Jak nagrywać rozgrywkę w Steam Game Recording?

Wspaniały sposób na ustrzelenie ostrożnych strzałów w CS2! Nie potrzebujesz już oprogramowania innych firm, aby nagrywać w Counter-Strike 2, DOTA lub w innej grze na platformie Steam. Oto wszystko, co musisz wiedzieć na temat korzystania z nagrywania gier przez Steam.

Jak korzystać z nagrywania gier przez Steam

Możesz mieć problem z pobraniem oprogramowania innych firm i radzeniem sobie z ustawieniami wideo. Valve ułatwiło twórcom treści nagrywanie klipów oraz zawodowym graczom recenzowanie swojej rozgrywki dzięki programowi nagrywania gier przez Steam, czyli aplikacji wewnątrz platformy Steam, która pobiera rozgrywkę.

Jak uczestniczyć w wersji beta nagrywania gier przez Steam?

Aby przetestować ten program, który obecnie jest w wersji beta, musisz włączyć funkcję testową Steam z ustawień.

Wystartuj Steam i przejdź do ustawień. Kliknij na „Interfejs”. Wybierz opcję inną niż „Brak wybranej bety” w sekcji „Udział w testach beta dla klienta”. Zrestartuj urządzenie. Steam w kilka sekund zaktualizuje się po restarcie urządzenia, co oznacza, że na Twoim urządzeniu została zainstalowana aktualizacja, czyniąca Cię uprawnionym do nagrania wersji beta narzędzia do nagrywania gier na platformie Steam. Aby go znaleźć, wróć do ustawień Steam i kliknij „Nagrywanie gier” w menu. Tutaj otrzymasz dwie opcje nagrywania gry. Możesz ją rozpocząć od razu, albo wybrać „Nagrywaj na żądanie”, aby zapisać krótsze klipy podczas gry.

Nagrywaj z tłem ma kilka opcji dostosowania jakości wideo, skrótów klawiszowych i więcej. Przejdź do sekcji „Interfejs” i wybierz opcję środkową, aby rozpocząć nagrywanie od razu po uruchomieniu dowolnej gry na platformie Steam.

W chwili obecnej możesz nagrywać maksymalnie do 120 minut rozgrywki, naciskając skrót klawiaturowy, który możesz zmienić w ustawieniach.

Jeśli masz mało miejsca na dysku, możesz zmienić długość nagrywania w ustawieniach. Oprogramowanie pokaże Ci, ile miejsca zajmie nagranie.

Jeśli chcesz nagrać zabawne momenty, upewnij się, że włączyłeś opcję „Nagrywaj mikrofon”. Aby zachować czystość swoich klipów, wybierz „Tylko dźwięk z gry” z rozwijanego menu „Nagrywaj dźwięk z…”. Możesz również dostosować lokalizację pobierania oraz jakość nagrywania w ustawieniach aplikacji. Dla najwyższej jakości, zalecamy nagrywanie wideo z prędkością 24 Mbps, zwłaszcza jeśli chcesz tworzyć treści lub momenty kulminacyjne.

Domyślna kombinacja klawiszy to Ctrl + F11, ale łatwo możesz ją zmienić na pojedynczy klawisz, aby szybko rozpocząć lub zatrzymać nagrywanie.

Istnieje również funkcja „Znacznik”, która pozwala na oznaczenie konkretnych momentów w długich nagraniach, pozwalając na ich ponowne odwiedzenie bez konieczności oglądania całego wideo. Możesz dostosować klawisz znacznika z ustawień i ustawić go na pojedynczy skrót klawiszowy, aby uzyskać łatwiejszy dostęp.

Jak nagrywać rozgrywkę w oprogramowaniu Steam?

Po dostosowaniu ustawień, uruchom preferowaną grę i naciśnij skrót klawiaturowy, aby rozpocząć nagrywanie. Powiadomienie pojawi się w prawym dolnym rogu ekranu, potwierdzając rozpoczęcie nagrywania. Gdy skończysz, naciśnij skrót klawiaturowy zatrzymujący nagrywanie, aby wygenerować klip.

Aby obejrzeć, edytować lub udostępnić nagrane klipy, naciśnij SHIFT+TAB, aby otworzyć nakładkę Steam, a następnie kliknij na „Wyświetl klipy” u góry ekranu. Wszystkie nagrane klipy pojawią się na ekranie.

Prawokliknij na klipie, który chcesz udostępnić znajomemu. Tutaj otrzymasz opcje przycięcia, wyświetlenia, usunięcia lub udostępnienia. Wybierz „udostępnij”. Naciśnij ikonę udostępniania w prawym dolnym rogu taśmy i wybierz „Wszystkie konwersacje” pod opcją „Udostępnij znajomemu”. Kliknij na nazwę znajomego, z którym chcesz udostępnić swój klip. Przed udostępnieniem możesz również utworzyć taśmę z wybraną długością znacznika czasu. Alternatywnie możesz pobrać klip na swój komputer, wybierając „Eksportuj plik wideo” z menu rozwijanego, aby tworzyć momenty kulminacyjne i edytować prosto z prostych nagrań.

Nagrywanie gier przez Steam to wygodny sposób na tworzenie klipów, ale obecnie nie ma obsługi dla dźwięku z Discorda. Oznacza to, że nagrywa tylko głosy Twoich znajomych, jeśli rozmawiają w grze.

Jednak nagrywanie w systemie Steam jest w fazie beta i już ma ustawienie „Gra i wybrany program”. Sugeruje to, że Valve może dodać wsparcie dla większej ilości aplikacji w przyszłości.

Źródło : www.bing.com