Użytkownik Steam zbanowany za słowo antidisestablishmentarianism

Użytkownik Steama otrzymał bana za jedno słowo

Zeszłego tygodnia użytkownik Steam otrzymał bana po zmianie swojej nazwy użytkownika na jedno z najdłuższych słów w języku angielskim – „antidisestablishmentarianism”. Odkrycie szybko obiegło media społecznościowe. Ban trwał przez kilka dni, zanim Valve zauważyło problem wykrywania słów przez Steam i przywróciło konto użytkownika.

Co to jest „antidisestablishmentarianism”?

Samo słowo „antidisestablishmentarianism” jest sprzeciwem wobec wyciągania przez rząd funduszy lub mecenatu z państwowego kościoła lub religii. Koncepcja ta pojawiła się po raz pierwszy, gdy rząd brytyjski chciał rozwiązać Kościół anglikański w XIX wieku. Chociaż obalenie religii brzmi jak podstawa do gry Final Fantasy, rzeczywiste wysiłki zmierzające do rozwiązania Kościoła anglikańskiego nie powiodły się.

Jednak samo słowo „antidisestablishmentarianism” zostało zakazane przez usługę hostingową serwerów o nazwie Akamai. Sama usługa obsługuje usługi sieciowe dla The Pokemon Company, Ubisoft i innych podmiotów.

Dlaczego Dolphin Emulator został usunięty ze Steama?

Kilka dni temu emulator Dolphin został usunięty ze Steama na prośbę Nintendo, która twierdziła, że emulator naruszył prawa firmy poprzez klauzulę DMCA dotyczącą przeciwdziałania obejściu. W swoim zawiadomieniu Nintendo twierdziło, że emulator używał nieautoryzowanych kluczy kryptograficznych. Twórcy Dolphin Emulator stwierdzili jednak, że byli zmuszeni odłożyć premierę Steama na czas nieokreślony i szukali rozwiązania tej sprawy.

Jak wskazuje źródło, Valve musiał uporać się z kilkoma zakazami nie tylko użytkowników, ale także niewydanych aplikacji na swojej platformie. Chociaż ta dziwna sytuacja jest anomalią, tylko czas pokaże, co zrobi Valve, aby Steam był bezpieczny dla graczy.

Źródło: TheGamer.