Legenda Astralis dołącza do MOUZ w roli trenera na przeddzień Major’a

Andreas “xyp9x” Højsleth, były gwiazdor Astralis i CS:GO, dołączy do MOUZ jako trener asystent na zbliżający się major. Zawodnik nie był aktywny w seniorskim zespole od lata 2023 roku, co oznacza ostre przejście dla czterokrotnego zwycięzcy majora.

Xyp9x dołącza do MOUZ

Ruch ten został ogłoszony przez MOUZ na X (dawniej Twitterze) 16 marca, dzień przed rozpoczęciem pierwszego etapu PGL Copenhagen Majoru, który rozpoczął się 17 marca. „Przynosząc niezrównane doświadczenie, umiejętność taktyczną oraz historię sukcesów na najwyższym poziomie rywalizacji, Xyp9x ma na celu wzbogacenie naszego utalentowanego składu mądrością i strategiami wymaganymi do dominowania na globalnej scenie Counter-Strike,” napisał zespół w ogłoszeniu.

Wielka gwiazda Astralis

Xyp9x był jedną z największych gwiazd z Astralis, ale nie grał dla zespołu od 2023 roku. Xyp9x rozmawiał z HLTV, gdzie wyjaśnił swoją decyzję o dołączeniu do MOUZ, mówiąc, że otrzymał propozycje stanowisk głównych trenerów w innych organizacjach. „Miałem kilka bardzo dobrych opcji. Wybrałem MOUZ ze względu na ustawienie. Myślę, że jest tu wiele miejsca do rozwoju, zarówno dla mnie, jak i dla zespołu. Myślę, że mogę tutaj zrobić większy wpływ,” powiedział Duńczyk. To oznacza ostry zwrot w karierze gracza, patrząc na to, że został zastąpiony w Astralis w kwietniu ubiegłego roku i ostatnio wystąpił w koszulce Astralis w czerwcu. Był wcześniej częścią supergwiazdorskiego składu zespołu, który wygrał trzy kolejne Majory, a także był zaangażowany w ich czwarty, co stanowiło jedną z najbardziej udanych serii dla drużyny Counter-Strike w historii.

Rozpoczęcie PGL Major Copenhagen

Pierwszy etap PGL Major Copenhagen rozpoczął się 17 marca. MOUZ rozpocznie swoją walkę o szczyt 21 marca, kiedy to rozpocznie się etap Eliminacyjny turnieju.

Źródło : dotesports.com