Jak Oceanic Valorant ucierpi po tym, jak Riot zlekceważy region szans Mistrzów


W tym tygodniu osiem drużyn NA będzie rywalizować w kwalifikacjach ostatniej szansy VCT 2021 z jednym miejscem w Champions on line. Miało to być jednak 10, a Oceania dołączyła do ich jednego strzału w 2021 roku, a teraz, gdy region został zlekceważony z powodu błędu administratora Riot, gracze martwią się o przyszłość.

Nazwano go VCT 2021 Last Chance Qualifier dla Ameryki Północnej i Oceanii, ale ostatnie dwa słowa tego tytułu zostały usunięte przed wydarzeniem.

Dwaj reprezentanci Oceanic w ORDER i Chiefs Esports Club stracili szansę na wyjazd do Champions z powodu nieudanych podróży. Po dziewięciu miesiącach pracy nad jednym strzałem do zagrania na arenie międzynarodowej, cały rok pracy został odebrany.

Dla kapitana ORDER Tylera „Tucksa” Reilly’ego było to bolesne.

„GoMeZ [ORDER’s Chief Esports Officer] powiedział „nie lataj”, ponieważ niektórzy z nas musieli podróżować tego dnia, ponieważ [Riot] zdecydował, że to dla nas zbyt trudne i nie wyślą nas – powiedział.

„Pamiętam, że czytałem wiadomość od Texta [Tucks’ long-time teammate] na naszym czacie grupowym, mówiąc, że nie idziemy. Znasz te czasy, kiedy twoje serce po prostu spada? Wiesz, o czym jest ta wiadomość i nic nie możesz na to poradzić? To było naprawdę przygnębiające”.

Podczas Oświadczenie Riot twierdził, że „złożone czynniki” uniemożliwiły zespołom latanie za granicę, źródła bliskie sytuacji potwierdziły w Dexerto, że Riot pozostawił proces dostarczania graczy Oceanic do NA do ostatniej minuty, co prowadzi do scenariusza „za mało, za późno”.

Zespoły zostały poproszone o loty do Ameryki Północnej przed Mistrzostwami OCE, co dało Riot około 6-8 tygodni na przetworzenie wszystkiego — nawet jeśli nie zakwalifikowały się. Jest to krótszy czas niż organizacja Oceanic PEACE, którą przyznano na Mistrzostwa Świata League of Legends, a zespoły składają dokumenty na trzy miesiące przed kwalifikacjami.

Ale w tygodniu poprzedzającym anulowanie administratorom Riot nie udało się zapewnić wyjątków dla australijskich graczy, mimo że ORDER i Chiefs powiedzieli Riotowi o ich znaczeniu.

Wszystkie osoby opuszczające Australię muszą obecnie ubiegać się o zwolnienie z wyjazdu, niezależnie od miejsca docelowego, ze względu na globalną sytuację zdrowotną.

Ponadto nie wszystkie loty zostały przetworzone prawidłowo, co doprowadziło do opóźnień w uzyskaniu wiz dla graczy.

Niektórzy gracze mieli już opuścili swoje rodzinne stany rozpocząć 24-godzinną podróż do Ameryki, zanim wiadomości opadną.

Źródła twierdziły, że Riot zajmował się procesem we własnym zakresie wraz z zespołem e-sportowym Valorant, ale nie złożył na czas prawidłowej dokumentacji z powodu braku doświadczenia.

Dzieje się tak pomimo tego, że zespół League of Legends przeszedł podobny proces dla PEACE zaledwie kilka tygodni wcześniej.

„Rozumowanie, które nam powiedziano, było takie, że Riot nie mógł zapewnić naszych zwolnień [to leave Australia] a nasze loty z Ameryki można było zarezerwować dopiero 15 listopada, więc Riot musiałby nas wystawić na miesiąc w Ameryce, co byłoby kosztowne” – powiedział Tucks.

Szefowie i PORZĄDEK wydać wspólne oświadczenie po decyzji, nazywając ją „scenariuszem do uniknięcia”.

Oba zespoły przegrywające w LCQ to jeden problem.

Jest to jednak część szerszego problemu w e-sporcie Valorant, który pokazuje, jak mniejsze regiony walczą o uznanie i pomoc Riot, aby aktywnie korzystać z międzynarodowych możliwości.

Dziewięć miesięcy pracy bez nagrody

Dion „Komodo” Pirotta to rzucający Valorant z Australii, który pomagał rozwijać scenę od czasu premiery gry w 2020 roku.

Widząc wiadomość o zlekceważeniu Oceanii z Champions LCQ, był zirytowany. Nie tylko dlatego, że mijają miesiące pracy, ale dlatego, że inni profesjonaliści z Oceanic e-sportowi mogli podróżować.

„Widzieliśmy, jak Riot jest w stanie przekonać ludzi z League of Legends [to Iceland], więc jeszcze bardziej bolesny jest fakt, że pod tym względem odrzucili OCE i Valorant na bok” – powiedział.

„Zobaczyć Renegatów lecących do Sztokholmu [for the Major] i FURY PUBG jadące do Korei [for PGC], jest tam dowód na to, że rząd chce pozwolić graczom wyjechać za granicę na e-sport.

„Ktoś tak duży jak Riot, który mógłby ożywić scenę, która była trudna w ciągu ostatnich 18 miesięcy, aby po prostu nie podążał za tym, co powinno być jasnym procesem – stracili w nich wiarę wielu ludzi”.

Stephanie Lieske dla ESL

Drużyna CS:GO Renegades była w stanie wyjechać z Australii na Stockholm Major po zakwalifikowaniu się na początku października.

W 2021 roku zespoły Valorant z Oceanii zagrały w Valorant Oceania Tour. Na trzech etapach zdobyli punkty, aby zakwalifikować się do ósemki mistrzostw na koniec roku. Wtedy tylko dwie najlepsze drużyny miałyby szansę konkurować w NA LCQ przed mistrzami.

„To była nasza jedyna międzynarodowa szansa. Wiedzieliśmy, że cały rok pracujemy nad tą jedną rzeczą. Nie mieliśmy żadnych innych możliwości, więc poświęcasz wszystko na to i jesteś bardzo podekscytowany, kiedy się zakwalifikujesz” – powiedział Tucks.

„Odkąd zakwalifikowaliśmy się, dużo ćwiczyliśmy i obserwowaliśmy inne zespoły. Przygotowywaliśmy się mentalnie, więc to, że zostanie zamknięte z dnia na dzień, tak naprawdę boli”.

Umierająca scena zaledwie dwa lata temu

Skutki odwołania LCQ zaczęły odbijać się echem w Oceanii. Kilku graczy w najlepszych 8 drużynach ma już ogłosili przejście na emeryturę z powodu zajmowania się regionem przez Riot.

„Myślę, że znajdą się ludzie, którzy włożyli w to cały ten wysiłek i mogą mieć okazję do odkrycia w innej grze. Możemy zobaczyć, jak ludzie wracają do Counter-Strike teraz, gdy ścieżka CS jest ponownie otwarta ”- powiedział Komodo.

„OCE jako całość wciąż jest mocno dotknięte e-sportem jako całością, ale zaczynamy widzieć, jak zespoły wyjeżdżają za granicę. Gracze Valorant mogą postrzegać to jako szansę na zagranie w coś, w czym czują, że mogą być konkurencyjni i mogą zrobić więcej.

„Ludzie odpadną i zrezygnują nie dlatego, że nie lubią gry, tylko dlatego, że Riot nie jest w stanie jej dostarczyć”.

Tucks, były zawodowiec CS:GO w Oceanii, niekoniecznie rozważa opuszczenie Valorant, ale nie może winić graczy, którzy nie widzą przyszłości po klęsce LCQ.

„CS nie jest w lepszej formie, mają więcej międzynarodowych możliwości i gdybym wrócił, mogłoby być inaczej, ale Renegaci wygrywają wszystko w tej chwili i tak było przez ostatnie cztery lata” – powiedział.

„To zależy od tego, co wydarzy się w 2022 roku i jaki sezon nam dają. Jeśli jest tak samo jak w tym roku, to widzę, że wielu ludzi odchodzi, bo macie nadzieję na coś większego i lepszego”.

Istnieją obawy, że bez jaśniejszego obrazu lub większej liczby możliwości w 2022 r. scena zniknie bez szansy na udowodnienie swojej wartości.

W obecnym formacie minie dwa i pół roku od premiery Valorant, aby Oceania miała szansę zagrać na arenie międzynarodowej – chyba że drużyna Soniqs, która przeniosła się do Pensylwanii z Australii, zrobi to duża.

„Kiedy po raz pierwszy ogłoszono Valorant i ogłoszono ich bieg z VCT, pytanie zawsze brzmiało„ gdzie jest miejsce na OCE ”- powiedział Komodo.

„Nie dostaliśmy miejsca na przejście do wydarzeń Challengers lub Masters, a my dostajemy jedno miejsce na Champions, w którym musimy przejść przez te drużyny NA, które już miały takie szanse.

„Sposób, w jaki rzeczy zostały skonfigurowane w naszym regionie od samego początku, nie był zgodny z projektem, z którym czułem się komfortowo”.

Valorant Oceania Tour banner
Gry o zamieszkach

Gracze oceaniczni wzywają do przeróbki ekosystemu e-sportowego Valorant, aby objąć mniejsze regiony.

Jak Riot może odzyskać społeczność Valorant

Jednak wciąż jest nadzieja na Oceanic Valorant. Komodo, Tucks i reszta sceny chcą, aby odniósł sukces i prosperował. Chcą pisać historie słabszych, tak jak Pentanet.GG zrobiło to w połowie sezonu League, MSI, na początku tego roku.

Zaczyna się od mocnego 2022 roku z większą liczbą międzynarodowych możliwości – lub nawet daje Oceanii bezpośrednie miejsce w Champions na ten rok.

„Wciąż wierzę, że otrzymamy więcej międzynarodowych ścieżek i wierzę, że Valorant jako gra będzie się znacznie rozrastać na całym świecie, aw Oceanii po prostu musi być więcej ścieżek” – wyjaśnił Tucks.

„Potrzebujesz tych międzynarodowych ścieżek po Etapie 1 i 2, aby nadal Cię wzmacniać i podtrzymywać wsparcie w regionie oraz zainteresować nowych graczy.

„Chciałbym widzieć bardziej otwartą komunikację między organizacjami a Riot [too]. Chcesz mieć otwartą komunikację o tym, co robią, aby pomóc nam budować nasz region i co możemy zrobić, aby pomóc – właściwe partnerstwo”.

W oświadczeniu skierowanym do Dexerto Riot powiedział: „Valorant NA/OCE Esports pozostaje zaangażowany w ścisłą współpracę ze swoimi partnerami, aby zapewnić płynny proces we wszystkich przyszłych rozgrywkach”.

Przyrzekli również „pracować nad przywróceniem tego ekscytującego regionu Valorant na przyszłe wydarzenia”.

Dexerto może potwierdzić, że odbyło się połączenie między Riot a niektórymi zespołami Oceanic, ale nie podjęto żadnych decyzji w sprawie struktury wydarzeń w 2022 roku dla regionu.

Skye w Valorant
Gry o zamieszkach

Skye i Breach mają odnowione flesze w 3. odcinku Valorant.

„Gracze chcą jaśniejszych ścieżek do wydarzeń typu Mistrzostw, czy to przez Azję, czy bezpośrednio z OCE. To byłaby największa rzecz” – powiedział Komodo.

„Masz już wszystkie te inne gry, które pokazują różne sposoby, aby umożliwić OCE obecność na tych ważnych imprezach bez konieczności przeskakiwania przez ogromną liczbę przeszkód, próbując najpierw zakwalifikować się do imprezy w innym regionie, aby dostać się do głównej”.

Marzenie Valorant jest wciąż żywe dla wielu w Oceanii, ale czas ucieka, aby zrównać Australię z resztą świata i zapewnić im równe szanse.

„Może, kiedy byłem młodszy, nie obchodziło cię, czy twoi rodacy pojechali na międzynarodową imprezę i dobrze sobie radzili, ponieważ jako zawodnik zawsze chciałem być na tej scenie” – powiedział Tucks.

„Teraz moje poglądy tak bardzo się zmieniły. Chcę, aby każdy zespół Oceanic wyjechał za granicę i dobrze sobie radził, ponieważ pomaga to budować nasz region.

„Budowanie naszego regionu do punktu, w którym wszyscy nasi gracze są opłacani i możemy rywalizować w pełnym wymiarze godzin, to najlepszy przypadek dla wszystkich zaangażowanych”.

Source : https://www.dexerto.com/valorant/oce-valorant-suffers-riot-snubs-lcq-champions-spot-1671674/