k0nfig, aby CSGO LAN powrócił na światowy finał BLAST Premier


Opublikowany: 2022-12-04T10:55:35

Zaktualizowano: 2022-12-04T13:09:13

Były pro Astralis, Kristian „k0nfig” Wienecke, zagra w Heroic jako zastępca na światowym finale BLAST Premier, poinformowały źródła Dexerto. Akcja została już potwierdzona przez organizację.

25-latek został powołany jako substytut Heroic na imprezę na koniec roku, zastępując Martina „stavna” Lunda w Abu Zabi.

k0nfig jest bez zespołu od października, kiedy jego kontrakt został rozwiązany przez Astralis. Decyzja zapadła, gdy Astralis zaczął odbudowywać swój skład poza sezonem po tym, jak nie udało mu się zakwalifikować do IEM Rio Major — ogromny cios dla zwycięskiej drużyny CS: GO Majors.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Stephanie Lindgren/BLAST

k0nfig wkracza do Heroic, zastępując stavna

Ruch był Potwierdzony przez samą organizację 4 grudnia, a k0nfig zastąpił stavn zgodnie z oczekiwaniami.

Ich oświadczenie brzmiało: „Kristian „k0nfig” Wienecke zastąpi Martina „stavna” Lunda podczas światowego finału BLAST 2022. Decyzja została podjęta jakiś czas temu, aby dać Martinowi trochę odpoczynku po długim roku i sezonie 2023, w którym jako zespół chce wcześnie rozpocząć przygotowania do nowego roku.

„Wierzymy, że Kristian jest najlepszym możliwym zastępcą, gdy rozważamy nasze opcje. Pomimo tego, że nie zostaliśmy z nami na światowy finał, mamy nadzieję kontynuować naszą dobrą formę, a Kristian jest świetnym graczem, który chce pokazać światu, że ma miejsce w absolutnym czołówce CS: GO.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

k0nfig nie odegrał żadnej roli w europejskich kwalifikacjach do Major po tym, jak wdał się w kłótnię z promotorem klubu nocnego na Malcie podczas 16. sezonu ESL Pro League. W wyniku tego incydentu gracz doznał skomplikowanego złamania kostki.

W ekskluzywnym wywiadzie dla Dexerto z 11 listopada k0nfig powiedział, że czuje się gotowy do powrotu do działania i że pracuje nad swoimi osobistymi problemami z pomocą terapeuty. „Chcę grać” – powiedział. „Czuję, że moje życie jest teraz idealne. namieszałem. wybaczyłem [myself]. Zdecydowanie uważam, że to właściwy wybór”.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Heroic to obecnie jedna z najbardziej sprawnych drużyn na świecie i jest na najlepszej pozycji, by zakończyć rok jako nr 1 w rankingu po zajęciu drugiego miejsca na IEM Rio Major i wygraniu jesiennego finału BLAST Premier.

Światowy finał BLAST Premier odbędzie się w Abu Dhabi w dniach 14-18 grudnia z udziałem ośmiu drużyn i pulą nagród w wysokości 1 miliona dolarów. Turniej, który zakończy sezon, będzie pierwszym wydarzeniem LAN poziomu pierwszego, w którym pojawi się Anubis, stworzona przez społeczność mapa, która została dodana do puli map Active Duty zamiast Dust2.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Źródło : https://www.dexerto.com/csgo/k0nfig-to-make-csgo-lan-return-at-blast-premier-world-final-2002212/