Ktoś właśnie kupił skórkę CS: GO Wild Lotus AK-47 za absurdalną sześciocyfrową sumę


A Counter Strike globalna ofensywa (CS:GO) fan właśnie wypłacił równowartość około 160 000 $ za skórkę do broni. Zdumiewająca transakcja miała miejsce po chińskiej stronie internetowego rynku Buff dla handlarzy towarami do gier Steam. Ponieważ NFT i ich integracja z grami wychodzą z mody, mamy nadzieję, że główna wyprzedaż nie zainspiruje odrodzenia się prób zarabiania na towarach cyfrowych przez branżę gier.

Powyżej możecie zobaczyć obraz skórki AK-47 Wild Lotus. CS:GO skórki są również generowane z unikalnym numerem zmiennoprzecinkowym, który reprezentuje „świeżość” broni. Ta konkretna skórka ma niską wartość 0,00597 (zaokrąglenie), co kwalifikuje ją jako „fabrycznie nową”. Skórki o wyższych wartościach unoszenia się mogą być uważane za „pokryte bliznami po bitwie” i są mniej poszukiwane.

naklejka holo vs naklejka papierowa
Naklejki holo vs naklejki papierowe – zobacz też poziom jakości

Sama skórka na karabin szturmowy jest zwykle sprzedawana w tym stanie za pięć cyfr USD, ale ta wyróżnia się dzięki kwartetowi rzadkich naklejek od zespołu Reason eSports. To podobno bardzo pożądane naklejki holograficzne, które zostały wyemitowane wyłącznie podczas Intel Extreme Masters Katowice w 2014 roku.

Nawet przy całej powyższej rozmowie na temat rzadkości, trudno nam ekscytować się skórkami w grach, które nie są w całości zdobywane dzięki osiągnięciom, a zatem nie można ich przenosić. Gracz na Twitterze, który zwrócił uwagę na tę wyprzedaż na chińskim rynku pytali ich zwolennicy czy zapłacona cena była uzasadniona. Wśród oszołomionych i zdezorientowanych było sporo osób, które zeznawały, że cena była uczciwą wyceną, jeśli nie bardzo atrakcyjną. Ponownie zwrócono uwagę na poziomy „jakości” skórek oraz zestaw czterech naklejek zespołu Reason, które są dość wysoko cenione.

Kotaku informuje, że takie transakcje przekraczają pułap cenowy ustalony przez Valve i dlatego muszą odbywać się na zewnętrznych platformach handlowych. Jeśli uważasz, że ta transakcja o wartości 160 000 USD była niezwykła, źródło wskazuje: CS:GO gracz odrzucił w zeszłym roku ofertę gotówkową w wysokości 1,3 miliona dolarów za skórkę „Niebieski klejnot”, ponieważ była zbyt niska.

W innych niedawnych wiadomościach o zawyżonych cenach towarów cyfrowych Meta „kończy” swoją pracę nad NFT dla użytkowników Facebooka i Instagrama. Tymczasem Square Enix idzie do przodu Symbiogeneza Gra NFT z 10 000 postaciami, a firma Pokémon Company została zauważona jako zatrudniająca programistów do pomocy przy grze NFT i Metaverse.

Źródło : https://hothardware.com/news/csgo-skin-sells-for-absurd-price