Media społecznościowe reagują, gdy streamerka Twitcha, Kiaraakitty, zostaje wyrzucona z platformy


Kontrowersyjna streamerka Kiaraakitty otrzymała swoją czwartą blokadę od Twitcha, o czym poinformował automatyczny moduł do śledzenia banów StreamerBans 22 stycznia. Post bota na Twitterze spotkał się z dużym zainteresowaniem, a fani poparli zawieszenie.

Twórca treści jest znany z grania w wiele różnych gier w swoich strumieniach, takich jak GTA i Counter Strike: Global Offensive. Jest jednak przede wszystkim streamerką Just Chatting, która zajmuje się także tworzeniem treści IRL i podróżowaniem. Nawiasem mówiąc, zgodnie z jej postami na Twitterze, jej ostatnia transmisja przed wprowadzeniem zakazu dotyczyła wędrówek po Tajpej.

Gdy wiadomość o zawieszeniu rozeszła się po mediach społecznościowych, Redditorzy z r/LivestreamFail zaczęli mówić o streamerze, a wielu poruszyło wcześniejsze kontrowersje Kiaraakitty, w tym twierdzenia, że ​​„oszukuje” ludzi. Jeden z członków społeczności napisał:

„Czy to ta streamerka, która oszukała swoich fanów, czy jakieś gówno?”

Redditorzy dyskutujący o przeszłych kontrowersjach streamera (zdjęcie za pośrednictwem r/LivestreamFail)
Redditorzy dyskutujący o przeszłych kontrowersjach streamera (zdjęcie za pośrednictwem r/LivestreamFail)

Mając to już za sobą, czas przyjrzeć się, dlaczego została zawieszona.


Dlaczego Kiaraakitty została zablokowana na Twitchu?

Transmisje na żywo to forma rozrywki, która różni się od innych standardowych treści wideo, częściowo ze względu na to, że jest niefiltrowana. Każde działanie, celowe lub nie, które narusza warunki korzystania z platformy, może spowodować zablokowanie streamera. Naraża to twórców treści IRL na niebezpieczeństwo, ponieważ przed kamerą może się wydarzyć wszystko, co jest poza ich kontrolą.

Sama Kiaraakitty ma na swoim koncie kontrowersyjne zakazy, a niektóre z nich przypisuje się „błędom w garderobie” podczas transmisji na żywo. Kwestia zablokowania streamerów, takich jak Amouranth, z podobnych powodów była przez lata gorącym tematem rozmów wielu członków społeczności.

Chociaż Kiaraakitty nie podzieliła się prawdziwym powodem blokady, wielu w sekcji komentarzy do postu StreamerBans uważa, że ​​było to spowodowane nieodpowiednie ubieranie:

Niektórzy fani nawet z zadowoleniem przyjęli zakaz, wzywając Twitcha do wprowadzenia go na stałe:

@StreamerBans @kiaraakitty Okazuje się, że noszenie samego stanika nawet publicznie nie jest w porządku! Kto by się domyślił. To lepiej być perm. Jestem tak zmęczony oglądaniem trzeciego, czwartego, 800-tego bana i wciąż możliwości powrotu.

W oparciu o zarzuty oszustw, które podobno popełnił Kiaraakitty w przeszłości, zakaz rozpoczął debatę na r/LivestreamFail. W rezultacie wielu wychowało streamerów, takich jak ItsSliker i Adin Ross, którzy promowali lub wprost „oszukali” swoich widzów za pomocą „oszukańczych” produktów.

Redditorzy zastanawiali się, dlaczego Twitch nie robi nic z twórcami forsującymi oszukańcze projekty kryptowalutowe i osobami, które publicznie przyznały się do przyjmowania pieniędzy od obserwujących pod fałszywym pretekstem.

Redditorzy omawiają oszukańcze streamery, których Twitch nie blokuje (Zdjęcie przez r/LivestreamFail)
Redditorzy omawiają oszukańcze streamery, których Twitch nie blokuje (zdjęcie za pośrednictwem r/LivestreamFail)

okładka youtube

Oszustwa, w które zaangażowany był streamer, zostały ujawnione w dochodzeniu internetowym wiele lat temu, do którego linki były również szeroko udostępniane na subreddicie.

Szybkie linki

Więcej od Sportskeeda

Pod redakcją Soumyadyuti Ghosha


Źródło : https://www.sportskeeda.com/esports/news-is-streamer-scammed-fans-social-media-reacts-twitch-streamer-kiaraakitty-gets-banned-platform