Ilu zawodników widział strzelec w sezonie


Valorant jest znany jako jedna z najszybciej rozwijających się strzelanek tej generacji i zdobyła tytuł jednej z najczęściej granych gier 2021 roku.

Powodem sławy Valorant była jego znajomość istniejącej już konkurencyjnej strzelanki Counter-Strike Global Offensive. Jednak tym, co wyróżnia Valorant, było dodanie i implementacja elementów MOBA w środowisku strzelanki.

Od czasu premiery 2 czerwca 2020 r. Valorant przyciągnął miliony graczy do wypróbowania gry i zdobył dzięki niej ich serca. Co więcej, różne osoby zajmujące się e-sportem również przeszły na Valorant, co również dało mu tak bardzo potrzebny impuls.

Pod koniec 2021 r. ten artykuł opowie o tym, ilu graczy tytuł przyciągnął w zeszłym roku i jak radził sobie przez cały czas.


Ilu graczy zaobserwował Valorant w 2021 roku?

Wszystkie dane pobrane w tym artykule na temat aktywnych graczy pochodzą z activeplayer.io, a nie z Riot Games.

Na koniec 2021 roku Valorant miał w grudniu średnio 13,3 miliona graczy. Oznacza to, że gra codziennie oglądała łącznie 883 tysiące graczy, co bezpośrednio konkuruje z Counter-Strike Global Offensive, który ukazał się prawie dziesięć lat temu.

Szczytowa liczba graczy Valorant zatrzymanych w 2021 roku miała miejsce w lipcu i miała łącznie 14,9 miliona graczy średnio w miesiącu. To świetnie w przypadku gry, która ukazała się prawie rok temu. Z drugiej strony, Counter-Strike odnotował szczyt w grudniu, przy średniej liczbie 37 milionów graczy.

Wygląda na to, że niektórzy z was mogą być szybsi niż nasz następny agent. Oto nieprzycięta wersja do udostępnienia. Do zobaczenia w przyszłym tygodniu! https://t.co/B9wofVpbwE

Zarówno społeczności Valorant, jak i Counter-Strike spierają się o to, która gra ma największą bazę graczy, a odpowiedzią na to będzie w tej chwili Counter-Strike Global Offensive.

Jednak nie powinno to być tematem do dyskusji, ponieważ obie gry mają swoje własne, specjalne kluczowe cechy, które wyróżniają się nawzajem. Niemniej jednak gracze lubią je obie i szanują nawzajem swoje różnice.


Źródło : https://www.sportskeeda.com/valorant/valorant-2021-round-up-how-many-players-shooter-see-season