Ile osób gra w CS:GO?


CS:GO to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, która od ponad dekady nieprzerwanie pojawia się na listach najczęściej granych gier. Ale jaka jest dokładna liczba – ile osób gra w CS:GO? Dowiedzmy Się.

Ile osób gra w CS:GO: Liczby

Według serwisu SteamCharts w styczniu 2023 roku CS:GO miało średnio ponad 690 000 aktywnych graczy w dowolnym momencie. Szczyt wyniósł ponad 1,1 miliona graczy CS:GO. To zasługa niesamowitego wzrostu obserwowanego na scenie, z najwyższymi liczbami, jakie kiedykolwiek były poza kwietniem i majem 2020 r., kiedy większość graczy i tak utknęła w pomieszczeniach. Liczby te rosną z roku na rok, bez wątpienia częściowo dzięki najlepszym graczom CS:GO, którzy przyczyniają się do rozwoju sceny rywalizacji.

Ponieważ w najbliższym czasie nie ma żadnych wiadomości na temat kontynuacji CS: GO, okaże się, czy wzrost będzie w stanie kontynuować w przyszłości. Przejście na model free-to-play w 2018 roku z pewnością pomogło zbudować solidną bazę aktywnych graczy CS:GO. Valve zasługuje na pochwałę za wieloletnie zaangażowanie w grę. Istnieją spójne aktualizacje, dzięki którym gra jest świeża, a nowe skórki i mapy są często dodawane. Nawet tryb Wingman, który wywrócił formułę CS:GO do góry nogami, czyniąc z niej grę 2 na 2, przyczynił się do utrzymania CS:GO na czele gier.

CS:GO vs Valorant Liczba graczy

Wydany w 2020 roku Valorant jest największym konkurentem CS:GO w gatunku strzelanek opartych na rywalizacji. Porównując liczbę graczy CS:GO i Valorant, imponujące jest to, że CS:GO nadal rozwija się w takim tempie. Każdego miesiąca Valorant ma około 17 milionów aktywnych graczy. Dla porównania, aktywni gracze CS:GO zarabiają około 36 milionów miesięcznie. Dla wielu graczy CS:GO to stary wierny gracz, który sprawia, że ​​wracają po więcej. Seria miała ponad dwie dekady, aby odcisnąć swoje piętno na graczach, podczas gdy Valorant jest wciąż stosunkowo nowy.

Rywalizacja między parą przynosi korzyści tylko zapalonym graczom. Utrzymuje zarówno Valve, jak i Riot Games na palcach. Nadal starają się, aby ich gry były jak najlepsze. Zapaleni zwolennicy wiadomości CS:GO będą świadomi plotek o nadchodzącej aktualizacji silnika Source 2 do CS:GO, reprezentującej kolejną innowację w grze, która z pewnością skłoni wielu graczy do wybrania gry zamiast Valoranta.

A więc na koniec – ile osób gra w CS:GO? Bardzo. A mnóstwo.Źródło : https://www.esports.net/news/csgo/how-many-people-play-csgo/