Każda drużyna z regionu EMEA rozgrywa play-offy w Champions


Dzięki wygranej Fnatic ponad 100 Thieves, każda drużyna z regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w Champions Istanbul zakwalifikowała się do play-offów. Trzy drużyny EMEA w Champions — FunPlus Phoenix, Team Liquid i Fnatic — były w stanie uciec od swoich grup; jednak żaden z nich nie był w pierwszym nasieniu.

Na początku ostatniego dnia fazy grupowej regionem, który zakończył ten wyczyn, była Ameryka Północna. OpTic Gaming i XSET już się zakwalifikowały i pozostało tylko 100T, ale nie byli w stanie wygrać rewanżu z Fnatic. Zarówno FPX, jak i Fnatic podjęły sprzęgło, blokując się w playoffach w meczu eliminacyjnym.

Zapytany o dominację EMEA w Champions na konferencji prasowej po meczu, trener Fnatic Jacob „mini” Harris wskazał na ich wskaźnik sukcesu na poprzednich międzynarodowych imprezach VALORANT Champions Tour.

„Czy zdarzyło się do tej pory wydarzenie, w którym naprawdę poszło nam źle?” mini powiedział. „Jedyne wydarzenie, na którym poszliśmy źle, FPX nie mogło iść i mieliśmy połowę zespołu”.

Andrey „Shao” Kiprsky, Pontus „Zyppan” Eek i Kyrylo „ANGE1” Karasov z FunPlus Phoenix na scenie grupowej VALORANT Champions 2022 w Stambule, 8 września 2022 r. w Stambule w Turcji. | Zdjęcie: Lance Skundrich. Dostarczone przez Riot Games.

Jedyny kiepski występ w regionie EMEA? Według mini i Fnatic, na początku 2022 roku był to Masters Reykjavík. Przypadkowo miał się tam znaleźć te same trzy drużyny z regionu EMEA, które były obecne na Champions. FPX nie mogło uczestniczyć z powodu problemów wizowych. Fnatic grało również z dwoma zawodnikami rezerwowymi. Tylko lista Liquida była kompletna, ale nie byli w stanie przejść przez pierwszą rundę play-offów.

Do tej pory w VCT zespół EMEA wygrał Masters Berlin, Champions 2021 i Masters Copenhagen. Pozostałe dwa wydarzenia wygrały drużyny z NA, drugiego „głównego regionu”.

„Myślę, że istnieje oczywiste stwierdzenie, że UE ma największą głębię” – powiedział mini. „Niekoniecznie oznacza to, że jesteśmy najlepsi na szczycie – chociaż pewnie bym tak twierdził – ale mamy najlepszą głębię”.

Chociaż istnieje wiele powodów, dla których region EMEA może mieć największą głębię, z pewnością przyczynia się do tego solidny system lig regionalnych. Historycznie region EMEA był zazwyczaj najsilniejszy w innych e-sportowych strzelankach FPS, takich jak Counter-Strike.

„Wysyłasz dziesiątą najlepszą drużynę z dowolnego regionu do UE, a oni prawdopodobnie nie są dziesiątą najlepszą w UE” – powiedział mini. „Mamy tu po prostu naprawdę dobre zespoły”.Źródło : https://upcomer.com/every-emea-team-makes-playoffs-at-champions