Ktoś pracuje nad remasterem Harry’ego Pottera i Komnaty Tajemnic w Unreal Engine 5


Harry Potter i Komnata Tajemnic to przygodowa gra akcji, która ukazała się w 2002 roku. Wygląda na to, że „FakeFace” z YouTube pracuje obecnie nad jej fanowskim remasterem w Unreal Engine 5.

Ten remaster wykorzystuje zasoby z oryginalnej gry. Nie należy więc oczekiwać lepszych modeli 3D. Jednak FakeFace poprawił animacje i zaimplementował szereg nowych efektów. Na przykład teraz jest nowy system pogodowy.

Pamiętaj, że ten remaster jest we wczesnej fazie rozwoju. W tej chwili ma tylko jedną mapę i zawiera kilka podstawowych mechanizmów rozgrywki. Mimo to jest to lepsze niż większość projektów Unreal Engine 4/5, które przedstawialiśmy (które były tylko kreacjami map/środowisk). Dlatego uważam, że FakeFace zasługuje na dodatkową ekspozycję w tej pracy.

Teraz tak naprawdę nie wiem, czy uda mu się dokończyć ten remaster. To oczywiście ogromny projekt dla jednej osoby. Mam jednak nadzieję, że dopracuje go, doda trochę więcej mechanik rozgrywki i wyda demo.

Mówiąc o Unreal Engine 5, jest niesamowite demo Unreal Engine 5 Superman Fan Tech, które musisz obejrzeć. Jest też film przedstawiający The Elder Scrolls IV: Oblivion w Unreal Engine 5, a także The Sims 5. Dodatkowo jest fajny fanowski remake Dragon Age: Inkwizycja. Nie zapominajmy również o fanowskich remakech Star Wars KOTOR i Counter-Strike Global Offensive. I wreszcie, jest Zelda Ocarina of Time Remaster, The Simpsons: Hit and Run Remake, Warcraft 3 Remaster i mapa inspirowana Crysis.

Cieszyć się!

Jan Papadopoulos

Jan Papadopoulos

John jest założycielem i redaktorem naczelnym DSOGaming. Jest fanem gier na PC i bardzo wspiera społeczności moddingowe i niezależne. Przed stworzeniem DSOGaming John pracował na wielu stronach z grami. Chociaż jest zagorzałym graczem PC, jego korzenie gier można znaleźć na konsolach. John kochał – i nadal kocha – 16-bitowe konsole i uważa SNES za jedną z najlepszych konsol. Mimo to platforma PC zdobyła mu przewagę nad konsolami. Było to spowodowane głównie przez 3DFX i jego kultową, dedykowaną kartę graficzną z akceleratorem 3D, Voodoo 2. John napisał również pracę dyplomową na temat „Ewolucji kart graficznych do komputerów PC”.
Kontakt: E-mailSource : https://www.dsogaming.com/videotrailer-news/someone-is-working-on-a-harry-potter-and-the-chamber-of-secrets-remake-in-unreal-engine-5/