Counter Strike globalna ofensywa: Rosjanie wkraczają na wojenne pole na Ukrainie?

Counter Strike globalna ofensywa oferuje Rosjanom alternatywne spojrzenie na wojnę na Ukrainie

Jeden stworzony przez społeczność Counter Strike globalna ofensywa wydaje się oferować Rosjanom alternatywne spojrzenie na wojnę na Ukrainie. Podczas gdy Valve Kontratak była jak dotąd jedną z najpopularniejszych gier na żywo, gra cieszy się obecnie zauważalnym wzrostem zainteresowania dzięki niedawnemu ujawnieniu, że Kontratak 2 jest oficjalnie w przygotowaniu. Teraz wygląda na to, że jedna społeczność chce wykorzystać tę popularność, aby rzucić światło na sytuację na Ukrainie.

Wojna na Ukrainie wpływa na branżę gier

Wojna na Ukrainie nadal wywiera wyraźny wpływ na wiele branż w całym spektrum, w tym na sektor gier. W ciągu 2022 roku firmy, od Take-Two i Ubisoft po Sony, ograniczyły Rosji dostęp do swoich usług, a inne, takie jak Riot Games, Microsoft i Epic, nawet zbierały fundusze dla Ukrainy.

Mapa de_voyna

W jednym z najnowszych osiągnięć jedna społeczność podobno wykorzystuje plik CS:GO mapę w celu dotarcia do mas rosyjskich w celu poinformowania o aktualnych okolicznościach wojny. Kontratak gracze często znajdowali kreatywne sposoby wykorzystania aspektu mapy społeczności w grze z niektórymi CS:GO gracze odtwarzający popularne lokacje z franczyz takich jak Wiedźmin.

Dziś została wydana zrobiona na zamówienie mapa nazwana „de_voyna”, fikcyjne słowiańskie miasto, która ma odzwierciedlać niektóre miasta zniszczone w trakcie wojny. Co ciekawsze, mapa zawiera obrazy i nagrania głosowe uchwycone przez dziennikarzy gazety w terenie, z którymi gracze mogą wchodzić w interakcje w grze.

Valve i wojna

Jednak to nie pierwszy raz, kiedy produkt lub usługa Valve była pośrednio zaangażowana w działania wojenne. Niedawno doniesiono, że ukraińskie wojsko używa Steam Deck do zdalnego sterowania wieżyczkami.

W każdym razie, mimo że mapa de_voyna fińskiej gazety została uruchomiona zgodnie ze Światowym Dniem Wolności Prasy, aby dotrzeć do milionów Rosjan grających w Kontratak, warto zauważyć, że nie skonsultowano się z Valve przed udostępnieniem mapy stworzonej przez społeczność. Ciekawe będzie więc, jak długo mapa do pobrania pozostanie online, jeśli firma podejmie jakiekolwiek działania.

Counter Strike globalna ofensywa

Counter Strike globalna ofensywa jest dostępna na PC i starsze platformy.

Źródło: Fast Company.