Karrigan twierdzi, że olofmeister jest „stałym rozwiązaniem” dla FaZe


Lider FaZe w grze Finn „karrigan” Andersen odrzucił pogląd, że Olof „olofmeister” Kajbjer jest rozwiązaniem w zakresie pomocy opaski, dopóki zespół nie zorientuje się, co robić.

Olofmeister jest obecnie w swojej piątej karierze w FaZe po powrocie do zespołu w czerwcu, aby zająć miejsce ówczesnego gracza na ławce rezerwowych Marcelo „coldzery” Davida.

Olofmeister, dwukrotny zwycięzca Major, w ostatnich latach od czasu do czasu walczył o formę, ale jego wiarygodność pozostaje niezmienna. Były członek FaZe, Nikola „NiKo” Kovač, wyjaśnił w styczniu, że wpływ olofmeistera wykracza poza zwykłe liczby, ponieważ szwedzki gracz ma zdolność ulepszania otoczenia.

Po powrocie olofmeistera na listę FaZe dotarło do półfinału na IEM Cologne, ugruntowując swój status jako zespół LAN po długim okresie zmagań online.

Karrigan, który wrócił do FaZe w lutym po dwóch latach z mousesports, nie ma wątpliwości, że dodatek olofmeistera i głęboka passa w Kolonii dały zespołowi tak potrzebną stabilność.

„Trudno jest wejść do składu, aby wiedzieć, czego brakuje, aby być numerem jeden na świecie”, powiedział Karrigan Dexerto. „Kiedy wszedłem, Twistzz właśnie dołączył, synergia się zmieniła i widziałem, że powrót Olofa ma sens, ponieważ może ulepszyć wszystkich i pomóc innym graczom w występie.

„On jest trwałym rozwiązaniem. Kiedy go przyjęliśmy, wiedzieliśmy, że to nie jest dwumiesięczna sprawa, ale raczej coś w stylu: „Zobaczmy, gdzie możemy z tym iść”.

„Znamy Olofa, wiemy do czego jest zdolny i co możemy wnieść do zespołu. To nie był odpowiedni czas na wielkie ryzyko, zanim zobaczymy, czego nam brakuje.

„Gramy razem od trzech miesięcy i zajmujemy czołowe 4 miejsce [top 6 now] na świecie jest całkiem niezły występ zespołu, któremu przez długi czas brakowało pewności siebie.”

„Trudne” zadanie

FaZe wkracza w kluczowy etap sezonu turniejowego. Pod koniec września wezmą udział w IEM Fall, ostatnim turnieju Regional Major Ranking (RMR) w Europie.

Wiele zależy od wyniku tego wydarzenia, ponieważ FaZe znajduje się obecnie poza strefą kwalifikacji dla majora PGL Sztokholm.

Ale przed tym turniejem FaZe najpierw będzie musiało zagrać w BLAST Premier Fall Groups. Complexity będzie ich pierwszym przeciwnikiem w grupie, która obejmuje również NAVI i OG, ze znakami zapytania wiszącymi nad „Juggernautem”, gdy po raz pierwszy pojawi się z coldzerą, który zastępuje kontuzjowanego Kristiana „k0nfiga” Wienecke.

„Na pewno będzie ciężko, gramy drużyną, do której nie możemy się przygotować” – wyjaśnił karrigan. „coldzera jest świetnym graczem, dużo o nas wie io tym, jak myślę o grze.

„Myślę, że Complexity miał ostatnio trudny czas z występami w stójkach, a teraz w tej niefortunnej sytuacji z k0nfigiem, który jest naprawdę ważnym graczem dla zespołu.

„Tak naprawdę nie wiem, czego się po nich spodziewać. Mają teraz kilku pasywnych graczy, brakuje im k0nfiga, który jest naprawdę agresywnym graczem.

Duża wpadka

Karrigan jest jednym z głośnych graczy, którzy skomentowali rzekomy współudział piłkarzy Heroic w bugach widzów wykorzystanych przez byłego trenera drużyny Nicolai „HUNDEN” Petersena.

Na Twitterze duński taktyk powiedział, że jeśli twierdzenia HUNDENa się potwierdzą, poczuje się „zniesmaczony” rolą graczy w skandalu i będzie to „czysta hańba” dla gry.

Zapytany o wpływ tego skandalu na duńską scenę CS:GO, która od lat jest na najwyższym poziomie w grze, karrigan przyznał, że jest zaniepokojony.

„Nie chcę zbyt wiele o tym mówić, zanim zostanie podjęta decyzja”, powiedział. „Po prostu jest mi smutno. Wiele osób ciężko pracowało dla zespołu, pomogło tym graczom stać się takimi, jakimi są dzisiaj, ponieważ są świetnymi graczami.

„To źle dla duńskiego CS, który od siedmiu lub ośmiu lat znajduje się w pierwszej trójce w CS:GO. Heroic to nowa generacja, z młodymi graczami, którzy walczą o zdetronizowanie Astralis.

„Jestem po prostu smutny, że to może być prawda. Żal mi graczy i wszystkich na duńskiej scenie. Niektórzy mogą myśleć, że jestem szczęśliwy, ale ja po prostu uważam, że to brak szacunku, że to się mogło zdarzyć.

„Jeśli to naprawdę prawda, to hańba dla tego, w czym byłem częścią przez 20 lat”.

Source : https://www.dexerto.com/csgo/karrigan-insists-olofmeister-is-a-permanent-solution-for-faze-1660761/