Która organizacja esportowa jest najlepsza na świecie w 2024 roku?

Ranking najlepszych organizacji esportowych na świecie

Która organizacja esportowa jest najlepsza na świecie? Żaden turniej nie jest w stanie tego określić, ale ciągły sukces w różnych dyscyplinach esportowych przez wiele miesięcy jest dobrym miernikiem. Ta lista ma na celu podkreślenie organizacji, które wystawiły najbardziej konkurencyjne zespoły w wielu dyscyplinach esportowych, opierając się wyłącznie na zwycięstwach i porażkach. W zeszłym roku FaZe Clan zakończył się na szczycie rankingu Nerd Street. Kto będzie liderem w tym roku? Korzystając z metryki punktów jako punktu wyjścia, ranking Nerd Street dąży do obiektywnego określenia najlepszych organizacji esportowych poprzez mierzenie sukcesów w 10 prominentnych grach: League of Legends, VALORANT, Counter-Strike: Global Offensive, Rocket League, Apex Legends, Dota, Rainbow Six: Siege, Call of Duty, Overwatch i Halo. Zapisz się na kolejny turniej Nerd Street!

G2 Esports

G2 odnosi sukcesy w 2024 roku. Zespół osiągnął doskonałe wyniki w wielu grach esportowych w tym roku. Przełomem była wygrana w Rocket League Championship Series London Major. Ponadto, G2 było finalistą w dwóch turniejach, których nie wygrało, co oznacza, że zespół Rocket League G2 dotarł do finału wszystkich wydarzeń, w których wziął udział w tym roku. Z kolei w Counter-Strike, europejski zespół G2 zdobył tytuł podczas IEM Dallas. W VALORANT, G2 przekroczyło oczekiwania z drugim miejscem w VCT Americas Stage 1 i trzecim miejscem w Masters Shanghai.

Gen.G

Gen.G odnosi sukcesy w League of Legends i VALORANT, zdobywając tytuły w Chinach. Ich Rocket League należy do najlepszych na świecie. Gen.G wygrywa również kwalifikacje regionalne. Zespół będzie miał jeszcze jedną szansę na wygranie tytułu w Rocket League na RLCS Worlds.

Team Falcons

Zespół Falcons odnosi sukcesy w Dota i Rocket League. Są zdobywcami znaczących tytułów w tych dziedzinach, a także prezentują się dobrze w Overwatch.

Poprzedni ranking jest dowodem na rosnące znaczenie esportu na świecie oraz na rozwój organizacji esportowych.

Źródło : nerdstreet.com