Leworęczne opcje w grach FPS czy mała ręka kursora?

Co jest lepsze w grach wideo? To pytanie budzi gigantyczną ciekawość, a dzięki Twojej pomocy spróbujemy na nie odpowiedzieć. Co tydzień będziemy się ścierać w zupełnie nowych, sensownych pojedynkach, aby ostatecznie odkryć absolutnie najlepszą rzecz w grach wideo.

Opcje strzelania z lewej ręki

Zawsze podziwiałem, jak Counter-Strike był jedną z największych gier na świecie, ale przez długi czas automatycznie ustawiał graczy w niekonwencjonalnej opcji strzelania z lewej ręki w trybie pierwszoosobowym. To było dziwne, ale ceniłem to, iż to Minh „Gooseman” Le, twórca CS, jest leworęczny i dlatego zaimplementował ten sposób trzymania broni. To było ważne i dla innych leworęcznych graczy, którzy rzadko widzą taki sposób prezentacji w innych grach.

Dla praworęcznych było to zupełnie inne doświadczenie. To było nie tylko źle trzymanie broni, to było też obce, dziwaczne, dezorientujące. Dlaczego ktoś miałby stworzyć grę, która nie odzwierciedla mojego doświadczenia, doświadczenia większości? Można powiedzieć, że to zainspirowało trochę samorefleksji i zwiększyło świadomość o życiu innych osób, ale to raczej hojna interpretacja. Głównym efektem było to, że nowi gracze, będący praworęczni, spamowali na czacie „WTF MOJE RĘCE, JAK TRZYMAĆ BRONIĘ”, dopóki ktoś im nie powiedział „Wciśnij F10, aby to naprawić”, a oni w końcu poszli za instrukcją i nacisnęli klawisz wyjścia. Z pewnością powinniśmy być także wdzięczni za żarty, które to umożliwiło.

Mała ręka jako kursor

Czy Twoje serce nie wypełnia się radością, gdy zauważasz, że kursor myszy w grze jest małą ręką?

Czy nie cieszysz się z osobowości, jaką dodaje ta ręka? Oto potężna zbrojna rękawica, zła szponiasta łapa, krwawa odcięta dłoń, dłoń trzymająca fajkę tytoniową, dłoń trzęsąca się ze strachu? Czy nie cieszysz się, kiedy dla różnych frakcji kursor ma różne ręce? A co dopiero reakcje tej ręki podczas animacji!

Które jest lepsze?

Jako praworęczny, większość gier ustawia mnie automatycznie jako domyślnego użytkownika, więc mogę po prostu przesuwać tą małą machającą rękawicę. Ale co by było, gdyby kursor miał opcję dla leworęcznych? Trudne decyzje. A co według Ciebie jest lepsze, drogi czytelniku?

Wybierz swojego zwycięzcę, zagłosuj w ankiecie poniżej i przedstaw swoje argumenty w komentarzach, aby przekonać innych. Ostatecznie ponownie spotkamy się za tydzień, aby dowiedzieć się, która rzecz zwyciężyła – w tej wielkiej rywalizacji.

Źródło : www.bing.com