Meta wstrząsy CS:GO potwierdzone po użyciu nowej broni w światowych finałach BLAST


Zgodnie z oczekiwaniami aktualizacja z 18 listopada do CS:GO znacznie zmienił meta broni.

Łatka wprowadziła poważne osłabienie AWP i M4A1-S. Jeśli chodzi o tę drugą broń, twórcy osłabili jej celność na dalekim dystansie, co od razu wywołało dyskusję na temat potencjalnego powrotu M4A4 do rozgrywek profesjonalnych. Patrząc na statystyki z fazy grupowej BLAST Premier World Final, wygląda na to, że broń powraca. Według HLTV był używany częściej niż M4A1-S.

W fazie grupowej M4A4 zadał 13,7 procent wszystkich zabójstw, podczas gdy M4A1-S, który dominował w meta strony CT przed turniejem, był odpowiedzialny za zaledwie 9,59 procent zabójstw.

Zawodowi gracze podzielili się również swoimi opiniami na temat różnic między M4A1-S i M4A4. Deszcz Klanu FaZe Håvard „deszcz” Nygaard wyjaśnił, że nadal zamierza używać tego pierwszego na mapach z wieloma bitwami na duże odległości, przechodząc na ten drugi na mapach z obszarami z bliska.

Światowy Finał BLAST Premier to pierwszy turniej klasy A, w którym wprowadzono zmiany wprowadzone w aktualizacji z 18 listopada. Pozostałe zmiany zmniejszyły liczbę pocisków w magazynku AWP do pięciu, a także wprowadziły Anubisa do oficjalnej puli map turniejowych, która zastąpiła Dust 2. Mapa została rozegrana już trzy razy podczas wydarzenia.

Turniej trwa dzisiaj od ćwierćfinałów.Źródło : https://dotesports.com/counter-strike/news/csgo-meta-shakeup-confirmed-following-new-weapon-usage