Jak nagrywać gameplay w grach na Steam?

Zapisuj najlepsze momenty z gier Steam za pomocą Steam Game Recording

Współcześnie, aby uwiecznić najlepsze momenty z gier w Counter-Strike 2, DOTA czy innym tytule na platformie Steam, nie trzeba sięgać po oprogramowanie stron trzecich. Dowiedz się, jak korzystać z funkcji nagrywania w grach na Steamie.

Jak korzystać z nagrywania w grach Steam?

Steam oferuje ogromną kolekcję gier, w tym te, które są świetne do tworzenia ciekawej i wartościowej zawartości. Czy to chwile śmiechu w Among Us, czy spektakularne headshoty w CS2 – warto uwiecznić wiele zapadających w pamięć chwil.

Niemniej jednak, pobieranie oprogramowania stron trzecich i konfigurowanie skomplikowanych ustawień wideo może być uciążliwe. Valve ułatwiło zadanie twórcom treści i zawodowym graczom dzięki programowi Steam Game Recording, który umożliwia pobieranie rozgrywki.

Jak zapisać się do bety nagrywania w grach Steam?

Aby przetestować ten program, który obecnie znajduje się w fazie bety, musisz włączyć betę Steam w ustawieniach.

Uruchom Steam i przejdź do ustawień

Kliknij „Interfejs”

Wybierz dowolną opcję z „Uczestnictwo w betach klienta” poza brakiem bety

Uruchom ponownie urządzenie

Po restarcie komputera Steam zajmie kilka sekund, aby zaktualizować. Oznacza to zainstalowanie aktualizacji na urządzeniu, co czyni Cię uprawnionym do udziału w betach Steam Game Recording.

Aby znaleźć to, wróć do ustawień Steam i kliknij na Nagrywanie w grach. Tutaj dostaniesz dwie opcje dostępne do zapisania swojej rozgrywki. Możesz albo rozpocząć nagrywanie od razu, albo wybrać „Nagrywaj na żądanie”, aby zapisać krótsze klipy podczas gry.

Obecnie możesz nagrywać do 120 minut rozgrywki, naciskając klawisz skrótu, którego można zmienić w ustawieniach.

Jeśli brakuje Ci miejsca na dysku, możesz dostosować długość nagrywania w ustawieniach. Oprogramowanie pokaże Ci, ile miejsca zajmie nagranie.

Źródło : www.bing.com