Jak grać w AWP w CS:GO


Kiedy kupić AWP?

Prawdziwe pytanie brzmi, kiedy kupić AWP. Ta broń nie powinna być używana w żadnych okolicznościach we wczesnej rundzie lub rundzie anty-eko. Jest to broń w środkowej i późnej fazie gry, używana głównie w rundach pełnego zakupu. Pamiętaj, że w twoim zespole może być ktoś lepszy z AWP. Jeśli tak jest, pozwól im to mieć. Nie kupuj dodatkowego AWP tylko dlatego, że masz na to wystarczająco dużo pieniędzy. To nie jest dobry pomysł i prawie zawsze kończy się rundą przegraną.

Pełne kupno

Do pełnego zakupu AWP potrzebujesz łącznie 6750 $; 4750 dolarów za samo AWP, 1000 dolarów za kevlar i hełm oraz dodatkowe 1000 dolarów za zestaw granatów: dwa granaty błyskowe, granat dymny i granat odłamkowy.

Będziesz potrzebować flashbangów, aby dostać się na pożądane pozycje i uciec z niebezpiecznych sytuacji. Granat dymny to standardowy granat kontrolujący mapę i każdy gracz w drużynie powinien go mieć. Oprócz tego będziesz też potrzebował granatu odłamkowego zamiast granatu zapalającego czy Mołotowa. Pocisk z AWP zapewni natychmiastowe zabicie każdego strzału, z wyjątkiem strzałów w nogi. Strzał w nogę zada 85 obrażeń, a najlepszym sposobem na wykończenie wroga bez ponownego podglądania jest granat OB.

Konfiguracja podwójnego AWP

Chociaż nigdy nie jest zalecane, aby więcej niż jeden gracz w drużynie posiadał AWP, czasami może być pożądana konfiguracja podwójnego AWP. Jedyny przypadek, w którym jest to akceptowalne, to gra po stronie CT, z jednym AWP na każdej stronie. Uważaj jednak i staraj się nie zgubić broni. Wyobraź sobie scenariusz, w którym ty i twój kolega z drużyny jesteście na powtórce z dwoma AWP; w takiej sytuacji ponowne przejęcie witryny jest prawie niemożliwe. Albo spróbujesz i poniesiesz porażkę, albo wyrzucisz AWP i zamienisz go na karabin na ziemi, co ostatecznie zaszkodzi twojej gospodarce. Dlatego zawsze należy grać w dwa AWP na różnych stronach, aby uniknąć takiego scenariusza.

Szklane Działo

Inną popularną opcją zakupu jest szklane działo AWP. Oznacza to, że możesz sobie pozwolić tylko na AWP bez kevlaru, a cały zakup będzie kosztował łącznie 4750 USD. Jest to ryzykowne posunięcie, ale może się przynosić zyski, zwłaszcza jeśli szklane działo wie, jak to zrobić. Jeśli grasz w szklaną armatę, upewnij się, że stoisz z dala od wrogów, aby uniknąć spryskania lub otrzymania obrażeń od użyteczności. Tylko uważaj, bo bez kevlaru pojedynczy granat POB może cię zabić. Najlepszym sposobem na grę w szklaną armatę jest pozostanie na miejscu i utrzymywanie stałego kąta z dużej odległości.

Style AWPing

Istnieją dwa główne style AWPing; agresywny i pasywny. Porównajmy dwóch największych AWPers w ostatniej dekadzie, Ołeksandr „s1mple” Kostyliev i Nicolai „dev1ce” Reedtz. S1mple to czysty przykład agresywnego stylu AWP, gracza, który atakuje i wdziera się na strony z AWP, jakby miał AK-47.

Z drugiej strony dev1ce gra pasywnie, a cała jego gra kręci się wokół jego pozycjonowania. Jednak dev1ce jest również jednym z najbardziej konsekwentnych graczy, ponieważ nie musi trafiać w żadne niemożliwe strzały. Sprawia, że ​​każde ujęcie wydaje się łatwe dzięki doskonałej pozycji.

Zarówno agresywny, jak i pasywny styl gry mają swoje wzloty i upadki i oba wymagają sporej ilości treningu, aby wykonać je właściwie.

Szkolenie AWP

Aby nauczyć się efektywnie korzystać z AWP, możesz pobrać dodatkowe mapy Warsztatu Steam: training_aim_csgo2 oraz Cel Botz – Trening.

Training_aim_csgo2 to świetna mapa do trenowania z każdą bronią, w tym z AWP. Ma różne poziomy, wiele modów treningowych i na różnych dystansach. Wspaniale jest trenować swój czas reakcji i refleks.

Druga mapa, Aim Botz – Training, jest idealna do treningu refleksu i szybkich strzałów. Są poruszające się boty, które możesz włączać i wyłączać oraz zmieniać ich prędkość, dzięki czemu jest to idealna mapa do treningu szybkich strzałów.

Alternatywnie możesz trenować z AWP na serwerach Deathmatch. To jest zarówno dobre, jak i złe. Może pomóc rozwinąć pamięć mięśniową, ale będzie też nierealny. Podczas gry na DM wszystko dzieje się tak szybko i musisz używać szybkich strzałów; nie ma innego wyjścia. Jednak mecze rywalizacyjne są znacznie wolniejsze i nieporównywalne z Deathmatch. W rywalizacyjnym pojedynku Twoim głównym celem powinno być zminimalizowanie trzepotania i próba oddania bezpiecznych strzałów.

Porady & Triki

Pozycjonowanie

Podczas gry w AWP wszystko sprowadza się do pozycjonowania. Im lepsza jest twoja pozycja, tym łatwiejsze strzały możesz wykonać. Staraj się unikać ustawiania się w taki sposób, że musisz oddawać niemożliwe strzały. Postaraj się, aby było to tak proste, jak to tylko możliwe.

Drugą rzeczą dotyczącą pozycjonowania jest twoja droga ucieczki. Zawsze musisz mieć bezpieczną drogę ucieczki lub przynajmniej osłonę, aby się schować, na wypadek, gdybyś spudłował lub został zalany przez wielu wrogów. Zmieniaj pozycję po każdym strzale. Na przykład na Inferno możesz ustawić się za samochodem; po oddaniu strzału, nieważne, czy trafiłeś, czy chybiłeś, po prostu cofnij się i ustaw się za kolejną osłoną, czyli ścianą tuż za samochodem. Po oddaniu tego strzału, cofnij się ponownie w stronę odrodzenia CT lub trumien, cokolwiek uważasz za lepszą opcję. Musisz być w stanie poczuć grę i wyczuć w grze, aby instynktownie wiedzieć, co robić dalej.

Pomoże ci to uniknąć kary za spudłowanie. Jeśli spudłujesz, nie oznacza to, że musisz umrzeć. Jeszcze jedno: nie graj kątów z AWP. Po prostu nie rób tego!

Zarządzanie gospodarką

Bardzo ważne jest również zarządzanie pieniędzmi, zwłaszcza jeśli jesteś głównym użytkownikiem AWP swojego zespołu. Musisz nauczyć się zarządzać swoimi pieniędzmi, aby maksymalnie wydłużyć czas zakupu AWP. Zawsze obliczaj, ile pieniędzy dostaniesz w następnej rundzie i nigdy nie przesadzaj w rundach ekonomicznych. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, sprawdź nasze Przewodnik po gospodarce CS:GO.

Obracać się

Pamiętaj, że wrogowie będą się ciebie bali, jeśli użyjesz AWP. Nikt chętnie nie zajrzy w zasięg AWP i nie zaryzykuje utraty życia tylko po to, by zaangażować się w nieuczciwą walkę z AWP. Po kilku rundach twoi wrogowie będą cię przewidywać, jeśli będziesz ciągle grać w tym samym miejscu. Staraj się jak najczęściej zmieniać pozycje, bo jeśli tego nie zrobisz, prawdopodobnie zostaniesz zbombardowany. Bądź kreatywny i staraj się ich zaskoczyć, nigdy nie pozwalając im wiedzieć, na której stronie się znajdujesz.

Ruch AWP

Ruch AWP w grze różni się nieco od zwykłego ruchu CS: GO. Musisz przyzwyczaić się do zerkania w kucki. Jeśli przykucniesz przed zerkaniem, nadal będziesz celny podczas ruchu. Alternatywnie możesz użyć przeciwnych poleceń. Na przykład, jeśli chcesz zerknąć w lewo, poruszaj się w lewo za pomocą A. Naciśnij kontrolkę po przeciwnej stronie, D, tuż przed oddaniem strzału, a twój strzał będzie idealnie celny.


AWP to potężna broń i nie jest dla wszystkich. Jeśli chcesz zostać głównym AWP swojego zespołu, będziesz musiał ciężko pracować. Nie wystarczy po prostu grać w AWP w meczach konkurencyjnych; aby osiągnąć wysokie stopnie, trzeba codziennie ćwiczyć. Staraj się oglądać, jak grają profesjonaliści i uczyć się od nich. Nie możesz nauczyć się ich umiejętności po prostu oglądając, ale możesz się wiele nauczyć o pozycjonowaniu i być może o kilku nowych sztuczkach z niektórych map.Źródło : https://www.hotspawn.com/csgo/news/how-to-play-awp-in-csgo