Konkurencyjne tory, które odbiły się z powrotem


Podsumowanie e-sportu 2021: Od czasu wybuchu pandemii to był trudny czas dla sceny esportowej na całym świecie. W zeszłym roku wiele dużych międzynarodowych wydarzeń e-sportowych musiało odbywać się online pod ścisłym nadzorem i bez publiczności, jak na przykład League of Legends World Championship 2020. W niektórych innych przypadkach, takich jak The International 10 lub Mobile Legends M2 World Championship, wydarzenia e-sportowe zostały przełożone na 2021.

Wraz z normalizacją warunków w wielu częściach świata i złagodzeniem ograniczeń w podróżowaniu, rok 2021 stał się czasem dla organizatorów e-sportu na prowadzenie swoich wydarzeń. Dzisiaj przyjrzymy się najlepszym turniejom e-sportowym 2021 roku, które wywarły wpływ nie tylko na społeczność gry, ale także przyciągnęły wielu widzów z zewnątrz.

Międzynarodowa 10 – DOTA 2

Pierwszym na liście będzie turniej, który miał najwyższe nagrody pieniężne dla uczestniczących drużyn. The International 10 szczyciło się ogromną pulą nagród wynoszącą ponad 40 milionów dolarów i odbywało się od 7 do 17 października 2021 roku. Osiemnaście drużyn zakwalifikowało się z różnych regionów świata i walczyło o tytuł mistrza świata DOTA 2 Pro Circuit.

Esports Recap 2021: Konkurencyjne tory, które wróciły, by zapewnić swoim fanom wyjątkowe występy

Broniący dwukrotnych mistrzów, OG, nie byli w stanie dokonać cudu, ponieważ zostali wyeliminowani wcześniej podczas imprezy na głównej scenie. Jednak, co zaskakujące, była to kolejna drużyna czarnych koni z kwalifikacyjnych Europy Wschodniej, która pokonała wszystkich molochów i faworytów turnieju. Nawet doskonale wyglądający PSG.LGD padł przed Team Spirit, który został zwycięzcą The International 10 i odszedł z łączną nagrodą w wysokości ponad 18 milionów dolarów.

Mistrzostwa Świata 2021 – League of Legends

Esports Recap 2021: Konkurencyjne tory, które wróciły, by zapewnić swoim fanom wyjątkowe występy
Esports Recap 2021: Konkurencyjne tory, które wróciły, by zapewnić swoim fanom wyjątkowe występy

Jeśli chodzi o popularność MOBA, to League of Legends ma bardziej wyrazisty wizerunek niż inne tytuły. Chociaż pule nagród nie są tak ekstrawaganckie jak w DOTA 2, rywalizacja tutaj jest nadal tak intensywna i oszałamiająca. Tegoroczne Mistrzostwa Świata 2021 odbyły się w Reykjaviku na Islandii od 5 października do 6 listopada.

To był spektakularny pokaz, ponieważ od początku fazy grupowej wydarzyło się wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji. NA i Europa zostały zmiażdżone w play-offach przez azjatyckich molochów. Podczas gdy większość ludzi wybrała Damwona, T1, a nawet RNG jako swoich faworytów, to Edward Gaming przyćmił wszystkich. Drużynie udało się jakoś przeciągnąć i dotrzeć do Wielkiego Finału. Tam grali na równi z Damwonem KIA i pokonali ich wbrew oczekiwaniom wszystkich, aby zostać mistrzami Mistrzostw 2021. Oglądalność Wielkiego Finału również pobiła rekordy rozgrywki i dowodzi, że gra wciąż jest na szczycie.

Przeczytaj także: TOP 10 najpopularniejszych wydarzeń e-sportowych w 2021 roku według Peak Viewership

Major PGL Sztokholm 2021 – Counter-Strike: Global Offensive

Po prawie dwóch latach nieobecności dużego turnieju w CS:GO, fani byli świadkami rywalizacji na scenie z Counter-Strike na PGL Major Stockholm 2021. Najlepsze drużyny z całego świata rywalizowały, aby wyrazić się jako scena e-sportowa w grze ponownie otwarty.

Esports Recap 2021: Konkurencyjne tory, które wróciły, by zapewnić swoim fanom wyjątkowe występy
Esports Recap 2021: Konkurencyjne tory, które wróciły, by zapewnić swoim fanom wyjątkowe występy

PGL Major Stockholm 2021 osiągnął szczytową oglądalność 2,74 miliona osób, co jest najwyższą wartością w jakimkolwiek turnieju w tej grze. PGL był także początkiem dominacji Natus Vincere w Counter-Strike: Global Offensive w tym roku. Odtąd wyglądało to tak, jakby s1mple i jego koledzy z drużyny grali na różnych falach, kontynuując buldożowanie drużyn pod nimi w turniejach. Było tylko kilka, w których nie udało im się wystąpić w 2021 roku. Mimo to to właśnie PGL Major Stockholm 2021 był miejscem, w którym Natus Vincere zaczęło się odradzać w CS: GO.

VALORANT Champions 2021 – VALORANT

Esports Recap 2021: Konkurencyjne tory, które wróciły, by zapewnić swoim fanom wyjątkowe występy
Esports Recap 2021: Konkurencyjne tory, które wróciły, by zapewnić swoim fanom wyjątkowe występy

Kolejny tytuł FPS był w stanie rozpocząć swoje pierwsze, nawet duże, międzynarodowe wydarzenie sceniczne w 2021 roku. Fani mogli być świadkami długo oczekiwanego VALORANT Champions Tour 2021, w którym najlepsze drużyny z całego świata rywalizowały o awans do turnieju finałowego. Chociaż Berlin Masters był również dość popularny, nic nie zbliżyło się do VALORANT Champions 2021, który odbył się między 1 a 12 grudnia 2021 roku.

Turniej miał wszystko, od kar za wykorzystanie błędów w grze, po dominujące drużyny z Ameryki Północnej, które zostały zmiażdżone przez inne nowsze drużyny z Azji Południowo-Wschodniej, Brazylii lub Ameryki Łacińskiej. KRU Esports był bez wątpienia czarnym koniem, który o włos minął się z miejscem Grand Finals w Gambit Esports. Ponownie, podczas gdy wszyscy wierzyli, że Gambit Esports weźmie udział w Wielkich Finałach, tak jak w Berlin Masters, historia była czymś innym. Acend powrócił, by zaszokować Gambit i zostać zwycięzcą VALORANT Champions 2021.

M3 World Championship 2021 – Mobile Legends: Bang Bang

Esports Recap 2021: Konkurencyjne tory, które wróciły, by zapewnić swoim fanom wyjątkowe występy
Esports Recap 2021: Konkurencyjne tory, które wróciły, by zapewnić swoim fanom wyjątkowe występy

Mobilna scena e-sportowa również odnotowała szybki wzrost popularności wśród ludzi. W segmencie mobilnych MOBA to Mobile Legends: Bang Bang zyskał ogromną publiczność pomimo ostrej konkurencji ze strony rywali Arena of Valor i nowicjusza League of Legends: Wild Rift. Mobile Legends przeprowadziło już zeszłoroczne Mistrzostwa Świata M2 na początku 2021 roku z ograniczonymi zespołami. Jednak wielkie finały wydarzenia były natychmiastowym hitem, ponieważ Bren Esports musiał walczyć z birmańskimi ghulami, aby odnieść zwycięstwo. M3 był bardziej hitem, ponieważ tym razem stał się globalny. Organizując wydarzenia w różnych częściach świata i zapraszając stamtąd zwycięzców, Mobile Legends zyskało szersze grono odbiorców na całym świecie. W turnieju widzieliśmy kilka genialnych zagrań drużyn zagranicznych, takich jak Keyd Stars, Natus Vincere, Bedel i zajmującego trzecie miejsce czarnego konia BloodThirstyKings.

Było wiele niepokojów i drużyny z Azji Południowo-Wschodniej szybko zdały sobie sprawę, że nie mają całkowitej przewagi nad drużynami z innych regionów. Jednak to mecze pomiędzy drużynami SEA przyciągnęły większą oglądalność z lokalnych krajów. Półfinały górnej drabinki pomiędzy RRQ Hoshi i ONIC Filipiny pobiły rekord oglądalności z Wielkich Finałów Mistrzostw Świata M2. Chociaż był to czysty zamach od ONIC PH, serial zdobył 3,19 miliona wyświetleń. Blacklist International został zwycięzcą Mistrzostw Świata M3 2021.

Przeczytaj także: Mistrzostwa świata MLBB M3 2021: Międzynarodowe czyste zamiatanie na czarnej liście RRQ Hoshi z wynikiem 3-0

Esports Recap 2021: Konkurencyjne tory, które wróciły, by zapewnić swoim fanom wyjątkowe występy

Free Fire World Series 2021 Singapur – Free Fire

W mobilnym gatunku Battle Royale to Free Fire wyłonił się jako ogólny zwycięzca przeciwko Call of Duty: Mobile i PUBG: Mobile. Jego World Series w Singapurze było pierwszym globalnym wydarzeniem sezonu 2021 Free Fire Competitive i miało łączną pulę nagród w wysokości 2 milionów dolarów. Została zorganizowana przez Garenę i zaprosiła 22 najlepsze drużyny z 14 regionalnych serii, które odbyły się w pierwszej połowie 2021 roku.

W przeciwieństwie do innych części świata, mobilne bitwy królewskie są w Azji niezwykle popularne w porównaniu ze swoimi pecetowymi odpowiednikami. Widać to po liczbach Free Fire World Series 2021 w Singapurze, które w 1. rundzie osiągnęły szczytową oglądalność wynoszącą 5,4 miliona. Chociaż niektóre drużyny z Azji Południowej nie mogły wziąć udziału ze względu na ograniczenia COVID-19, kibice z tych miejsc wraz z innymi z całego świata dostroili się, aby obejrzeć wydarzenie i sprawić, by było tak wielkim sukcesem. Phoenix Force został mistrzem i odszedł z 500 000 $ z puli 2 milionów dolarów.

Wniosek

Z sukcesu wszystkich tych turniejów e-sportowych widać, że miłość do e-sportu wzrosła podczas pandemii, pomimo wyzwań, przed którymi stanęła ta branża. Wszystko dzięki wsparciu fanów i niesamowitym rozgrywkom graczy, które zapewniły wszystkim rozrywkę i podekscytowanie przyszłością e-sportu.

Czytaj więcej- Wzrost indyjskiego rynku gier i e-sportów w 2021 r.; Indie stają się domem dla ponad 430 milionów graczy mobilnych

– Reklama –

Źródło : https://www.insidesport.in/esports-recap-2021-competitive-circuits-that-bounced-back-to-deliver-special-performances-for-their-fans/