Kaspersky ostrzega, że ​​kanały YouTube dla graczy mogą zostać przepełnione złośliwym oprogramowaniem!


Nie jest tajemnicą, że wiele osób, w nieuczciwy sposób, zawsze będzie szukało przewagi w grach, a zwłaszcza w aspektach gry wieloosobowej online. – Mówimy oczywiście o oszustach/oszustwach.

Wydaje się jednak, że jeśli aktywnie wyszukujesz lub chcesz zaangażować się w takie działania, istnieje świeżo odnowione ryzyko związane z tym, co faktycznie możesz pobierać do swojego systemu. – Po zgłoszeniu za pośrednictwem TechSpot firma Kaspersky wydała oficjalne ostrzeżenie dotyczące odnotowanego wzrostu liczby kanałów YouTube, które zostały naruszone w związku z rozprzestrzenianiem się szkodliwego oprogramowania pod przykrywką trenerów lub oprogramowania oszukującego!

CS:GO counter strike globalna ofensywa counterstrike globalna ofensywa oszustwo cheaters youtube

Kaspersky ostrzega przed wzrostem popularności fałszywego oprogramowania do oszukiwania za pośrednictwem YouTube!

Teraz pozwól, że wyjaśnię jedną kwestię, jeśli oszukujesz w grach, dosłownie nie masz dla mnie sympatii, jeśli pobierzesz program i napotkasz na swoim komputerze grubą, parującą stertę oprogramowania ransomware. – To, co się tutaj dzieje, schodzi jednak nieco głębiej.

Firma Kaspersky zauważyła, że ​​w ciągu ostatnich kilku miesięcy kilka kanałów YouTube zostało skompromitowanych, co spowodowało opublikowanie filmów rzekomo przedstawiających (lub linkujących) do programów oszukujących dla różnych popularnych tytułów gier. – To złośliwe oprogramowanie jest jednak nieco unikalną formą samonapędzającego się rodzaju, ponieważ po zainstalowaniu w systemie będzie próbowało ukraść dane użytkownika i, zakładając, że ma kanał na YouTube, będzie następnie próbował przesłać kolejną kopię filmu lub mają na koncie linki spamujące do złośliwego oprogramowania.

Chociaż rozumie się, że YouTube już zidentyfikował i odzyskał znane kanały, których dotyczyło to do tej pory, najważniejsze jest to, że użytkownicy są zdecydowanie odradzani pobierania byle co związane z oszustwami na platformie, czy to w filmie, jego opisie, czy w sekcji komentarzy. – Z drugiej strony, jeśli chodzi o oszustwa, myślę, że jeśli chcesz grać w głupie gry, to powinieneś być przygotowany na wygranie głupich nagród!

Co myślisz? – Dajcie znać w komentarzach!

Źródło : https://www.eteknix.com/kaspersky-warns-youtube-cheating-overrun-malware/