IEM Rio osiąga ważny kamień milowy dla widzów CS:GO podczas pierwszego dnia Legends Stage


Kierując się na początek IEM Rio CS:GO Majorze, wielu, w tym organizatorzy ESL, okrzyknęło to wydarzenie jako być może największym CS:GO Major kiedykolwiek. Wygląda na to, że dopiero dzień po wejściu do Legends Stage, drugiego z dwóch etapów grupowych, może to być prawda.

Podczas pierwszej rundy szwajcarskiego formatu Legends Stage ponad milion widzów oglądało jednocześnie mecze NAVI vs. Vitality i NiP vs. Fnatic, obserwując dwie transcendentne supergwiazdy w s1mple i ZywOo, podczas gdy jeden z CS:GONajstarsza i największa rywalizacja w NiP i Fnatic została wznowiona.

S1mple i NAVI zwyciężyli z ZywOo i Vitality po romansie z wieloma dogrywkami na Mirage, podczas gdy Fnatic wykorzystało wczesną przewagę nad Inferno, aby oderwać się od NiP.

Wydaje się, że to pierwszy raz w historii CS:GO Majors, że dzień otwarcia sceny grupowej przyciąga ponad milion jednoczesnych widzów. Poszczególne mecze fazy grupowej na ostatnich Majors osiągnęły tę liczbę, tak jak G2 vs. FURIA na PGL Antwerp 2022, ale to była decydująca seria ostatniego dnia etapu Legends.

IEM Rio jest już Majorem książek historycznych. To pierwszy Major, który gościł tłumy na miejscu na wszystkich trzech scenach, a IEM Rio Challengers Stage był najczęściej oglądanym etapem Challengers wśród wszystkich Majorów. W miarę jak stawki wciąż rosną, IEM Rio ma szansę pobić monumentalne rekordy PGL Stockholm 2022: łącznie ponad 71 milionów obejrzanych godzin i szczytową oglądalność wynoszącą 2,748 miliona podczas wielkiego finału FaZe vs. NAVI.Źródło : https://dotesports.com/counter-strike/news/iem-rio-reaches-major-csgo-viewer-milestone-during-first-day-of-legends-stage