jesienne finały Blast Premier


Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a nam kończą się turnieje CS:GO z dużymi biletami, którymi moglibyśmy się cieszyć. Oznacza to, że maszyny do memów i potykające się drużyny również muszą skorzystać z tej ostatniej okazji, aby zakończyć sezon na wysokim poziomie. Fani G2 nie będą zachwyceni, patrząc wstecz na najważniejsze wydarzenia z 2022 roku, ale wciąż jest ostatnia szansa na odkupienie.

Złe wyniki. Wszędzie złe wyniki

Zestaw wyników G2 w 2022 r. to ponura lektura dla organizacji tej rangi. Żadnego tytułu mistrzowskiego i tylko jeden występ w wielkim finale – pod koniec lutego w Katowicach, gdzie tym razem to FaZe, a nie NAVI wygrało z nimi 3:0 – i od tego czasu rozczarowanie za rozczarowaniem. Sezon 15 ESL Pro League, Antwerp Major, Dallas, Kolonia, cholera, dodaj Rio do listy z powodu ich nieobecności: dla tak gwiazdorskiej drużyny z tak dużą siłą ognia, ten rok był szokująco słaby dla G2.

Co gorsza, dwa przyzwoite wyniki (3-4 miejsce w BLAST Premier Spring Finals i ESL Pro League Season 16) zbliżyły się do siebie, pierwszy pod koniec kadencji Aleksiba, a drugi wkrótce po dodaniu HooXi, który następnie poprowadził zespół do katastrofalnego RMR. Trener XQTZZZ odszedł i kto wie, jak długo nowy IGL przetrwa: na szczęście dla nich Fluxo wydaje się blokować ostatnie miejsce w grupie B, pozostawiając NAVI i Liquid jako swoich przeciwników w walce o lepsze rozstawienie w fazie playoff.

Po drugiej stronie wspornika znajduje się również pikantna fabuła ich byłego lidera w grze: NIP chce wydostać się z grupy A kosztem FaZe, Heroic lub – o la la – OG. Ninja w nowej odsłonie kontynuowali świetny RMR z biednym Majorem, a teraz, gdy Aleksib miał czas na zaimplementowanie swojego strategicznego podręcznika, byłby to świetny moment na zaprezentowanie czegoś wspaniałego.

Szukasz podrywu?

Nie żeby inni wchodzili na wydarzenie w mocnym stanie: FaZe również ma wiele pytań, na które musi odpowiedzieć. Mówcie, co chcecie o tym, jak drabinki zatrzęsły się w Rio (z pewnością istnieją uzasadnione powody, by krytykować format), karrigan był architektem własnego upadku przeciwko BNE z wątpliwym wyborem weta i kilkoma niestabilnymi sprawdzeniami w połowie rundy w kluczowych momentach na Mirage’u.

Drużyna nie była nawet w pobliżu swojej nieskazitelnej formy sprzed przerwy, odkąd gracze wrócili do czynnej służby i chociaż dzięki zwycięstwu w Antwerpii mają już zapewnione miejsce na światowy finał, obecnie są zbyt daleko od tempa. Ojciec Czas nie przestanie naciskać na karrigan, a to jest tak dobra konfiguracja, o jakiej może marzyć, aby utrzymać swoje miejsce na szczycie tabeli liderów.

A co z NAVI? Co dalej z listą i co poszło nie tak dla s1mple w Rio? Jak długo sdy przetrwa w drużynie (nie długo, jeśli wierzyć OverDrive) i jak tam sytuacja z IGL? Tak wiele pytań – żadnych dobrych odpowiedzi w zasięgu wzroku. Każde przemijające wydarzenie da nam lepszy pogląd na kolejne kroki organizacji.

W tej opowieści są dalsze zmarszczki. Oprócz bezpośredniego zaproszenia na światowe finały dla zwycięzcy, dostępne są również trzy miejsca w ramach globalnej tabeli liderów. To, a także fakt, że FaZe, NAVI i Vitality zapewniły sobie już miejsca na podstawie zwycięstw w dużych turniejach w innych miejscach na torze, oznacza, że ​​nie wszystkie drużyny mają o co grać.

Heroic, OG i G2 wydają się być w świetnej pozycji, aby zakwalifikować się przez jedno z trzech miejsc, ale Team Liquid i NIP wciąż mogą wstrząsnąć postępowaniem. Z 4000 punktami do zdobycia dla zwycięzców, zdenerwowane wyniki są nadal całkiem możliwe.

BLAST Premier Fall Final: harmonogram i format

Wszystkie mecze CS:GO rozgrywane są do trzech zwycięstw w turnieju w jesiennym finale BLAST Premier. Dwie 4-drużynowe grupy podwójnej eliminacji rozstawiają drużyny do playoffów (zwycięzcy przechodzą do półfinałów, wicemistrzowie i zdobywcy trzeciego miejsca przechodzą do ćwierćfinałów, a drużyny z ostatniego miejsca są eliminowane. Zwycięzca drabinki play-off bezpośrednio kwalifikuje się do Finałów Światowych, podczas gdy pozostałe zespoły zdobywają punkty do tabeli liderów.

Faza grupowa potrwa od 23 do 24 listopada, a play-offy od 25 do 27 listopada. Pula nagród w wysokości 425 000 $ jest do zgarnięcia w Royal Arena w Kopenhadze, a ostateczny zwycięzca otrzyma połowę łupów.

Wydarzenie jest częścią Światowego Finału, który odbędzie się między 14 a 18 grudnia. NAVI, FaZe Clan, Team Vitality i Outsiders są już potwierdzeni jako bonanza CS na koniec roku. Tam zespoły będą walczyć o swoją część fajnego miliona dolarów.

Źródło zdjęcia: HLTV / theMAKKU

Źródło : https://www.rivalry.com/news/g2s-last-shot-at-redemption-the-blast-premier-fall-finals