Manor Lords: Gracze zmagają się z problemem bezdomności

Recenzujemy Manor Lords: grę strategiczną o średniowiecznej wiosce

Gra Manor Lords

Manor Lords to gra strategiczna, której nazwa sugeruje, że polega na zarządzaniu średniowieczną wioską. Pomagasz jej rosnąć, zwalczasz bandytów i w końcu bierzesz udział w większych kampaniach militarnych. Ale nic z tego nie ma znaczenia, jeśli nie możesz przyciągnąć rodzin, które pomogą twojemu społeczeństwu rosnąć, a niektórym graczom wydaje się to sprawiać trudności.

Manor Lords to najczęściej dodawana do listy życzeń gra na Steam przed jej wprowadzeniem do Early Access dzisiaj. Gra wystrzeliła do ponad 150 000 graczy jednocześnie, nie licząc wszystkich grających przez Game Pass PC. To sprawiło, że wyprzedziła Helldivers 2 pod względem łącznej liczby obecnych graczy i stała się najlepiej sprzedającą się grą na Steam przed Counter-Strike 2. Wszystkie te informacje są dobrą nowiną dla deweloperów z Slavic Magic oraz ich wydawcy, Hooded Horse, i wydają się przyczyniać do rekordowej liczby bezdomnych chłopów.

Zagadka bezdomności w Manor Lords

Gracze zaczynają od kilku grup wioski, kilku podstawowych zasobów i jednej wołu. Na początku pracują w obozach, aby zbierać zasoby i wytwarzać drewno. Ostatecznie mają się przenieść z obozów do domów, które gracze zbudowali dla nich, prowadząc do błędnego koła pracowitych pracowników, rozwijających się wiosek i zadowolonych populacji. Jednak niektórzy gracze nie potrafią nakłonić swoich poddanych do posłuszeństwa.

Co tutaj się dzieje? Czy w early access do Manor Lords są jakieś skrytobójcze błędy, czy gracze potrzebują kilku dni, aby zrozumieć niuanse tej realistycznej symulacji zarządzania? „Widzieliśmy te same raporty,” powiedział rzecznik Hooded Horse Joe Robinson w e-mailu dla Kotaku. „Chociaż na pierwszy rzut oka mogą wydawać się to być ten sam problem na poziomie głównym, istnieje kilka rzeczy, które mogą się dziać. Niektóre wynikają z założeń, ale inne są związane z znanymi błędami, które już są w trakcie naprawiania.”

Jest to dopiero pierwszy dzień podróży Manor Lords w wersji Early Access, a opinie graczy pomagają Slavic Magic zrealizować ambitną obietnicę swojej gry strategicznej z czasów średniowiecza. Jesteśmy pewni, że gracze odkryją jeszcze dziwniejsze błędy i osobliwości, próbując odkryć, jak działa Manor Lords, i nie możemy się doczekać, aby się dowiedzieć, jakie są.

Źródło : sg.news.yahoo.com