Mapa CSGO Anubis jest najbardziej trójstronna ze wszystkich


Nowe statystyki ujawniły, że Anubis jest mapą z największą liczbą stron T w Counter-Strike: Global Offensive, ale dlaczego atak jest tak nagradzany?

Po przeanalizowaniu ponad 800 000 rund CSGOstats.gg ujawniło, że Anubis jest mapą o największej liczbie stron T w całym CSGO. Gracze ze strony T cieszą się o 5,5% wyższym współczynnikiem wygranych rund na egipskim polu bitwy w porównaniu z Nuke. Liczby te mogą się zmienić, gdy najlepsi gracze opracują nowe strategie, ale układ pajęczyny prawdopodobnie będzie nadal faworyzował stronę atakującą bez większych zmian ze strony Valve.

Serwis CSGOstats.gg przeanalizował ponad 800 000 rund rozegranych w ramach publicznego dobierania graczy i ustalił, że gracze ze strony T wygrali 52,4% wszystkich rozegranych rund. Dla porównania, drugą mapą po stronie T jest Inferno, z 50,3% wygranych rund. To sprawia, że ​​Anubis jest zdecydowanie najbardziej agresywnie nagradzaną mapą w grze, w której strona CT prawie zawsze ma niewielką wadę.

Co sprawia, że ​​Anubis jest tak jednostronny w CSGO?

To, że Anubis jest tak dwustronny, można wytłumaczyć względną nowością mapy i jej unikalnym, przyjaznym układem.

Jako najnowsza mapa, Anubis jest zdecydowanie najmniej eksplorowanym miejscem w CSGO. Brak ogólnego doświadczenia sprzyja stronie T, ponieważ rozwidlone wpisy i podróbki stają się trudniejsze do reagowania. Ofensywne narzędzia są często znacznie łatwiejsze do zastosowania w porównaniu do defensywnych dymów i mołotowa. W miarę jak profesjonaliści rozkładają mapę, a gracze znajdują bardziej przydatne dymy Anubisa, ten czynnik może się zmniejszyć w ciągu kilku miesięcy.

Oprócz swojej aktualności, gracze T na Anubis korzystają również z jej wyjątkowo połączonego układu. Strona T rozpoczyna każdą rundę z większością kontroli nad mapą, co oznacza, że ​​wszystkie wielkie czające się miejsca rozsiane po mapie są natychmiast gotowe do przejęcia. Gracze CT również korzystają z zakamarków po zajęciu miejsca, ale T mają gwarancję posiadania zasobów w każdej rundzie.

Kiedy profesjonalne drużyny zaczną grać na nowej mapie w turniejach, gracze CSGO będą mogli raz na zawsze dowiedzieć się, czy Anubis naprawdę jest po stronie T, czy też błąd wynikający z niedawnej aktualizacji zaciemnia statystyki.

Źródło : https://win.gg/news/anubis-is-the-most-t-sided-map-in-all-of-csgo/