Klasyczna mapa CS:GO została wybrana zaledwie 2 razy podczas etapu Legends w CS:GO Rio Major


Każda mapa była odtwarzana co najmniej pięć razy podczas Legends Staff IEM CS:GO Rio Major — z wyjątkiem jednego.

Jeden z najbardziej klasycznych Kontratak Mapy w historii, Dust 2, zostały rozegrane zaledwie dwa razy na tym etapie turnieju. Grano ją podczas przegranej Spirita z outsiderami i zwycięstwa Natusa Vincere’a przeciwko BIG. Według HLTV jest to najmniej grana mapa w drugim etapie brazylijskiego majora.

Z kolei kolejna klasyczna mapa była najczęściej grana podczas Legends Stage. Konkurenci załadowali się na Mirage 13 razy, o trzy więcej niż druga najczęściej grana mapa, Vertigo. W Ancient i Nuke zagrano siedem razy, a Inferno i Overpass po sześciu i pięciu meczach.

Dust 2 został przerobiony w październiku 2017 roku i od tego czasu znajduje się w aktywnej puli map. Jest mało prawdopodobne, że w najbliższej przyszłości zobaczymy w nim jakiekolwiek zmiany. Fani prosili jednak Valve o przeróbkę Mirage, która jest jedyną pozostałą mapą w aktywnej puli map, która nie doczekała się większej przeróbki od czasu premiery gry.

Według HLTV, w fazie Challengers turnieju gracze rywalizowali na Dust 2 sześć razy.

Trzy z czterech drużyn (NAVI, Spirit i Outsiders), które grały w Dust2, przeszły do ​​etapu mistrzowskiego, więc możliwe, że mapa będzie pojawiać się częściej w nadchodzących dniach. Playoffy mają się rozpocząć w czwartek, 10 listopada , a Outsiders zmierzą się z Fnatic, a MOUZ grają w Cloud9 w pierwszych dwóch ćwierćfinałach.Źródło : https://dotesports.com/counter-strike/news/a-classic-csgo-map-was-picked-just-2-times-during-the-legends-stage-of-csgo-rio-major