kennyS sprawia, że ​​pro CSGO powraca z okiem na Paris Major: „Naprawdę wierzę w siebie”


Opublikowany: 2022-11-15T13:06:59

Zaktualizowano: 2022-11-15T13:14:13

Kenny „kennyS” Schrub wyraził radość, że może ponownie grać w CS:GO w trybie rywalizacji po 18 miesiącach przerwy. „Wiem, że wciąż jestem jednym z najlepszych mechanicznych graczy na świecie” — powiedział Dexerto.

Francuski AWPer podpisał kontrakt z organizacją Team Falcons z Arabii Saudyjskiej, aby uzupełnić skład CS: GO na 2023 rok, kończąc prawie sześcioletni związek z G2 Esports.

kennyS spędził ostatnie 18 miesięcy poza grą po tym, jak został wystawiony przez G2 w marcu 2021 r. Decyzja zapadła po spadku wyników i serii mało inspirujących turniejów kennyS, który od lat zmagał się z problemami ze zdrowiem psychicznym.

Z istotną klauzulą ​​wykupu i jego akcjami na najniższym poziomie w historii, kennyS był w zawieszeniu. Wykorzystał swój czas z dala od gry, aby zregenerować się psychicznie i zbadać swoje opcje. Zajmował się tworzeniem treści, powiększając swój kanał YouTube do ponad 160 000 subskrybentów. Dał też Valorantowi szansę.

W końcu kennyS poczuł, że ma jeszcze jeden rozdział w swojej karierze w CS:GO.

„Kilka miesięcy temu zdecydowałem, że naprawdę chcę grać w CS-a w trybie rywalizacji” — powiedział Dexerto. „Poczekałem trochę, aby zobaczyć, czy to tylko uczucie, emocja, i doszedłem do wniosku, że tak nie jest. Jestem naprawdę stabilny w życiu i dobrze otoczony.

„Myślę, że zasługuję na ostatnią szansę na zakończenie kariery w sposób, który nie polega na siedzeniu na ławce. Jestem wdzięczny, że mam możliwość robienia rzeczy inaczej. To niesamowite uczucie być z powrotem. Jestem naprawdę szczęśliwy.”

kennyS powiedział, że pociągała go perspektywa ponownego grania u boku francuskich talentów. Po dwóch latach swojej kariery w G2 widział, jak drużyna podąża międzynarodową drogą, z różnymi wynikami, pomimo głośnych uzupełnień Nemanji „⁠nexa⁠” Isakovicia, Nemanji „⁠huNter-⁠” Kovača i Nikoli „NiKo” Kovača.

Adela Sznajder/Dreamhack

kennyS ponownie łączy siły z NBK, z którym wygrał Cluj-Napoca Major w 2015 roku

Ale być może najważniejszym czynnikiem, który wpłynął na jego decyzję o dołączeniu do Falcons, było ponowne spotkanie z byłym długoletnim kolegą z drużyny, Nathanem „NBK-” Schmittem. Grali razem w jednych z najbardziej utytułowanych francuskich drużyn CS:GO, wygrywając DreamHack Open Cluj⁠-⁠Napoca Major w 2015 roku, kiedy grali w EnVyUs (obecnie Envy).

„Zawsze czułem, nawet podczas moich najlepszych czasów we Francji, że nie byłem traktowany przez francuską społeczność tak, jak powinienem” — powiedział kennyS. „NBK jest jednym z tych, którzy zawsze szanowali mnie jako zawodnika. Wiem, że nadal to robi.

„To był dla mnie duży plus, ponieważ wiem, jakie wyzwanie przede mną stoi. Wiele osób uważa to za hazard i rozumiem dlaczego. Jedynymi ludźmi, w których muszę wierzyć, jestem ja i ludzie wokół mnie, moja organizacja i koledzy z drużyny”.

Dlaczego uważa, że ​​jego związek ze sceną francuską jest tak skomplikowany?

— Nie wiem — powiedział. „Może dlatego, że mam naprawdę duże ego. Może im się to nie podoba, mój konkurencyjny sposób myślenia. Oni zawsze lubią cichszych graczy, co rozumiem. Nigdy nie miałem z tym problemu, ponieważ moja publiczność jest w większości międzynarodowa.

„Tak już jest, każdy ma inny sposób myślenia. Wydaje mi się, że mój sposób myślenia i osobowość nie pasują do ludzi z Francji.

Rywalizacja w Paryżu

kennyS wykazał się dojrzałością i profesjonalizmem w sposobie, w jaki mówił o G2 Esports, ale przyznał, że wysoka cena, jaką mu narzucono, „powstrzymała wiele rzeczy”, gdy siedział na ławce. Miał oferty od „dużych organizacji”, a nawet był bliski dołączenia do zespołu Valorant OG na zasadzie pożyczki, zanim Riot Games zablokowało ten ruch. „Właściwie myślę, że w końcu to była dobra rzecz”, powiedział o upadku umowy.

Moment jego powrotu do rywalizacji nie jest przypadkowy. Wiosną 2023 roku Francja będzie gospodarzem swojego pierwszego w historii turnieju CS:GO Major w Paryżu, a kennyS ma zamiar zagrać w tym turnieju.

„To byłby teraz cel dla wszystkich we Francji” – powiedział. „Grałem w tak wiele Majorów, a brak Rio Major był już dość bolesny. Przynajmniej próba zakwalifikowania się do BLAST Major jest czymś, co naprawdę chcę zrobić. Paris Major jest zdecydowanie największym celem i czymś, o co będę walczył.

KennyS świętuje dla G2 Esports.ESL

kennyS nadal jest pewny swojego poziomu mechanicznego

kennyS zdaje sobie sprawę z ogromu zadania, jakie stoi przed nim w Falcons. Po prawie dwóch latach na uboczu ma wiele do nadrobienia, ponieważ chce poprowadzić drużynę do Majora. Nie ma jednak wątpliwości, że wciąż może grać na wysokim poziomie.

„Jeśli ja nie uwierzę w siebie, kto to zrobi?” on zapytał. „Trudno jest wrócić do tego po prawie dwóch latach braku rywalizacji. Mam świadomość ogromu pracy przede mną, ale wiem, że wciąż jestem jednym z najlepszych mechanicznych graczy na świecie. Mój ostatni sezon był naprawdę ciężki z powodu COVID. Zawsze dobrze radziłem sobie offline. W internecie jest to dla mnie trochę trudniejsze.

„W ogóle nie martwię się o mój poziom mechaniczny. Wiem, że wróci bardzo szybko, ale zdecydowanie muszę nadrobić zaległości w takich rzeczach, jak meta. Dużo pracy przede mną, zdaję sobie z tego sprawę. Jestem świadomy wyzwania. To nie była lekka decyzja. Naprawdę wierzę w siebie”.

Skład Team Falcons CS:GO:

  • Ali 'hAdji⁠’ Haïnouss
  • Jordan 'Python⁠’ Munck-Foehrle
  • Nathan „NBK-⁠” Schmitt
  • Kévin „misutaaa⁠” Rabier
  • Kenny „kennyS” SchrubŹródło : https://www.dexerto.com/csgo/kennys-makes-pro-csgo-return-with-an-eye-on-paris-major-i-truly-believe-in-myself-1985015/