Jak grać w gry PC na Xbox? Potrzebujesz GeForce Now!

Nowa funkcja dla graczy Xbox – jak grać w gry PC na konsoli

Gracze Xbox odkryli sprytny hack, który pozwala grać w gry PC ze Steam na konsoli Microsoftu. Dzięki tej technice, którą do tej pory znali tylko wtajemniczeni fani, możesz grać w tytuły, które są ekskluzywne dla PC, takie jak World of Warcraft, Counter-Strike 2, Soulmask i tysiące innych, na konsoli Xbox Series lub Xbox One.

Jak to działa?

Możesz uzyskać dostęp do usługi streamingu gier Nvidia Geforce Now (GFN) poprzez przeglądarkę Microsoft Edge na swoim Xboxie. Możesz grać w dowolną grę ze swojej biblioteki Steam na konsoli obsługiwanej przez GFN. Co najważniejsze, możesz to zrobić za darmo, jeśli nie przeszkadza ci czekanie i oglądanie reklam na GFN (albo zapłacisz, aby pominąć kolejkę).

Jak grać w gry PC na Xbox

Oto przewodnik krok po kroku po całym procesie, w tym informacje o cenach abonamentu GFN, które pozwolą ci wkrótce uruchomić gry PC na Xboxie.

World of Warcraft zostało niedawno dodane do Geforce Now (Blizzard)

Aby uruchomić gry PC na Xbox, wystarczy krok, który sprawi, że będziesz się dziwił, że wcześniej tego nie odkryłeś. Po prostu postępuj zgodnie z poniższymi krokami i wkrótce będziesz rajdować w World of Warcraft:

– Przejdź do gier i aplikacji na swojej stronie głównej Xboxa, klikając dedykowany symbol na górze ekranu.
– Przewiń w dół do aplikacji, a następnie przesuń do kafelka Microsoft Edge.
– Otwórz przeglądarkę i przejdź do strony internetowej Geforce Now, używając paska adresu URL.
– Teraz zaloguj się lub zarejestruj i wybierz grę ze swojej biblioteki Steam, aby rozpocząć grę (może być konieczne również zalogowanie się do Steam).

Czy to działa?

Trick zdaje się działać na nowszych konsolach Xbox Series i starszym modelu Xbox One (Microsoft).

Udało nam się uruchomić grę ze Steam na Xbox Series S, ale napotkaliśmy pewne problemy. Po pierwsze, dźwięk wydawał się być nieprawidłowy, z ciągłym brzęczeniem przerywającym głosność gry. Była też zauważalna opóźnienie w rozgrywce, a ruchy wydawały się sztywne.

Jednakże może to być spowodowane problemem po naszej stronie, ponieważ wielu użytkowników udawało się to zrobić bezproblemowo. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, zalecamy korzystanie z połączenia internetowego przewodowego, aby uzyskać płynniejszą rozgrywkę i możliwe, że ponowne uruchomienie gry naprawi problemy z dźwiękiem.

Oto film z użytkownika Reddita ReapsNoEviL, na którym można zobaczyć, jak World of Warcraft jest odtwarzany na Xboxie. Twierdzą, że działa bardzo płynnie na najwyższych ustawieniach.

Czy można używać klawiatury i myszy na Xboxie?

Oczywiście, nie wszystkie gry PC są zaprojektowane do grania za pomocą kontrolera, więc dobrze, że Xbox obsługuje klawiaturę i mysz.

Jak je skonfigurować:
– Podłącz kompatybilną klawiaturę i mysz do portów USB na Xbox One. Klawiatura powinna działać automatycznie.
– Naciśnij przycisk Xbox > Profil & system > Ustawienia > Urządzenia & połączenia > wybierz mysz.

Ile kosztuje Geforce Now?

Geforce Now to usługa gier subskrypcyjnych, która pozwala grać w gry zakupione praktycznie z dowolnego miejsca sprzedającego gry PC online (pomyśl o Steam, Epic Games Store, GOG.com, Ubisoft, i EA).

Bezpłatny poziom pozwala grać na podstawowych ustawieniach przez maksymalnie godzinę jednorazowo, o ile nie przeszkadza ci czekanie w kolejce na dostęp do serwerów Nvidii.

Kosztuje to 10 funtów miesięcznie lub 20 funtów miesięcznie za wersje Priority lub Ultimate (dostępne są również stawki na pół roku i dziennie). Plan Ultimate to odpowiedź Nvidii na potężny system PC, z grafiką RTX 4080, rozdzielczością 4K i do 240 FPS – ale priorytet powinien wystarczyć dla większości graczy.

Na jakie gry można grać w Geforce Now?

Geforce Now obsługuje ponad 1,500 gier, a co czwartek dodawane są nowe tytuły do usługi. Możesz zobaczyć pełną bibliotekę tutaj.

Źródło : www.bing.com