„I AM ESPORTS!”: Thorin kontynuuje niezdecydowaną tyradę na Twitterze po ujawnieniu żeńskiego obwodu CSGO ESL


Counter-Strike: Global Offensive rzucający i osobowość Thorin kontynuował swoją tyradę przeciwko żeńskiemu kręgowi ESL na Twitterze i robi się dziwnie.

Kiedy na początku tygodnia po raz pierwszy ogłoszono GGForAll, Semmler nazwała ten całkowicie kobiecy program toksycznym i oskarżyła ESL o „dyskryminację” mężczyzn. Społeczność e-sportowa w dużej mierze potępiła komentatora, ale Semmler miał wielu zwolenników, w tym Thorina.

Napad złości Thorina na Twitterze był dość szokujący dla społeczności e-sportowej, ponieważ nieustannie blokował przypadkowe kobiety w branży e-sportowej, odblokowywał je, aby losowo cytował je z obrazą na Twitterze, a następnie zablokował je ponownie. Napisał na Twitterze, że kobiety z branży e-sportowej nie były chętne do poruszania rzeczywistych kwestii i ślepo nienawidziły ludzi za to, że są cis mężczyznami.

Ale w miarę upływu dni tweety Thorina stały się jeszcze bardziej niezdecydowane i dziwne. Zaczął tweetować 28 grudnia 2021 r., Że kobiety w e-sporcie mówią białym mężczyznom, że „nie mogą mieć zdania” na temat toru wyłącznie kobiecego. Thorin stwierdził następnie, że tylko „feministki płci męskiej, które w przyszłości popełniają przestępstwa seksualne”, chcą pomóc kobietom w e-sporcie, podczas gdy „utalentowane i płodne osoby” w branży nie chcą ich wspierać.

Thorin następnie napisał na Twitterze: „Powiedz ci co, robisz tę uroczą rzecz, w której każesz mi wyjść z branży, którą zbudowałem i nadal spoczywam na moich pierdolonych ramionach.

Pozornie niekończąca się tyrada Thorina wywołana ogłoszeniem żeńskiego turnieju CSGO była dość zaskakująca. Chociaż stwierdzenie jego pogardy dla żeńskiego turnieju CSGO jest już nieco niepokojące, byłoby to postrzegane jako niefortunna opinia wielu członków społeczności e-sportowej. Ale nękanie kobiet w branży e-sportowej na całym Twitterze i ciągłe narzekanie na swoją nienawiść do feminizmu i wydarzeń wyłącznie dla kobiet stało się szokującą segą w krótkiej historii e-sportu.

Społeczność e-sportowa szybko wykpiła dziwną retorykę Thorina. Wpis w Wikipedii Esports został już zredagowany, aby dodać, że jest „znany również jako Thorin”. Wiele osób mówiło o obraźliwym wyświetlaniu na Twitterze. Należy jednak zauważyć, że Thorin nie poniósł żadnych konsekwencji związanych z karierą ze strony liderów społeczności e-sportowej.

Podczas gdy awaria Thorina była negatywnym wynikiem żeńskiego wydarzenia ESL, społeczność e-sportowa ogólnie poparła inicjatywę GGForAll. Kobiety od lat borykają się z seksizmem i reakcją w świecie gier, niezależnie od tego, czy chodzi o toksyczność w grze, czy liderów branży nękających osoby identyfikujące się z kobietami, czy też kobiety, które nie mają takich samych możliwości zawodowych. Wydarzenia te zapewniają bezpieczną przestrzeń dla kobiet do uczestniczenia w konkurencyjnym środowisku z dala od ludzi na Thorin, którzy są skierowani do kobiet, z którymi nie zgadza się online.Źródło : https://www.invenglobal.com/articles/16047/thorin-i-am-esports-rant