Mellstroy – Streamer z Kick zakazany za najnowsze zdarzenia na finale Ligi Mistrzów

Belaruski Kick streamer „Mellstroy” wydaje się być winny kilkunastu widzów, którzy wtargnęli na boisko podczas finału Ligi Mistrzów 1 czerwca po upolowaniu atrakcyjnej nagrody.

Przerwanie meczu

Oczy były zwrócone na Borussię Dortmund i Reala Madryt, gdy obie drużyny zmierzały się na Stadionie Wembley, z czymś wygrała tylko jedna z nich.

Mecz nagle został przerwany po zaledwie 30 sekundach, gdy osoby wtargnęły na boisko, z jedną z nich, na której widniało „Mellstroy” wytłoczonym na koszulce, wraz z reklamami jego streamu Kick.

Mellstroy i reakcje

25-letni Kick streamer, który ma ponad 470 000 obserwujących na platformie streamowej, rzekomo zaoferował swoim fanom atrakcyjne 350 000 $ dla osoby, która pierwsza wejdzie na boisko. Jednak nie jest jasne, czy zamierza to wypłacić.

Mellstroy jeszcze nie przekazał żadnej informacji na żywo ani nie odpowiedział od czasu wtargnięcia na boisko, ale retweetował zdjęcie jednego z fanów robiącego sobie selfie z napastnikiem Reala Madryt, Viniciusem Jr.

Skutki wtargnięcia

Trzy osoby zostały szybko usunięte z murawy, a gra przystąpiła ponownie do działania po krótkiej przerwie.

Potwierdzono w przerwie połowowej, że wtargnięciom na boisko zatrzymano, a rzecznik Wembley ostro potępił przerwaczy. Widzowie zostali również poinformowani, że wejście na boisko jest nielegalne.

Ponadto Mellstroy został zbanowany z Kick, a jego kanał jest obecnie niedostępny na platformie. Nie jest obecnie jasne, czy ban jest tymczasowy czy na stałe, a Mellstroy nie wypowiedział się od czasu incydentu.

Historia kontrowersji

To nie jest pierwszy raz, gdy streamer Kick nałożył nagrodę za wtargnięcie na scenę podczas turnieju. Trwający spór między CSGO Empire i CSGORoll skończył się roztrzaskaniem trofeum na Copenhagen PGL Major w Counter Strike 2.

Źródło : www.dexerto.com