Kompletny przewodnik dla początkujących do CS:GO Bunny Hop (B-Hop)


Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) słynie z najwyższej klasy strzelanek pierwszoosobowych i wysokich umiejętności. Podczas gdy precyzyjne celowanie i umieszczanie celownika jest niezawodnym sposobem na poprawę umiejętności, ważne jest, aby nie zapominać o ruchu!

Jak zauważono w naszym ostatnim przewodniku po ruchu, Kompletny przewodnik dla początkujących po surfowaniu w CS:GO, surfing i bunny hopping (b-hop) to dwa sposoby, w jakie gracze mogą poprawić swoje umiejętności i znajomość silnika Valve. Co więcej, umiejętności, których uczysz się w b-hoppingu, możesz przenieść również na surfowanie i KZ!

Co to jest B-hop?

B-hopping, początkowo odkryty w Quake pod koniec lat 90., pozwala graczom nabrać prędkości poprzez ostrzeliwanie z powietrza i utrzymywanie tempa. Gracze wykonują perfekcyjne skoki, przelatując w powietrzu z boku na bok, aby zwiększyć swoją prędkość w silniku. Gdy gracze wykonują skoki, ich prędkość wzrasta, poruszając się szybciej niż typowa prędkość biegu.

Pierwszy przypadek b-hoppingu zaobserwowano w 1998 roku w silniku Quake 1. W tym czasie speedrunner Quick Lite wykonał szybki bieg Quake’a podczas skakania po króliczkach. Od tego czasu b-hopping został przeniesiony do GldSrc. Bunny-hopping wciąż zyskuje na popularności od czasu jego odkrycia w Quake, a następnie został wykorzystany w seriach Portal i Half-Life.

B-hopping jest również używany w grach Counter-Strike, aby szybko poruszać się po mapach. W tym przypadku możliwość potencjalnego wyprzedzenia przeciwnika podczas rotacji z witryny na witrynę jest niezaprzeczalną zaletą. Chociaż jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie za każdym razem powiększać mapę, istnieje wiele praktycznych zastosowań b-hoppingu na konkurencyjnym serwerze. Na przykład, wielu fraggerów wchodzących do gry będzie przeskakiwać za rogiem lub przez drzwi, aby zrobić miejsce dla swoich kolegów z drużyny.

Ponadto społeczność b-hopowa jest domem dla pasjonatów i oddanych fanów. Wiadomo, że społeczność jest pomocna dla nowoprzybyłych i nadal kwitnie. Profesjonalni twórcy map nadal opracowują mapy dla graczy na wszystkich poziomach. Dodatkowo, najlepsi b-hopperzy kontynuują przyspieszanie ustalonych map, tworząc różne sposoby ich ukończenia.

Zanim przejdziemy dalej, konieczne jest rozpoznanie, że b-hopping na konkurencyjnym serwerze gier różni się od b-hoppingu na rzeczywistym serwerze b-hop. Przede wszystkim, w zależności od częstotliwości ticków serwera, na którym się znajdujesz, znacznie trudniej jest konsekwentnie b-hop. Bez względu na to, ile masz godzin ćwiczeń, jest prawie niemożliwe, aby b-hop na długich odcinkach bez pewnej pomocy serwera.

Z tych powodów większość serwerów b-hop ma włączoną opcję „auto b-hop”. Oznacza to, że gracz przytrzymuje klawisz skoku, a serwer automatycznie przeskakuje za niego. Ma to na celu zapewnienie spójnego b-hopu. Podobnie nie jest niczym niezwykłym dostosowanie innych ustawień serwera, takich jak maksymalna prędkość i wytrzymałość. Jednak kontrolowanie prędkości i ostrzału w powietrzu odbywa się samodzielnie i nie jest to umiejętność, której należy lekceważyć.

Celem naszego przewodnika jest opisanie podstaw b-hope i nie skupiamy się na ustawieniach ani funkcjach serwerów b-hope. Wszystkie filmy w naszym przewodniku zostały nagrane na serwerze obsługującym standardowe środowiska konkurencyjne (128 zaznaczeń) bez żadnych dodatkowych ulepszeń. Mamy nadzieję, że damy ci podstawowe zrozumienie procesu b-hoppingu i powiązanej z nim mechaniki. Podstawowe umiejętności, których nauczysz się w tym przewodniku, możesz wykorzystać na konkurencyjnych serwerach lub serwerach b-hop.

Skoki w miejscu

B-hopping to przede wszystkim wyczucie czasu i praktyka. Aby b-hop, gracze muszą mieć za pasem właściwy czas skoku. Zasadniczo gracze wielokrotnie przeskakują dokładnie w tej samej klatce, w której pierwszy skok został ukończony. To może wydawać się mylące, ale kiedy spróbujesz b-hop, zrozumiesz, co mamy na myśli!

Zacznij od wejścia na serwer (najlepiej 128-tick) i przećwicz skakanie w górę i w dół w miejscu, aby złapać czas. Kiedy wskakujesz w powietrze, skocz ponownie tuż przed uderzeniem stóp modelu gracza o ziemię – to jest b-hop. Skok nastąpi tak szybko, że usunie typowy dźwięk skoku, który możesz słyszeć w grze. Powtarzaj ten proces, aż będziesz mógł wykonać kilka przeskoków z rzędu bez ponownego uruchamiania.

Szybka wskazówka: Zwykle skakanie za pomocą spacji znacznie utrudnia b-hopping na zwykłym serwerze 64 lub 128 ticków. Ponownie powiąż skok z kółkiem przewijania; sprawi, że trafienie w b-hop stanie się łatwiejsze, zaufaj nam!

Następny poziom

Po opanowaniu podstawowego b-hopu, skacząc w górę iw dół w miejscu, nadszedł czas, aby przenieść proces na wyższy poziom. Wyjmij nóż i biegnij do przodu przez kilka sekund, aż osiągniesz maksymalną prędkość biegu (250). Gdy tylko skoczysz, zwolnij klawisz do przodu i użyj klawiszy „A” i „D”, aby przeskoczyć z boku na bok podczas b-hopu.

Szybka wskazówka: Wpisz „cl_showpos 1” w konsoli, aby wyświetlić informacje o pozycji i prędkości. Pomoże ci to rozpoznać, kiedy twoja prędkość przekroczy 250, przełomową prędkość b-hopu.

Ostrzał z boku na bok podczas b-hopu pomaga utrzymać rozpęd i zwiększa prędkość ruchu. Ta część b-hoppingu jest bez wątpienia najtrudniejszym aspektem dla początkujących. Będziesz wiedział, że udaje Ci się b-hopować, gdy po ukończeniu bhopu Twoja prędkość przekracza maksymalną prędkość biegu (250). Jeśli twoja prędkość spada poniżej 250 po bardzo krótkim lądowaniu i skoku, nie skaczesz.

Kiedy zaczynasz, łatwo się zniechęcić. Wiedz, że b-hop jest trudną umiejętnością do opanowania, a niektórzy twierdzą, że nawet najlepsi b-hopowcy nigdy nie doskonalą sztuki b-hopu. Podobnie jak w przypadku wszystkich umiejętności CS:GO, najważniejszą różnicę stanowi praktyka! Wejdź na pusty serwer i zacznij skakać! Prześlij wszelkie uwagi do Świergot, i bądź na bieżąco z Dignitas, aby uzyskać więcej przewodników CS: GO.

Odwiedź naszego partnera WSPÓŁZAWODNICZYĆ dla najbezpieczniejszego rynku i najlepszej obsługi klienta w zakładach na e-sporty.
Musi mieć ukończone 18 lat i mieszkać w kraju, w którym hazard online jest legalny. Graj odpowiedzialnie.

Źródło : https://dignitas.gg/articles/a-complete-beginner-s-guide-to-cs-go-bunny-hop-b-hop