Apex Legends, Call of Duty, Counter-Strike 2, Dota 2, League of Legends i Fortnite.

Nagrody na rekordowym poziomie

Zwycięzcy turnieju podzielą się w sumie niezwykłymi 60 milionami dolarów w puli nagród. Ogromna pula nagród nie mogłaby przyjść w lepszym momencie – powiedział pan Osborn. „Przeżywaliśmy to, co określono jako 'zima esportowa’. Doszło do zwolnień w organizacjach esportowych, zamknięcia drużyn, zamknięcia turniejów” – powiedział pan Osborn.

Pula nagród World Cup częściowo trafi do klubów, których drużyny radzą sobie dobrze przez cały turniej, nie tylko w poszczególnych grach. „To ważne źródło finansowania dla tych organizacji w obecnym czasie i będzie miało znaczenie w ekosystemie” – dodał pan Osborn.

Oczekiwany festiwal gier w Rijadzie

Mnóstwo gier i emocje panujące podczas osmiu tygodni mogą uczynić Rijad „radosnym festiwalem” esportu według Fundacji Esports World Cup. Gdzie zacząć, jeśli wcześniej nie oglądałeś esportu?

Z 21 różnymi grami grami rozgrywanymi przez osiem tygodni, czasami trudno zdecydować, od czego zacząć. Dla początkujących w esporcie pan Osborn poleca obejrzenie meczów Rocket League.

„Rocket League to w zasadzie piłka nożna z samochodami” – powiedział. „Każda drużyna gra pięciominutowe mecze. Każda drużyna ma trzy samochody [i] indywidualnych graczy. Są częścią szerszego zespołu, więc mogą zdobywać niesamowite gole, popełniać straszliwe błędy. Gra jest szybka, szalona.”

Źródło : www.bing.com