Lista nominacji do nagród The Game Awards 2023 – Pełna lista – Termin ostateczny

Wybrane nominacje do Nagród Game 2023, które honorują najbardziej nowatorskie, unikalne i oparte na fabule narracje w przemyśle gier, ogłoszono w poniedziałek. W czołówce znalazła się gra fabularna wysokiej fantastyki Baldur’s Gate 3 oraz niedawno wydana meta-horror Alan Wake 2 z ośmioma nominacjami, w tym Zagra Roku, Najlepszym Kierunkiem Gry i Najlepszą Narracją.

Najbardziej nominowanym wydawcą jest … Nintendo

Napełniony sukcesem The Legend of Zelda: Łzy Królestwa i popularnością najnowszego wydania Super Mario Bros. Wonder, Nintendo jest w tym roku najbardziej nominowanym wydawcą z 15 nominacjami, co jest również ciekawe. Dalej mamy Sony Interactive Entertainment/PlayStation z 13 nominacjami i Xbox (w tym Bethesda i Blizzard) z 10 nominacjami. Epic Games to najbardziej nominowany wydawca stonowłosy z dziewięcioma nominacjami.

Fani mogą głosować. Wygrywający zostaną ogłoszeni na żywo 7 grudnia

Fani mogą głosować od teraz do 6 grudnia za pośrednictwem strony internetowej The Game Awards oraz serwera Discord. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 7 grudnia w teatrze Paw Pa-Ku (dawniej znany jako Teatr Microsoftu) w Los Angeles i będą transmitowani na żywo za pośrednictwem strony internetowej The Game Awards oraz ponad 30 platform mediów społecznościowych i sieci wideo.

Oto pełna lista nominowanych:

… (reszta tekstu)

Źródło : deadline.com