Intel planuje kolejną dużą poprawę sterowników graficznych w lutym


Coś, na co warto czekać: Intel miał trudności z wejściem na arenę dedykowanych kart graficznych do komputerów PC. Jego pierwsza seria procesorów graficznych miała trudności z wejściem na rynek, kiedy firma zapowiedziała, że ​​tak się stanie, a pierwsze wrażenia ujawniły poważne wady. Jednak Intel zrobił wiele, aby naprawić niektóre z tych niedociągnięć i pozostaje zdeterminowany, aby ulepszyć swoją ofertę dedykowanych kart graficznych.

Anonimowe źródła informują PC Games Hardware, że Intel przygotowuje się do wydania kolejnej istotnej aktualizacji sterowników dla swoich kart graficznych Arc w lutym. Znaczące zmiany mogą również wkrótce nadejść w oprogramowaniu firmy do sterowania grafiką.

Aktualizacja powinna radykalnie poprawić wydajność Arc Alchemist w grach korzystających ze wszystkich graficznych interfejsów API. Łatka następuje po grudniowej aktualizacji, która poprawiła ogromną wadę linii GPU w tytułach DirectX 9 (DX9).

Jedną z głównych słabości Arc Alchemist jest to, że natywnie nie obsługuje DX9, ponieważ Intel musiał skoncentrować swoje wysiłki rozwojowe na DX12. Gry zaczęły przechodzić z DX9 na DX11 ponad dekadę temu, ale niektóre z najpopularniejszych tytułów, takie jak Counter-Strike: Global Offensive, nadal korzystają z DX9. Procesory graficzne Alchemist początkowo prowadziły te gry znacznie gorzej niż porównywalne karty, ale grudniowe sterowniki nadrobiły znaczną różnicę.

Lutowi kierowcy mogli dalej naprawiać deficyt, jednocześnie poprawiając wydajność DX11, DX12 i Vulkan. Aktualizacja wprowadzi też nowe funkcje, ale źródła PCGH nie podają żadnych przykładów.

Te nowe funkcje mogą obejmować przegląd sposobu, w jaki użytkownicy Arc kontrolują grafikę i aktualizacje harmonogramu. Intel nie ujawnił publicznie nowego oprogramowania, ale Linus Tech Tips i Albert Thomas z Toms Hardware potwierdzają, że Intel powiedział im, że ono istnieje.

Obecna metoda kontroli grafiki Intel Arc, Arc Control, spotkała się z ostrą krytyką, głównie dlatego, że jest to nakładka pozbawiona regulowanego okna, a nie samodzielne oprogramowanie. Linus twierdzi, że zastępcza aplikacja skonsoliduje funkcje Arc Controls w jednym panelu, podczas gdy Thomas powiedział, że zadowoli użytkowników, którym nie podoba się nakładka.

Niedawno ujawniona mapa drogowa ujawnia plany Team Blue dotyczące odświeżenia linii Alchemist jeszcze w tym roku przed wprowadzeniem jej następcy – Battlemage – w 2024 roku. Podczas gdy Alchemist składa się tylko z procesorów graficznych klasy podstawowej i średniej, Battlemage może zawierać pierwszą kartę Intela dla entuzjastów. Oczekuje się, że seria poprawi ray tracing, pamięć i uczenie maszynowe.Źródło : https://www.techspot.com/news/97436-intel-plans-another-big-graphics-driver-improvement-february.html