Vinicius 'vsm’ Moreira osiąga swój sen – gra na CSGO Major

Jak Vinicius „vsm” Moreira w końcu zagrał na CSGO Major

Przez wiele lat Vinicius „vsm” Moreira nie mógł grać w CSGO Majors z powodu starego zakazu VAC. Na BLAST Paris Major, jego marzenie Wreszcie się spełnia. Spośród 25 debiutantów Majora rywalizujących w BLAST Paris Major nikt nie cieszy się tą chwilą tak bardzo jak vsm.

Zakaz VAC

Przez wiele lat wydawało się, że to się nigdy nie wydarzy. W listopadzie 2018 roku Brazylijczyk został zbanowany na czas nieokreślony przez Valve po tym, jak dochodzenie ESL potwierdziło, że stare konto Steam z blokadą VAC w CS:GO z 2013 roku (kiedy miał zaledwie 13 lat) należało do niego. Wtedy był to niemal karierowy wyrok śmierci.

Gracze z dołączoną blokadą VAC zostali wykluczeni z turniejów typu Major bez formalnej procedury odwoławczej. Elias „Jamppi” Olkkonen, bardzo reklamowany gracz z Finlandii, ostatecznie przeniósł się do Valorant z powodu swojego zakazu VAC, który kosztował go kontrakt z OG i skierował go do peryferyjnej roli w drużynie ENCE. vsm był wówczas jednym z najgorętszych kandydatów w Brazylii. Jednak z powodu zakazu wiele drzwi nagle się przed nim zamknęło.

Niszczycielski cios, zauważa, ograniczył jego postępy. „Nastąpił spadek jako gracz”, mówi Dexerto. „Byłem przygnębiony i nie mogłem grać tak jak kiedyś, z dużą pewnością siebie. To mnie naprawdę przygnębiło i nie mogłem grać na takim poziomie. Są jeszcze jakieś pozostałości po tym ”.

Wytrwałość i ciężka praca

Vsm mógł z łatwością zepsuć się w CS:GO po tym, jak jego kariera napotkała tak poważną przeszkodę, ale grał dalej, starając się jak najlepiej wykorzystać nadarzające się okazje do rywalizacji za granicą. Rok 2019 był dla niego przełomowy, ponieważ uzyskał imponującą średnią ocen 1,19 HLTV i 1,26 Impact on LAN, uczestnicząc zarówno w sezonach ESL Pro League Americas, jak i w finałach 9. sezonu ESL Pro League. Zdobył także swoje pierwsze międzynarodowe trofeum, wygrywając zawody OMEN Atlantic Challenge w Lizbonie.

A potem, ni stąd, ni zowąd, Valve złagodził zasady zakazu VAC w obwodzie głównym w 2021 r. Deweloper ustanowił pięcioletni limit niekwalifikujących się graczy z kontami zbanowanymi przez VAC, dając vsm, Jamppi i innym szansę na w końcu udział Majors, które uważane są za absolutny szczyt gry.

Zwycięstwo i celebracje

Przez wiele lat brazylijska społeczność CS:GO używała hasztagu „#freevsm”, aby zebrać wsparcie dla gracza i skłonić Valve do przyjrzenia się jego sprawie. Pierwsze trzy próby kwalifikacji vsm zakończyły się niepowodzeniem. Ale jego cierpliwość została ostatecznie nagrodzona w zeszłym miesiącu, kiedy zespół zajął piąte miejsce w Ameryce RMR, aby zdobyć bilet na BLAST Paris Major.

Gdy seria kwalifikacji przeciwko Paquetá dobiegła końca, vsm z trudem powstrzymywał łzy. „Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ zawsze chciałem tego w życiu i w końcu to zrobiłem!” mówi o kwalifikacjach do Majora. „To ważny moment, ponieważ to ostatni Major CS:GO.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że mam moją naklejkę, ponieważ oznacza to, że moje imię będzie w grze, którą kocham. CS jest dla mnie bardzo ważny.”

Przygotowania do Majora

Kwalifikacje do BLAST Paris Major to przełomowy moment dla Fluxo, brazylijskiej organizacji, która zgromadziła legion zwolenników od momentu jej powstania w styczniu 2021 r. Zespół spędził dwa tygodnie na bootcampie w Niemczech, ćwicząc ponad dziewięć godzin dziennie, bez dni wolnych, według vsm.

W tym czasie pracowali nad tym, aby wszyscy byli w jak najlepszej formie przed Majorem i wyeliminowali błędy, które okazały się kosztowne w dwóch krajowych turniejach, które miały miejsce po RMR.

Ze względu na te rozczarowujące występy, Fluxo jest uważany za zdecydowanie słabszego zawodnika Majora, a wielu profesjonalnych graczy, analityków i członków społeczności przewiduje, że w fazie Challengers wygrają 0-3.

Podsumowanie

Vsm mówi, że głównym celem zespołu było zakwalifikowanie się do Majora; teraz gracze skupiają się na tym, aby dobrze się zaprezentować. Ale nawet jeśli główna kampania Fluxo dobiegnie końca, vsm nadal będzie miał powody do uśmiechu. Dla kogoś, kto spędził tyle lat w pogoni za tym celem, samo dotarcie do Majora w Paryżu wydaje się zwycięstwem.

Źródło:

Dexerto.com.