Jak skonfigurować serwer Hamachi dla gier takich jak Minecraft, CS:GO i innych?


Chociaż w większość gier wieloosobowych lub kooperacyjnych można dziś grać online, zawsze fajnie jest ich doświadczać w środowisku LAN. Jednak większość graczy woli przejść do trybu online niż zakładać sieć LAN, ponieważ może to być mylący proces. Na szczęście usługi VPN, takie jak Hamachi, ułatwiają konfigurowanie wirtualnej sieci prywatnej i możesz jej używać do grania w gry takie jak Minecraft i CS: GO ze znajomymi lokalnie.

Związane z: Jak skonfigurować Discord na Xbox X/S i Xbox One

Kroki konfiguracji serwera Hamachi

Aby utworzyć prywatny serwer z Hamachi, wykonaj czynności wymienione poniżej.

  • Wejdź na oficjalną stronę Hamachi i kliknij opcję „Pobierz teraz”, która pojawia się na środku ekranu. Upewnij się, że pobierasz wersję odpowiadającą Twojemu systemowi operacyjnemu.
  • Po pobraniu aplikacji zainstaluj ją, a następnie utwórz na niej konto.
  • Otwórz aplikację Hamachi, a na górze zobaczysz cztery opcje. Wybierz opcję „Sieć”, a następnie „Utwórz nową sieć”.
  • Pojawi się nowe okno dialogowe do tworzenia nowej sieci. Uzupełnij odpowiednio dane i ustaw hasło, aby utworzyć nową sieć.
  • System, na którym tworzysz serwer, jest hostem. Teraz pobierz aplikację Hamachi na inne komputery, aby dołączyć do hosta.
  • Otwórz Hamachi na innych komputerach jak poprzednio, ale tym razem wybierz opcję „Dołącz do istniejącej sieci” w opcji „Sieć”.
  • Wprowadź nazwę sieci utworzonej na hoście i ustawione hasło.
pusty
Zrzut ekranu z Gamepur

Po wykonaniu tej czynności wszystkie komputery zostaną połączone z hostem. Warto jednak zauważyć, że w bezpłatnej wersji Hamachi z hostem może łączyć się maksymalnie pięć systemów. Na koniec najpierw otwórz grę, w którą chcesz grać ze znajomymi na komputerze-hoście, i wybierz opcję Utwórz hosta/grę. Pamiętaj, że w zależności od gry opcja hosta może mieć inną nazwę. Niezależnie od tego, możesz teraz grać w grę w środowisku LAN, uruchamiając ją na innych komputerach i łącząc się z komputerem hosta za pomocą adresu IP dostarczonego przez Hamachi.

https://www.gamepur.com/guides/how-to-set-up-a-hamachi-server-for-games-like-minecraft-csgo-and-more Jak skonfigurować serwer Hamachi dla gier takich jak Minecraft , CS:GO i nie tylkoŹródło : https://24ssports.com/how-to-set-up-a-hamachi-server-for-games-like-minecraft-csgo-and-more/